Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Owiewka do naked'a


PanJarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawe z tego ze szalu nie bedzie ale wystarczy mi lekka poprawa komfortu.

Ogolnie motorkiem bede jezdzil na codzien kiedy pogoda bedzie sprzyjajaca dlatego chcialbym kupic kurtke ktora mozliwie mocno bedzie wygladala jak zwykla, cywilna kurtka. Moze mi ktos taka polecic? Spodnie odpowiadajace tym kryteriom tez by sie przydaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze bartek . Zamontowałem sobie dużą owiewkę tzn taką że wiatr trąca mi ledwie czubek kasku . Jazda w warunkach optymalnych to bajka ale wiatr boczny lub wyprzedzanie np tira może przestraszyc :wacko: . Jest jeszcze jeden minusik w czasie upałów .

Otwieranie otworów wentylacyjnych w kurtce nie ma sensu - dalej jest gorąco jak w piekle :D .

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... czyli można powiedziec że prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak zakłada owiewkę ale po tym jak ją zdejmuje :D

A tak poważnie to zdanie mam podobne jak poprzednicy .

Mój moto jest przystosowany ale naked z owiewką to już nie to - to nie naked ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak reasumując, moim zdaniem jak było juz pisane po dodaniu szybki z przodu te typy motocykli mogą potem gorzej wygladać :)
Ale bywa i tak, że nie wygląda to zbyt gorzko, zalezy jaki kolor, jaki model szyby.
Ja osobiscie do swojego GSR-a dokupilem szybe Puig-a, ponieważ zbyt denerewował mnie wiatr a w tej szybce widzialem rozwiazanie choć w jakimś stopniu problemu.

Wcześniej miałem CBR, przesiadając sie na naked-a było to u mnie odczuwalne, nie jeżdze nie wiadomo jak szybko ale jak człowiek chciał trochę docisnąc to kask latał na boki (z drugiej strony człowiek ma przypomnienie, że za szybko:D)
Teraz po założeniu przy prędkościach około 160km/h (oczywiście droga szybkiego ruchu:P) spokojnie mogę jechać wyprostowany, bez pochytalania.
Może to też wychodzi z tego, ze mam trochę ponad 170cm wzrostu:)
Pozdrawiam!

 

p.s. ale gościu na tym B-kingu żądzi:P Na moim Suzuki osiągając wtedy około 200+ km/h myslałem, że po prostu kask mi zleci, urwie głowe a co dopiero przy wyzszych prędkościach:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego ze szalu nie bedzie ale wystarczy mi lekka poprawa komfortu.

Ogolnie motorkiem bede jezdzil na codzien kiedy pogoda bedzie sprzyjajaca dlatego chcialbym kupic kurtke ktora mozliwie mocno bedzie wygladala jak zwykla, cywilna kurtka. Moze mi ktos taka polecic? Spodnie odpowiadajace tym kryteriom tez by sie przydaly.

Spodnie jeans z kevlarem, kurtka http://www.4-biker.pl/mesh.php lub taka sama tylko z membraną, buty mozliwie niskie i masz komplet do pracy - nie trzeba sie przebierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, że to kwestia przyzwyczajenia. Po wypadku mojej Hondy CBR 1000F zamieniłem szybę popekaną MRA na MGG. No niestety, podobna, ale nie ta sama. Miałem straszne dudnienie w kasku. A jako, ze nie miałem oryginalnej, to zdemontowałem szybę dla testów - dudnienie ustało. No na poczatku ciężko było wytrzymac powyzej 120. A potem zapomniałem o tej szybie i dopiero za rok ja znalazłem przypadkowo w garażu. Po roku zupełnie mi jej juz nie brakowało. Obciąłem do oryginalnej wielkosci i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.