Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer opony


Tomkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Mam prośbe o opinię o gumach. Mam yamahe fazer FZ6, myślę nad pirelli diablo strada, albo michelin pilot road, ale znalazłem Cintinentale Conti Motion:
www.oponyturbo.pl/advanced_search_result.php?keywords=2012%2F2013&x=0&y=0

Do mojego grata podchodzi 120/70ZR17 i 180/55ZR17, więc by pasowało, cena wypasiona, doty świeże.

szukam czegoś no raczej taniego, a że jeżdżę spokojnie to wydaje się że starczą - co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie na których michelin roadach jeździłeś bo są 3 generacje, o ile dobrze pamiętam 2 i 3 są dwuskładnikowe, ja do siebię do moto turystycznego biorę właśnie michelin pilot road 3 ze względu na to że podobno z opinni innych urzytkowników, opony bardzo dobrze się trzymają na mokrym asfalcie. Na suchym to wiadomo :) Takie oponki to jazdy i jak na mój sprzęt NT650V można też troche na nich poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do fazera wolalbym Road Smarta II albo PR II,ewentualnie continental RoadAttack.Strade miałem na tyle w cebrze,trzymała slabo,moto tak zwinnie sie nie sklądalo w winkle i przebieg tez bez rewelacji,przy 12 kkm nie bylo juz nawet ogranicznikow a caly czas cisnienie pod kontrola bylo,gumy tez nie jaralem.Na RS II dużo neutralniej moto sie prowadzi,latwiej sklada i duzo lepiej trzymie w winklu,a trwalość ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Pilot Roadach przejechałem już 15 tyś km tył ... 20 tyś km przód ...

Opony nadal wyglądają bardzo dobrze i zrobią parę tysięcy ...

Co do trzymania na drodze, wg mnie bardzo dobrze, w złożeniu czuję się bardzo pewnie i nie miałem sytuacji stresowej.

Na mokrej nawierzchni rewelacja.

Więc z czystym sercem polecam Michelin PR ...

Motocykl: Yamacha FZ6 S2 N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam w swojej założone Bridgestone Battlax BT020 R, i mimo opinii że są to opony twarde i ciężkie do rozgrzania ja jestem zadowolony. 20-go rudnia jeździłem przy -4 stopniach i jakieś uślizgi były, ale to chyba przy każdych tak będzie przy takiej temperaturze. Jak kupiłem FZ6 z tymi oponami to chciałem je zmienić na pilot road 3 ale jak pojeździłem i się przyzwyczaiłem to doszedłem do wniosku że niema sensu. Ja osobiście polecam BT020r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.