Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

sprowadzenie motoru z niemcow


Foltyn

Rekomendowane odpowiedzi

jest troche zachodu... dostaniesz dokumenty po niemieckiu, musisz placic za tlumaczenie. Potem do urzedu skarbowego z dowodem zakupu, tlumaczonymi dokumentami i jakims tam wypelnionym pisemkiem, gosciu w urzedzie powinien Ci daci i w tym momenci cos tez sie placi ale nie pamietam ile. W urzedzie komunikacji placisz za karte pojazdu, bo trzeba wyrobic. Ja mialam sprowadzany z Holandii. Cala rejestracja do momentu w ktorym moglam jezdzic wyniosla kupe kasy, wiec jesli to jakas mega okazja to bierz moto ale jesli nie to lepiej kupic w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przywiezieniu robisz przegląd, jak jest ważny niemiecki to i tak trzeba zrobić i wtedy może kosztować mniej. Z tym idziesz do skarbówki po VAT 25 - zaświadczenie że nie musisz płacić VATu. Koszt zaświadczenia 160 pln. Trwa to około tygodnia. Z przeglądem, zaświadczeniem i tłumaczonymi dokumentami (teraz chyba tylko umowę trzeba tłumaczyć, reszty chyba już nie) idziesz do Wydziału Komunikacji i nasz polskie blachy. Łączny koszt - 220 - 300 pln z tłumaczeniem dokumentów + koszty w Wydziale komunikacji. Z tego co pamiętam poniżej 100 pln.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie kupowałem od handlarza tylko byłem po moto w Austrii i kupowałem prosto od Adolfa.Moto było już wymeldowane,a w przypadku rejestracji postępowałem zgodnie z powyższymi instrukcjami.Nie wiem jak jest w momencie kupna moto z ważnymi blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość go nie wymelduje to ty go nie zarejestrujesz. Ale musisz pamiętać o transporcie moto. Możesz go przywieść na niemieckich blachach i odesłać papiery i tablicę jak mot już będziesz miał w PL, ale to przejdzie tylko jeśli sprzedającym jest bliski znajomy lub rodzina. Możesz kupić blachy celne (i już do tego moto musi być wyrejestrowane w DE) albo moto przywozisz na przyczepie bez tablic, tylko z umowa kupna i innymi papierami po wyrejestrowaniu moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o to, jak postępować kupując z prywatnego ogłoszenia, nie od handlarza.

Kazdy Niemiec od razu wymeldowuje, zeby dostać zwrot podatku drogowego i ubezpieczenia. Nawet jak Niemiec jedzie coś do Niemca kupic, to z własnymi tablicam. Obojętnie - auo czy moto. Dostaje sie dowód in blanco + Doppeltkarte (ubezpieczenie OC), tak, ze z wymeldowaniem nie ma kłopotu. Jak chcesz na kołach to wyrabiasz żółte tablice i sru do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość go nie wymelduje to ty go nie zarejestrujesz. Ale musisz pamiętać o transporcie moto. Możesz go przywieść na niemieckich blachach i odesłać papiery i tablicę jak mot już będziesz miał w PL, ale to przejdzie tylko jeśli sprzedającym jest bliski znajomy lub rodzina. Możesz kupić blachy celne (i już do tego moto musi być wyrejestrowane w DE) albo moto przywozisz na przyczepie bez tablic, tylko z umowa kupna i innymi papierami po wyrejestrowaniu moto. 

Nie jestem pewn, ale moto mozna wyrejestrowac  w polskim wydziale komnikacji, tylo wtedy wysyłają i tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprzedac piszac umowe na siebie ale jak zrobisz to kilka razy (nie pamietam ile razy mozna) to sie dowala ze powinienes miec dzialalnosc. jesli chodzi o pojazdy z niemiec to sprawa wyglada tak- musisz miec dowody rejestracyjne "czesc 1 i czesc2" jesli sa to nowe wersje czyli pisze na nich "dowod rejestracyjny" w kilku jezykach min. po polsku to nietrzeba ich tlumaczyc, umowa badz faktura jesli nie jest po polsku lub dwujezyczna- trzeba tlumaczyc. obojetnie czy masz fakture czy umowe idziesz do skarbowego i skladasz deklaracje vat24, po okolo tygodniu dostajesz potwierdzenie ze pojazd jest zwolniony z podatku, koszt 160pln. .dodatkowo samochody z UE trzeba zaplacic akcyze pojemnosc do2000ccm 3,1% od wartosci powyzej 2000ccm 18%, jak auto jest bite warto porobic foty wtedy zaplacisz mniejsza akcyze. jesli nie wartosc biora z eurotax-u. no i za auto pincet zlociszy oplaty recyklingowej. a kwestia przegladu wyglada tak ze niemcy maja przeglady na 2lata jesli auto jest starsze niz 5lat to u nas przeglad jest wazny tylko rok. ja teraz rejestrowalem auto i przeglad niemiecki mialem do 09.2014r. auto z 2002r. wiec pani uznala mi niemiecki przeglad ale tylko do 09.2013r. tablic zaden niemiec ci nieda chyba ze to twoja rodzina. tablice exportowe mozna kupic bez wiekszego problemu koszt 135eur. na 5dni.jak bedziesz kupowal od chandlaza warto go spytac czy nie zalatwi tablic wtedy masz z jakimis znizkami ja tak zalatwilem i dalem mu 115eur i swoj dowod nie musialem nigdzie jechac poczekalem tylko pol godz.i mialem wszystko na miejscu.

to chyba wszystko co trzeba wiedziec w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.