Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z R1, potrzebny nowy silnik


nelson

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem R1 rn04 z 2000 roku, przebieg 40000 km. Motocykl miał problem z odpaleniem na ciepłym silniku, ale wystarczyło dać gazu, oraz czasem go przymulało na wolnych obrotach. Oglądaliśmy i jeździliśmy na nim w 4 i zgodnie stwierdziliśmy że wystarczy mu mała regulacja zaworów, gaźników, ewentualna wymiana świeć i będzie śmigać. Pojeździłem na nim 3 miesiące no i problem się zaczął kiedy zawiozłem moto do kumpla na regulację. Okazało się, że regulacja nic nie pomoże ponieważ moja R1 ma słabą kompresje czego powodem są popękane cylindry... Potrzebny mi nowy silnik. I stąd moja prośba, szukałem głównie na allegro, ale również w innych miejscach i nie mogę znaleźć odpowiedniego silnika. Może ktoś z was jakieś dojście do tego typu części albo pomysł gdzie szukać. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, już patrzyłem na ebay, jednak pojawia się problem języka. Nawet translator nie tłumaczy dokładnie a nie chcę kupić jakieś złomu przez to, ze coś źle zrozumiałem, a o kontakcie telefonicznym nie ma mowy bo się nie dogadam ;) po za tym jeden silnik jest za 500 euro, a gość nie zgadza się na wysyłkę za granice, a reszta za 1000 euro. A w Polsce można je kupić za 2500 zł pod warunkiem, że się taki znajdzie ;)
Jak wygląda kupowanie na ebay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat można zamknąć, ponieważ udało mi się znaleźć silnik, a w zasadzie to pojawił się na allegro więc zaraz zadzwoniłem go gościa i kupiłem. Dziękuję za każdą pomoc. Nie wiem jak w sezonie letnim, ale przez zimę dość trudne znaleźć ten silnik w dobrym stanie. Jednocześnie chciałem ostrzec przed pewnym gościem z allegro, nicka nie podam ale gość jest z miejscowości opatów, ma taki silnik, ale ewidentnie coś kombinuj, wogóle się z nim nie da dogadać, ewidentnie coś kombinuje, a w dodatku chce ponad 3 tys za silnik plus stary silnik na części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć, ponieważ udało mi się znaleźć silnik, a w zasadzie to pojawił się na allegro więc zaraz zadzwoniłem go gościa i kupiłem. Dziękuję za każdą pomoc. Nie wiem jak w sezonie letnim, ale przez zimę dość trudne znaleźć ten silnik w dobrym stanie. Jednocześnie chciałem ostrzec przed pewnym gościem z allegro, nicka nie podam ale gość jest z miejscowości opatów, ma taki silnik, ale ewidentnie coś kombinuj, wogóle się z nim nie da dogadać, ewidentnie coś kombinuje, a w dodatku chce ponad 3 tys za silnik plus stary silnik na części. 

siemanko ja wlsnie od tego kolesia z opatowa bralem do rn 09 ale nie mialem z nim problemow poza tym ze mial doslac papiery i do dzis czekam, z silnika jestem zadowolony ale wymienialem bo padla mi skrzynia i taniej bylo wymienic wszystko jak ja remontowac. dalem 3000 a stary silnik pozniej odkupil za klocka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie chciał calutki mój silnik. W dodatku najpierw twierdził, że to z jego motocykla i, że miał jakieś problemy z papierami dlatego sprzedaje. Potem twierdził, że sprzedaje bo miał jakieś kłopoty z głowicą i resztę wystawia na części, a jak zadzwoniłem to się okazało, że jednak cały chce sprzedać. Przebieg też się wahał od 20 do 30 tys ;). Ogólnie przy każdym telefonie była inna wersja i wolałem nie ryzykować. W do dodatku 3300 zł + cały mój silnik to chyba trochę za dużo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie chciał calutki mój silnik. W dodatku najpierw twierdził, że to z jego motocykla i, że miał jakieś problemy z papierami dlatego sprzedaje. Potem twierdził, że sprzedaje bo miał jakieś kłopoty z głowicą i resztę wystawia na części, a jak zadzwoniłem to się okazało, że jednak cały chce sprzedać. Przebieg też się wahał od 20 do 30 tys ;). Ogólnie przy każdym telefonie była inna wersja i wolałem nie ryzykować. W do dodatku 3300 zł + cały mój silnik to chyba trochę za dużo.   

Gratuluję dociekliwości i nie dawać się szmaciarzom, oszustom, a może i paserom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.