Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akumulator


DANIELEKiol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wydaje mi się że powinieneś poszukać wśród prostowników mikroprocesorowych - impulsowych. Cena większa ale lepsze parametry. Kiedyś był poruszany temat, tylko nie wiem czy na tym forum, prostowników oferowanych przez sieć sklepów LIDL. Sprzedawali maszynkę za ok 70 zł. Poza tym często dodawany jest do nich komplet dodatkowych kabli które na stałe mocujesz do aku w Swoim rumaku i po wjechaniu do garażu czy na dłuższy postój czy zimowanie podłączasz do tych kabelków prostownik specjalnymi szybko-złączkami. No i posiadają funkcję zimowania akumulatora. Na bieżąco bada stan jego naładowania i co jakiś czas uzupełnia ubytek - ale nie na zasadzie stałego ładowania. Ładuje malutkim prądem więc czas ładowania jest dłuższy jeśli nie robi się tego "na bierząco" no i jeśli chodzi o aku w samochodzie ten czas dodatkowo się wydłuża ze względu na większą pojemność.

http://moto.allegro.pl/prostownik-6v-12v-inteligentny-mikroprocesorowy-i3040523480.html

Powyżej tylko przykładowy link ale podobnych i tańszych sprzętów jest więcej.

http://allegro.pl/prostownik-impulsowy-12v-3-8a-6-v-0-8a-ladowarka-i3088865694.html

A tu jest sprzęd z Lidla, ja taki posiadam i jestem w 100% zadowolony. Ale wiadomo każdy chwali swoje - więc nie jestem obiektywny. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja wiem że marudzę. Ale, chodzi mi również o to że zwykły tani prostownik ma zazwyczaj kiepskie możliwości regulacji a czasem w ogóle jej brak. Jeśli nie ma potencjometru do płynnej regulacji natężenia prądu to możesz sobie aku uszkodzić/szybciej zużyć.... a nie wiem. Jeśli chodzi o prostowniki które wskazałeś to właściwie wszystkie są podobne i chyba nie ma znaczenia który wybierzesz (jeden z nich ma mniejszy prąd ładowania 4 A zamiast 6 A + gratis :) ). Mniejszy prąd ładowania jest bardziej bezpieczny. Może się jeszcze odezwie ktoś kto takich używa. Zawsze to wiedza praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ten Tronic T4X jest fajny bo:

- automatycznie wykrywa napięcie 6/12V

- można wybrać prąd ładowania motocykl/autko

- tryb konserwacji

- impulsowy

- ładuje aku bodajże do 120Ah


Minusy:

- nie wskrzesza "trupów" pomimo tego, że w aukcji gość pisze „Prostownik może służy również do regeneracji całkowicie rozładowanych akumulatorów.” chyba, że to jakaś nowsza wersja, która coś takiego potrafi.

- nie może służyć, jako zasilacz do "czegoś tam"

- po zaniku napięcia trzeba go włączyć przyciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem prostownik elektroniczny w lidlu za cale 69 plnów i muszę powiedzieć że zdaje bardzo dobrze egzamin. Ładuje zarówno aku do moto jak i do auta, sam nawet wykrywa jakie aku jest podpięte, przez co dobiera napięcie ładowania.

Jak by była znowu taka promocja to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.