Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kat. A2 w Zawierciu. Którą szkołę polecacie


GRINGO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zrobić prawko na a2 . Proszę o pomoc w wyborze dobrej szkoły. Dzwoniłem do kilku ale to tylko rozmowy tel. Jedna ze szkół nie wiedziała ,że przepisy na A się zmieniły !!! Więc nie chce zapisać się a potem mieć problemy ze szkoleniem.  Słyszałem dobre opinie o szkole Elekt z Zawiercia czy ktoś z was to potwierdzi ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś prowadzi ranking zdawalności egzaminów kat. A? Taki ranking, dał by jakieś wyobrażenie kandydatowi na motocyklistę, którą szkołę jazdy wybrać.

Chodzi mi o informację, jaka szkoła ilu miała kursantów i jaka była ich zdawalność w danym roku. Czy takie statystyki udostępnia WORD? Bo tylko takie informacje z WORD-u są naprawdę miarodajne. Czasami opinie użytkowników for internetowych o ich szkołach jazdy nie do końca bywają obiektywne.

Mój siostrzeniec w tamtym roku zapisał się do najtańszej szkoły... Placyk - porażka - przez pierwsze 10h jeździł w kółko robiąc ósemki, w tym czasie instruktor rozwiązywał krzyżówkę w zaparkowanym aucie. Wyjazd na miasto - wyłącznie trasa egzaminacyjna, trzy, cztery razy przejechał trasę egzaminacyjną i po kursie. Na szczęście chłopak miał wrodzone predyspozycje do jazdy motocyklem, zdał w Bytomiu za pierwszym razem.

Dlatego, statystyki zdawalności, były by wyznacznikiem w poszukiwaniu szkoły jazdy, a poparte opiniami na forum, dawały by kandydatom pewność, że ich wybór jest właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś prowadzi ranking zdawalności egzaminów kat. A? Taki ranking, dał by jakieś wyobrażenie kandydatowi na motocyklistę, którą szkołę jazdy wybrać.

Chodzi mi o informację, jaka szkoła ilu miała kursantów i jaka była ich zdawalność w danym roku. Czy takie statystyki udostępnia WORD? Bo tylko takie informacje z WORD-u są naprawdę miarodajne. Czasami opinie użytkowników for internetowych o ich szkołach jazdy nie do końca bywają obiektywne.

Mój siostrzeniec w tamtym roku zapisał się do najtańszej szkoły... Placyk - porażka - przez pierwsze 10h jeździł w kółko robiąc ósemki, w tym czasie instruktor rozwiązywał krzyżówkę w zaparkowanym aucie. Wyjazd na miasto - wyłącznie trasa egzaminacyjna, trzy, cztery razy przejechał trasę egzaminacyjną i po kursie. Na szczęście chłopak miał wrodzone predyspozycje do jazdy motocyklem, zdał w Bytomiu za pierwszym razem.

Dlatego, statystyki zdawalności, były by wyznacznikiem w poszukiwaniu szkoły jazdy, a poparte opiniami na forum, dawały by kandydatom pewność, że ich wybór jest właściwy.

Zdawalność to śliska sprawa, bo są szkoły gdzie przez cały rok trafi się 5 kursantów i wszyscy zdali za pierwszym i mają 100%?

5 osób, to za mała grupa reprezentacyjna w statystyce.

 

Ośrodki szkół na swoich stronach mają wypisane opinie same pozytywne. Prowadzę swoją stronę i usunę negatywne wypowiedzi. To jest obłuda dopiero. Może jednak lepiej popytać na forum. No, ale może nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szkoły Elekt to się nie wypowiem,ale możesz odpuścić sobie Osk Joker jeśli brałeś ją pod uwagę.Mikroskopijny plac na dodatek współdzielony z zestawem na C co za tym idzie instruktor praktycznie nie zajmuje się nami.Jeszcze dodam że na placu spędziłem 18 godzin( ale Ja byłem kompletnie zielony i nigdy nie jeździłem na żadnym mopliku więc nie wiem może tak ma być), reszta czasu spędzona na poznawaniu trasy egzaminacyjnej(moto +samochód i co najśmieszniejsze musiałem udostępnić instruktorowi mój pojazd).



A teraz pytanie do osób szkolących. Jak u was wygląda szkolenie osób nie mających nigdy styczności z motocyklami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzięki za wskazówki , właśnie rozpocząłem szkolenie teoretyczne w szkole ELEKT z Zawiercia. Znalazłem kontakt z kursantami z zeszłego roku którzy tam robili szkolenie byli bardzo zadowoleni... i ważne ,że zdali za pierwszym podejściem. Teoria  extra ....czekam na poprawę pogody aby wsiąść na motocykl :) I ważny drobiazg... instruktor ze szkoły  ELEKT to czynny motocyklista  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio mnie interesuje opinia ,że te szkoły które szkolą tylko na motocykl są dobre a te które na samochód i motocykl są gorsze. Może nie znam się na tym ale moim skromnym zdaniem to najważniejszy jest "chyba"  instruktor, który mnie szkoli a nie nazwa szkoły.Szkoli instruktor nie szkoła.  Nie wiem czy to zbieżność nazw ale vmax tez chyba szkoli na samochód więc nie bardzo pojmuje o co chodzi w tej dziwnej opinii. I jeszcze drobiazg  pawel12344  czy też yogi  bez różnicy bo to jest chyba to samo .ale może się mylę :) . Chciałem tylko uzyskać opinie od forumowiczów, nie interesują mnie rozgrywki między szkołami nauki jazdy. Pozdrowionko dla Wiki22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaufaj mi nie muszę robić pseudo opinie na mieście i na forum ośrodkom szkolącym na motocykle. Wyrażam tylko swoje zdanie na pewien temat bo wiem jak działają instruktorzy na różnego rodzaju forach, podając się za niezadowolonych klientów będąc całkowicie anonimowym. Ja tutaj nie jestem anonimowy i każdy kto zechce uzyska informacje na temat mojej osoby. 

Jak na kursanta, który oczekuje informacji o ośrodku z zawiercia masz swiętną wiedzę na temat ośrodków z Sosnowca :)
i jeszcze jedna rzecz, uczyć kogoś jeździć samochodem a uczyć kogoś jeździć motocyklem z samochodu jest ja dla mnie ogromną różnicą, chyba że Ty nie rozumiesz.

Na terenie zagłębia to my jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy szkolenia z drugiego motocykla a w ślad za nami poszło kilka szkół.

no i masz rację, najważniejszy jest instruktor, ale nie ten co tylko posiada stosowne uprawnienia bo takich jest na pęczki, a taki, który sam prezentuje jakąś wiedzę i umiejętności ponad przeciętne.
Nowe egzaminy zweryfikują kto jest tym pierwszym a kto tym drugim.

Powodzenia na kursie i do zobaczenia niebawem w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowania na forum rownież w tych samych godzinach ale może to tylko taki zbieg okoliczności.

Dobra przyznam zbyt pochopnie napisałem tego posta i w ramach przeprosin zapraszam koleżankę Wiki22a oraz kolegę Gringo na wspólną wiosenną przejażdżkę tak po sąsiedzku.

A na temat szkół jazdy wypowiadać się już nie będę. Każdy ma swój rozum i sam decyduje którą szkołę wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ośrodków z Sosnowca sprawdziłem tylko  vmax skoro udzielił mi wskazówek dotyczących wyboru szkoły czy jest tylko  szkołą motocyklową czy też szkoli również na kat B. Serdeczne dzięki za wskazówki . Do zobaczenia na trasie jak śniegi zejdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wbrew rozumowi idą tam gdzie jest najtaniej. Coś jak polskie przetargi, które każdy wyśmiewa, że się jakością naród nie kieruje, a taniością. Mimo narzekania brniemy w to samo.

 

Jak napisał Yogi, instruktor w naszym kraju nie musi umieć jeździć motocyklem, a może "szkolić".

Słoma, czy stos opon pod płotem WORD się przyda, bo będą niektórzy latać po placu jak bobek po przeręblu.

Widzę że nic się nie zmieniło. Ja tylko chciałem usłyszeć opinie kursantów którzy ukończyli szkolenie na temat ośrodków w których się szkolili a tu w wątku który zapoczątkowałem nadal trwa autoreklama ośrodków . Za kurs zapłaciłem sporą kasę więc dlaczego "ktoś" pisze ,że niby kierowałem się niską ceną . Zamykam temat . Chyba szkoda czasu na czytanie" reklamy"  .Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.