Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ogarem 200 (50 cmm) dookoła Polski!!!! RELACJA


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli planuje, jeszcze trasy nie naniosłem na mapę, ale to takie miasta przez które mam zamiar jechac , jezeli będzie gdzieś niedaleko nocleg to tam się udam i nie bedę specjalnie robił koła, żeby dojechać do danego miasta :D   Gliwice-Zakopane-Rzeszów-Zamość-Biała Podlaska-Białystok-Mrągowo-Elbląg-3miasto-Hel-Słupsk-Koszalin-Kołobrzeg-Szczecin-Żary-Jelenia Góra-Kłocko-Gliwice .

 

Wicher-Fajnie Twój aparat robi zdjęcia, mój nawet nie wyostrza,mozliwe ze za niedługo rodzice zakupia aparat to bedzie na wyjazd. A, romet mój :)

 

thomy-Sprzedaję ogara 205, do roboty, ja miałem go robic dla brata, ale brat wybrał komputer i gry , a że mam kilka innych sprzętów, to nie będę ich chomikował i sprzedaję, przy okazji pieniądze będą na wyjazd :)

 

Co do prawa jazdy, to już powoli szykuję Cezete 175, ale mam zamiar ją sprzedać i kupić 350, spokojnie zmieści się w kategori A2.

 

Haha.. Najważniejszego zapomniałem napisać, dzięki uzytkowinku Syku, napisał do mnie dziennikarz z czasopisma "Motocykl" .Opisałem mu co nie co o wyjazdach, i teraz czekam na odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze że 25 dni to bedzie taki maxior. Jak nic się psuć nie bedzie , mam zamiar walić w granicach 200-250 km dziennie. Na mazury jechałem szybciej, niby więcej kilometrów zrobiłem, ale teraz nie będę sie spieszył, gdy np. wyjadę z Gliwic o 7 rano, mam do Zakopanego , + - 230 km, to gdybym szybko jechał, to 5h i jestem na miejscu, ale z czasem może się motorower przegrzewać, wiecej szfakować, wiec będe po prostu troche go oszczędzał, i licze ze przed 17 będę w Zakopenem. Dalej wszystko zależy czy ogar będzie nawalać, czy też nie. Mam zamiar zamontowac wiatrak, taki od komputera, ale jeszcze nie wiem jak to zrobić xD . Najgorsze jest to, że nie ma w nim akumulatora, bo gdyby był, to żaden problem. Chcę jeszcze podczepić 2 kondensatory, bo one lubią sie przegrzewać.1 z nich będzie w zapłonie , tak jak jest oryginalnie, a drugiego chcę wyprowadzic na zewnątrz, w celu lepszego chłodzenia :)

 

Dziennikarz  Maciek Grabowski „MISIEK" odpowiedział na mój e-mail. W numerze 3/2012 (numer wyjdzie w połowie lutego), będzie umieszczony mój ogar ze mną.Miesięcznik Motocykl zaoferował się patronować mnie i opisać relację z wyjazdu na swojej stronie internetowej www.motocykl-online.pl.. 

 

Pozdrawiam serdecznie!

Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to że nie utrzymasz średniej prędkości 50 km/h ja na swojej 110 ccm miałem ciężko utrzymać taką prędkość, do tego postoję, jak chcesz zrobić te 200-250 kilometrow dziennie to musisz się nastawić na 7-9 godzin jazdy. Co do sprzętów na sprzedaż napisz mi na pw za ile chcesz sprzedać tego ogara 205 i tą CZ to byłbom conajmniej jednym motorkiem zainteresowany. Napisz jeszcze co jest jeszcze w tych sprzętach do roboty i czy mają papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zwróciłem uwagę na to że nie będę jechał 50 km/h, jeszcze tymbardziej że będę jechał po górach. Napisałem że np. wyjade o 7 to o 17 będę w Zakopenem.Czyli wyliczyłem że będę jechał + - 10h.Cezety nie sprzedaję, ogar 205 ma papiery, ale on jest już zaklepany, czekam tylko aż znajomy załatwi sobie transport, dlatego napisałem że kasa z moplika będzie :)   Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci jak ja bym do tego podszedł

1. ile km masz do przejechania (ustal trasę mniej więcej)

2. ile dni masz przeznaczonych na trasę (koniec każdego dnia to nocleg czyli koszt nocowania)

3. podzieliłbym trasę na kawałki (całość km/liczbę dni)

4. ustalałbym trasy przyrostowo tzn jeżeli mam 100 km dziennie to na drugi dzień mam być na dwusetnym km, w trzeci na trzysetnym itd.

5. jak bym znał miejsca docelowe na każdy dzień - podpytałbym czy ktoś nie zna dobrego miejsca na nocleg (w odległości +/- 30 km)

6. jak bym znał trasę - podpytałbym co warto zmienić w drodze - aby zobaczyć ciekawe miejsca w pobliżu

7. podziękowałbym użytkownikowi syku za 6 dobrych rad i siódmą (ostatnią) bezsensowną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Trasa ustalona mniej, więcej  https://maps.google.pl/maps?saddr=Gliwice&daddr=49.7651337,19.0727913+to:Zakopane+to:49.5621903,22.1902217+to:Rzesz%C3%B3w+to:50.3272766,22.8788361+to:Zamo%C5%9B%C4%87+to:Bia%C5%82a+Podlaska+to:Bia%C5%82ystok+to:53.6863095,22.4537412+to:Mr%C4%85gowo+to:54.07834,21.38176+to:Elbl%C4%85g+to:Hel+to:54.7907184,18.0699791+to:S%C5%82upsk+to:Koszalin+to:Ko%C5%82obrzeg+to:53.901019,14.3710489+to:Szczecin+to:%C5%BBary+to:50.9626947,14.9329224+to:Jelenia+G%C3%B3ra+to:Trasa+417+to:Gliwice&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.200874,22.060547&spn=7.314702,21.51123&sll=49.575102,21.923218&sspn=1.934155,5.377808&geocode=Fdxu_wIdFOccASlfsWZsYDARRzER6ssGn6i8mw%3BFQ1b9wIdFwcjASnFfCu30p8WRzGKMnjxoePy7g%3BFe0-8AId-mcwASk5Oe-UkvIVRzGgpmtxoYeN3w%3BFU5C9AIdjZhSASn12lnRdW08RzFHZCblCTgM_w%3BFXOQ-wIdsa5PASlJ1BTM4_o8RzHtsj6zMQ0k0g%3BFezu_wIddBpdASknl7XLB648RzHCi74KRLSATw%3BFRD5BQMdAcxiASl30hHarWcjRzGApfgCkkUAug%3BFTkMGgMdNyhhASlXaaZbJpEhRzGT4H49foNtWQ%3BFcm8KgMdSIdhASkdl0GPBPwfRzEse_CLzH0xcg%3BFSUwMwMd7Z1WASlhVj04gMnhRjHUEUKpKnvcYA%3BFeDmNQMdKRZFASn5SeOr3RniRjECYQsD0AkRmg%3BFYQrOQMdgEJGASk_5WMXWTriRjF3vI4Wad3GiQ%3BFR1bOgMdyhYoASmFDt-ln0v9RjGpw5W4CTt_Wg%3BFfxBQQMdoOAeASmrikCwKQT9RjHqaJ3wqYTlZg%3BFT4KRAMd27kTASlhaq1oicv9RjEC_86rDYYZrQ%3BFZQOPwMdgtUDASnrUZsqChr-RjEfgbHPphAx1Q%3BFZLwOgMd48H2ACnVjX4tGs0BRzHQXKIePMk1aA%3BFa2oOgMdI8jtACkfV8IsmBUARzENwBT_nAKrNA%3BFdt2NgMd6EjbACl7vmlLCWCqRzEVN_qjFUzgLQ%3BFUBBLwMd7A7eAClZp9MAOAmqRzHzxIpfTtxaqQ%3BFZz-EwMd5_jmACmBua7-uZgIRzHcbyPU0mTaZQ%3BFQahCQMdutvjAClnqd6mBiQJRzF-SFeWeLyY0w%3BFWG9CAMdwtvvACnZTPW5O94ORzG8zyoSR40VDA%3BFZqh_AIdjJ4UAQ%3BFdxu_wIdFOccASlfsWZsYDARRzER6ssGn6i8mw&t=h&dirflg=ht&mra=dvme&mrsp=3&sz=8&via=1,3,5,9,11,14,18,21&z=6

 

Wiadomo 4000 tys nie zrobie, ale liczę że 3999   :)

 

2)Liczę od 20 do 25 noclegów, na razie nad kosztami się nie zastanawiałem, raczej myślałem ,żeby przespać się u kogoś na podwórku, lub po prostu tzw. na dziko

 

3) Dziennie 200-250 km/ 10-12h w trasie, bedę jechał powoli, bardzo powoli :D

 

4) Już to zrobiłem xD Mam w zeszycie rozplanowane :)

 

5) Jestem w trakcie poszukiwań, na razie najgorzej z noclegami jest przy granicy Polsko-Niemieckiej i na dolnymśląsku.

 

6)Jeszcze nad tym nie myslałem, ale poszperam w internecie   :D

 

7)Dziękuję Ci użytkowiku syku, za 6 dobrych rad i 7 bezsensowną   :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja sugestia wolna do zakopanego wybrałbym drogę przez Oświęcim i Wadowice, między innymi z powodów mniejszego ruchu, a ogólnie widzę że obierasz kilka głównych dróg których nie sposób nieraz ominąć, ale z moich obserwacji jak jeździłem wygodniej było jechać drogami krajowymi oznaczonymi na żółto, był mniejszy ruch fajne widoczki, oraz w niezłym stanie asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi87-możliwe, że pojadę tak jak mówisz :)

A z neewsów to kolega oficjalnie się wycofał z wyjazdu i sam jadę. Ale się nie poddaję :) Byle żeby ogar nie nawalał :D

Na starym FanPagerze nie można było zmienć nazwy, to zrobiłem nowy. Zapraszam do klikania ''lubię to''  :) 

 

http://www.facebook.com/pages/Ogarem-200-dooko%C5%82a-Polski/205648722908021

 

Pozdrawiam serdecznie Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyszedł numer "Motocykla", czasopisma, zachęcam do kupna !! : ) Nr. 3/2013 strona 14 : )  Syku! Dziękuję Ci za dotychczasową, wielką pomoc, bez Ciebie nie bylo by mnie w tej gazetce : )   Tak dalejj z newsów , to 1/5 częsci juz wyczyszczona i odlozona na polkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł numer "Motocykla", czasopisma, zachęcam do kupna !! : ) Nr. 3/2013 strona 14 : )  Syku! Dziękuję Ci za dotychczasową, wielką pomoc, bez Ciebie nie bylo by mnie w tej gazetce : )   Tak dalejj z newsów , to 1/5 częsci juz wyczyszczona i odlozona na polkę :)

No własnie dzisiaj z ojcem Motocykl nr 3 wzięliśmy do łapek...  a tam już Kolega z forum już sławny ;-)  - gratki i LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witojcie : ) Dzięki za przelanie pieniążków na konto, bardzo mi tym czynem pomagacie, bo u mnie krucho z kasą, a na razie wszystko co mam, przeznaczam na części zapasowe do ogara. Na razie kupiłem kilka gratów, dodam ze to tak mniejsza połowa tego co muszę ze sobą zabrać.... Na te zakupy poszło coś koło 150 zł. Przede mną jeszcze oddanie cylindra do szlifu, kupno oleji do benzyny ( bo to 2 suw :) ) , wymiana oleju w skrzyni, zrobienie dodatkowego zapłonu,dodatkowego gaźnika, niby to opcja wizualna ale muszę kupic stickerbomb bo po ostatnim myciu w poniedziałek, z wahacza poodchodzilo sporo farby, i po 1 mnie to się nie podoba, a po 2 zaczyna on rdzewieć.Na razie wrzucam foto części zapasowych. Do zobaczyska LwG :)

1000733h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coco jambo i do przodu , dziś 60 km nabite. Wracając z wycieczki do TG, złapała mnie i kolegę policja nieoznakowana, no i sie doczepli naszego stylu jazdy i to że z tyłu nie działa lampka w ogarze ( już ciemno było). Zaprzeczyłem policjantowi że działa, i mu pokazałem( zagiąłem go), to próbował sie doczepic czegoś innego ale nie miał czego. Mi nic nie zroblil, jednak kolega za brak dokumentów  ( zostawił przez przypadek w domu) dostał mandat 150 zł.. I tak sie skonczyła dzisiejsza przejażdzka. Przejechałem bezawaryjnie ten kawałek, a teraz idę sie wysuszyć :D:D:D  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary , czytam ten cały temat i jestem pod mega wrazeniem !! Widze ze mieszkasz na Jacka, rzut beretem odemnie , bo mieszkam na Kujawskiej. Garaz mam na zubrzyckiego, jak byś potrzebował jakiejkolwiek pomocy pisz smiało - pomogę ! 

Wielki szacun, no ja obecnie mam 500cm3, przedtem miałem 600cm3 a na samym początku zaczeło sie od simsona sr50... ale mimo super opini, to mi sie to tak psuło ze masakra... tu sie naciąg urwał, to sie łozyska rozleciały... :D Jak poskładam swoja honde, to sie jakos ustawimy bo chetnie bym z Tobą pogadał bo widze ze jednak są chłopaki które nie tylko widzą "rurki" , "zerówki" , i chlanie na umór co tylko okazje nie wspomne o siedzeniu i graniu w tibie czy inne takie... 

 

Lewa w Góre i do zobaczyska ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za młodu też latałem zacnym Ogarem 200 z silnikiem jawki i jestem pełen podziwu dla ciebie że wybierasz się w taką podróż bo prawda była taka że więcej się siedziało w piwnicy i grzebało w silniku niż jeździło:)(ja zawsze miałem 2 zapasowe silniki na części).

I przyznam się również że w tedy w planach a raczej w marzeniach realizowałem taką wyprawę ale jak u ciebie ciągły brak kasy i strach przed pchaniem moplika przez dziesiątki km skutecznie mnie od tego odwiódł.

Pozdrawiam i Powodzenia w wyprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, przed chwilą zakupiłem 2 plecaki    http://allegro.pl/show_item.php?item=3076992174   będą służyć jako sakwy (mega prowizorka xD ), jeszcze stelaże zrobić , gaźnik zmienić, pozałatwiać jakieś fanty no i nazbierać pieniążki. Pytanie , posiada ktoś z Was kufer od skutera, obojetnie jakiego, zamontowałbym do ogara? Jak tak niech sie zgłosi do mnie :)

 

 

Mlodzieniec- hehe tak blisko mieszkasz mnie xD, a nawet nie wiedziałem. Jak masz czas napisz na gg 6170706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.