Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

miał ktoś do czynienia ww wydechami? Zastanawiam się nad kupnem do FJR 1300,ale nie wiem czy warto wywalić tyle kasy.Moc ma wzrosnąć o 4KM decybele bez zmian,ale nie wiem czy wrażenia akustyczne będą warte tej ceny,bo głównie o melodie dla uszu mi chodzi no i o wygląd moto też.

post-201811-0-31406700-1362574407_thumb.

post-201811-0-31406700-1362574407_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/results?search_query=FJR+1300+akrapovic&oq=FJR+1300+akrapovic&gs_l=youtube.3..0i5i19.991.991.0.6219.1.1.0.0.0.0.327.327.3-1.1.0...0.0...1ac.2.Moqn9WedbsY

Teraz podłącz to na kino domowe albo jakieś wielkie kolumny i słuchaj.Mój kolega tak sobie wydechy dobierał,żona stwiedziła ma coś nie tak z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akrap przewaznie zakladaja w sportach no ale kazdy robi jak chce.Na wzrost mocy

za bardzo bym nie liczyl ale akustyka i wyglad sie zmieni i to +++

http://www.carpimoto.it/Images/Products/zoom/Akrapovic_FJR1300_S-Y13SO1-HT-1.jpg

W Twoim przypadku masz jeszcze opcje np. Remus tez w podobnej cenie i tak samo optyka i akustyka na wysokim poziomie , ale czy te dwie rzeczy sa az tyle kasy warte musisz sam sobie odpowiedziec.Tak w nawiasie Akrap, Rwmus to wysoka polka no i cena. ;)

http://www.ttshop.fr/media/catalog/product/cache/1/image/79698fe630ed1a94af7b99d072ed0e6f/e/c/echappement-remus-hexacone-pour-yamaha-fjr-1300-06-10-1.jpg

http://www.uselesspickles.com/files/pictures/fjr_mods/completed_bike_rear.jpg

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest kupic cos lepszego niz akrapovic, swoje kosztuje, ale warty kazdego grosza. Miałem wiele roznych wydechow i powiem szczerze ze akrap jest najlepszy, zarowno jesli chodzi o jakosc wykonania jak i to co zyskuje sie po zalozeniu. Wszystko jest idealnie spasowane, zaklada sie to zawsze dwoma palcami. Miałem remusy, microny, arrowy, scorpiony, mivv, two brothers, najblizej do akrapovica ma yoshimura, jesli chodzi o jakosc i performance. Jak cie stac to sie nie wahaj.

Trzeba pamietac ze wzrostu mocy to w zasadzie nie ma, ale poniewaz sciagasz z motocykla sporo wagi, bo oryginalne wydechy sa duzo cieższe oraz przez to ze motocykl lepiej oddycha na przelotowym wydechu (dobrze jak mozna zrobic mape po zmianie) ogolnie wrazenia z jazdy sa lepsze. Nie dotyczy to jednak tanich wydechow, jedyne co sie zmieni to waga i poziom hałasu. Akrap kosztuje swoje, bo oni naprawde robią 'research', a nie tylko przycinaja rure do odpowiedniej dlugosci, zakladaja koncowke i sprzedaja to samo do kazdego motocykla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest kupic cos lepszego niz akrapovic, swoje kosztuje, ale warty kazdego grosza. Miałem wiele roznych wydechow i powiem szczerze ze akrap jest najlepszy, zarowno jesli chodzi o jakosc wykonania jak i to co zyskuje sie po zalozeniu. Wszystko jest idealnie spasowane, zaklada sie to zawsze dwoma palcami. Miałem remusy, microny, arrowy, scorpiony, mivv, two brothers, najblizej do akrapovica ma yoshimura, jesli chodzi o jakosc i performance. Jak cie stac to sie nie wahaj.

Trzeba pamietac ze wzrostu mocy to w zasadzie nie ma, ale poniewaz sciagasz z motocykla sporo wagi, bo oryginalne wydechy sa duzo cieższe oraz przez to ze motocykl lepiej oddycha na przelotowym wydechu (dobrze jak mozna zrobic mape po zmianie) ogolnie wrazenia z jazdy sa lepsze. Nie dotyczy to jednak tanich wydechow, jedyne co sie zmieni to waga i poziom hałasu. Akrap kosztuje swoje, bo oni naprawde robią 'research', a nie tylko przycinaja rure do odpowiedniej dlugosci, zakladaja koncowke i sprzedaja to samo do kazdego motocykla :)

W sumie stać mnie od biedy , dla mnie to spory wydatek ale, moto chcę pojeździć minimum 3 lata w porywach do pięciu dlatego chcę zainwestować w te wydechy,a z drugiej strony martwię się tez o złodziei bo będą wiedzieli ze za same wydechy zwiną kilka tysi.Ale jak mówisz ze warte sa każdego wydanego grosza to sie chyba skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj oryginalne, przy odsprzedazy motocykla nigdy nie warto sprzedawac go razem z lepszym wydechem bo wiecej nie wezmiesz, a tak odzyskasz ok polowe ceny nowych, jak nie zniszczysz :)

Co do złodziejskich skur..... to masz troche racji, ale patrzac na to z drugiej strony czlowiek by sobie nigdy nic nie kupil, bo wszystko moga ukrasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj oryginalne, przy odsprzedazy motocykla nigdy nie warto sprzedawac go razem z lepszym wydechem bo wiecej nie wezmiesz, a tak odzyskasz ok polowe ceny nowych, jak nie zniszczysz :)

Co do złodziejskich skur..... to masz troche racji, ale patrzac na to z drugiej strony czlowiek by sobie nigdy nic nie kupil, bo wszystko moga ukrasc.

No złodzieja nie ba bata,jak upoluje twoje moto to je sobie weźmie i tyle. Ale oryginały wydechy oczywiście zachowam, przy sprzedaży jak gościu będzie chciał to za dopłata mu zostawię.Mialem kupić kufer centralny i kanapę obić,ale teraz na pierwszy plan wysunął się Akrapović:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój jest przerobiony, normalnie w TaylorMade są dwa tłumiki, do pierwszego jest podłączony wylot z kolektorów - ten wywaliłem i jest bezpośrednio do tego drugiego (to taki przelot długości około 20cm), dalej jest tylko kolano i wylot na bok w szerszej średnicy. fabrycznie bez DB-Killer'a przy 6tys.obr/min daje do 110DB, a jak mierzyłem smartfonem (o ile te programiki na android są wiarygodne) to pokazywał przy 12tys do 140DB - prawda wyjdzie podczas kontroli jak trafię na "Pana Policjanta", to dowiem się prznajmniej ile ma przy 6tys.obr/min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W razie ceny, bo dobry wydech to drogi, poszukaj sobie może na ebay.de - jak widzę to trafiają się tam często w dobrej cenie, Ten akrap, albo LeoVince, to zna prawie większość. Może poszukaj sobie w innych, jest też wiele (może i nawet lepiej grających), kiedyś oglądałem się też za gpr, to można kupić za kilka set euro (np. do mojej cebry 280 i ma atest, a ten Taylor go nie posiada)

Tu masz nowe z propozycją ceny 691euro za 2szt, są z DB-Killer'ami i homologacją (ładnie to słychać i myślę że niczym nie odstępują od akrapa, a i wytrzymałość ich jest spora w poruwnianiu do badziewia z przedziału do 2tys.PLN, znajomy ma gpr w sc59 już 4lata i zrobił około 30tys.km. http://www.ebay.de/itm/2-Schalldampf-AUSPUFF-ABE-GPR-YAMAHA-FJR-1300-IE-07-08-/400166442238?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item5d2bc754fe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W razie ceny, bo dobry wydech to drogi, poszukaj sobie może na ebay.de - jak widzę to trafiają się tam często w dobrej cenie, Ten akrap, albo LeoVince, to zna prawie większość. Może poszukaj sobie w innych, jest też wiele (może i nawet lepiej grających), kiedyś oglądałem się też za gpr, to można kupić za kilka set euro (np. do mojej cebry 280 i ma atest, a ten Taylor go nie posiada)

Tu masz nowe z propozycją ceny 691euro za 2szt, są z DB-Killer'ami i homologacją (ładnie to słychać i myślę że niczym nie odstępują od akrapa, a i wytrzymałość ich jest spora w poruwnianiu do badziewia z przedziału do 2tys.PLN, znajomy ma gpr w sc59 już 4lata i zrobił około 30tys.km. http://www.ebay.de/itm/2-Schalldampf-AUSPUFF-ABE-GPR-YAMAHA-FJR-1300-IE-07-08-/400166442238?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item5d2bc754fe

Na eBayu lukałem,ale cena taka sama jak w PL,a zresztą z Adolfem się nie dogadam bo nie szwargoce po ichniemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój jest przerobiony, normalnie w TaylorMade są dwa tłumiki, do pierwszego jest podłączony wylot z kolektorów - ten wywaliłem i jest bezpośrednio do tego drugiego (to taki przelot długości około 20cm), dalej jest tylko kolano i wylot na bok w szerszej średnicy. fabrycznie bez DB-Killer'a przy 6tys.obr/min daje do 110DB, a jak mierzyłem smartfonem (o ile te programiki na android są wiarygodne) to pokazywał przy 12tys do 140DB - prawda wyjdzie podczas kontroli jak trafię na "Pana Policjanta", to dowiem się prznajmniej ile ma przy 6tys.obr/min ;)

Mierzenie smartfonem mozna sobie w buty wsadzic. 140dB to hałas porownywalny do nie wiem... startu odrzutowca chyba :) Juz 110dB to jest zajebiście głośno. dB nie rosną liniowo 100 dB to nie jest dwa razy głośniej niz 50 dB. Z definicji to wzrost o 6dB daje 10x większa głośność. Naprawde głośne wydechy maja pod 115dB, np. akrapovic ktory jest road legal z baffelem (okolice 100dB) powinien oscylowac w okolicach 102-103dB bez baffela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym smartfonem, też mnie to nie przekonuje co on tam pokazuje (ale liczyłem że tak +/- 10% można by przyjąć). No, ale co do tego wydechu to jestem zadowolony, wcześniej miałem LeoVince GP PRO (w tej starej SC59), też ładnie było słychać, ale nie podobał mi się tak jak ten Taylor. Jakoś dziwnie by było mi się przyzwyczajać znowu do czegoś z boku koła wystającego pod stopką, no może Bodis, albo ten podwójny Shark, czy GPR - te podwójne mają przynajmniej bardziej basowy dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.