Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek śmiertelny Rybnik 01.07.2013


gorgotek

Rekomendowane odpowiedzi

offtop...

 

 

Futrzak,

"Zdobycie kolejnych uprawnień nie powinno być wyłącznie uzależnione od wieku kandydata (bo jak życie pokazuje wiek ni jak się ma do predyspozycji i możliwości kandydata), tylko uzależnione powinno być od tego jakie się już posiada. Należało by zdobyć najpierw uprawnienia A1 potem A2 a na końcu A."

 

jest też zakaz prowadzenia po alkoholu a co weekend jeździ tysiące kierowców na bani.

z drugiej strony może po części wyeliminuje to przypadek "kolegów doradzaczy", jak kupowałęm GSke, musiałem słuchać jak to pół litra to jak flaszka wódki na dwóch, jak to motor dobry do jeżdzenia na ryby, albo jak mi sie znudzi po miesiącu. Tylko jeden kolega który jeździł 10 lat uznał ze dobry wybór na pierwsze moto. Ale finalnie to ja podjąłem decyzje, że chce być pizdolina i nie chce mocniejszego moto bo się boje.
Ale nie zmienia dla mnie faktu, że zabić można się na wszystkim i tak samo mogę się rozsmarować na śmiesznej dla niektórych gs-ce.

 

Tylko DLACZEGO! ten przepis znowu napędza stereotypy, i pokazuje, że ludzie chcący kupić motor muszą mieć ograniczenia odgórne, w tv pierdzielili o nowych kategoriach dla motocyklistow, przy czym kazdy znowu swoje pomysli.

Ale majac 18lat i bogatych starych gówniarz może sie rozpi***** po drogach sportowym autem i jakoś nikt nie pisze ze jak chce sie scigac to ma wynosić sie na tor. że samochód ma za mocny silnik na jego umiejętności, że zwyżki na OC się też nie wzieły z powietrza niezależnie od kategorii.

 

Ludzie widzą sportowe auto to oooo patrz jaka bryka, a jak juz jedzie motor to sam doświadczyłem jak matka z dzieckiem idać po przeciwnej stronie "normalnej" drogi mimo iż jechałem 30-40, chwyciła zaraz dziecko za reke bo jedzie zły motocyklista, 10min pozniej odstawiłem motor i jechałem spowrotem samochodem  oni byli już na odcinku drogi gdzie nie sa w stanie sie minac 2 samochody to matka jakoś dziecka za reke nie złapała zerknela tylko w moja strone, aaa auto jedzie to problemu nie ma, kierowca samochodu to grzeczny gość, nikomu krzywda się nie stanie.

 

Może motocykliści powinni napisać petycje, stop dyskryminacji, domagam się ograniczenia na kat. B, gówniarz nie może jeździć samochodem którego stosunek mocy do masy jest wiekszy niż...... może nagle by niektórzy otworzyli oczy, chociaż znajac życie najwięksi przeciwnicy 2 kołek nagle poczuliby się pokrzywdzeni taką ustawą.

 

*IRO* "Orientuje się ktoś, czy to przypadkiem nie był Spedytor?" 

chlopak mial chyba na imie Szymon, jezeli cos ci to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

AJR zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o kat.B.  Dlaczego gówniarze w wieku 18 lat maja samochody 200 300 konne i jest ok a moto już mieć nie może. Bezsensu bo na moto ginie przeważnie kierowca a sportowym autem w rękach idioty można narobić o wiele więcej strat w ludziach. Uważam że w naszym kraju zaczęli modernizację przepisów od dupy strony. Samo ograniczenie wieku nic nie daje bo na 125 też może człowiek zginąć, uważam że nasza władza powinna się zająć zmianą szkolenia przyszłych kierowców. Kurs powinien trwać jakieś 4-5 miesięcy i powinno się tam ludzi uczyć jeździć na moto a nie uczyć jak zdać plac manewrowy. Wiem że kurs by kosztował pewnie ze 3X tyle co teraz, ale ludzie nie musieli by się uczyć na własnych błędach. Te zmiany w przepisach które są spowodują tylko tyle że ludzie będą jeździć bez praw jazdy, a to raczej nie poprawi naszego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.