Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

MECHANIK SAMOCHODOWY DĄBROWA GÓRNICZA, SOSNOWIEC SPRZĘGŁO !


Michal919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zna może ktoś z was dobrego mechanika samochodowego w Dąbrowie Górniczej ew, Sosnowcu?

powiem może o co chodzi !

jakis czas temu wymieniłem sprzęgło i przestała wchodzic jedynka i wsteczny pojechalem do warsztatu i okazało sie ze sprzęgło złe dobrał mechanik no i oczywiscie wymienił drugi raz na nowe tylko troszke inne , wszystko juz jest ok ! biegi wchodza lekko!! pedał sprzęgła lekko sie wciska , ogólnie rzecz biorąc wydaje sie ze wszystko jest ok ! nowa linka odrazu została założona oryginalna

samochód to SAAB 900 1995r 2.0 132km lecz gdy wszystko gra jedna rzecz mnie lekko irytuje czasem jak wbijam 2 niepewnie wchodzi i kilka razy zdarzyło mi sie ze na 2 tak jak by bieg nie wszedł do końca i musialem powtórzyc czynność nie wiem czy to cos do regulacji jest czy coś i szukam dobrego mechanika bo ten co mi wymieniał 2 razy sprzęgło to juz nawet nie moge na niego patrzeć bo tylko patrzy gdzie by człowieka oskubać z ostatniego grosza a przy okazji trzeba wymienić lewy sworzeń jak dobrze pamiętam

prosze was o pomoc bo juz nie wiem gdzie szukac dobrego warsztatu oczywiscie z normalnymi cenami ;)

dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to nie problem dla Ciebie bardzo chętnie , chodzi mi najlepiej o kogos kto głownei zna sie na SAABach ;)

apropo skrzyni jak ten mechanik wymieniał sprzęgło mówił ze skrzynia jak najbardziej Ok jest

mało tego , wczesniej wszystko chodziło jak nalezy nawet na tym złym sprzegle biegi wchodziły ok tylko ze ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saab w serwisie czeka na czesci ze szwecji , do wymiany tulejka pod lewarkiem ( plastikowa)

a powiedzcie Mi czy mechanik ponosci odpowiedzialnośc za te częsci które sam dostarczył a okazały się złe?

Przestaje to rozumieć. Wymieniał Ci sprzegło czy łozyskowanie lewarka zmiany biegów?

Jeżeli Ci cos sprzedał/zamontował no to masz u niego gwarancje, a jak sobie sam przyniosłeś to Twoja broszka.

A co nie czułeś, że lewarerk inaczej sie rusza??? jest bardziej miekki i mniej precyzyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło wymieniał juz wczesniej , lewarek dobrze chodził do pewnego momentu , nagle stając na światłach gdy chciałem wbić 1 lewarek strasznie był luźny i okazało sie ze jest tylko 3 i 4 bieg . Saab pojechał do tego samego mechanika co robił mi sprzęgło i zamówił plastik który pękł pod lewarkiem (ponoć) jakaś mała plastikowa tulejka sie złamała . Pytałem o częsci czy ponosi odpowiedzialność ponieważ gdy wymieniał mi sprzęgło pierwszym razem zamontował ZŁE tzn nie od tego modelu za co zapłaciłem i na nastepny dzień pojechałem ponownie do tego mechanika że źle biegi wchodza albo wgl nie wchodza to rozebrał auto i okazało sie że sprzęgło złe , ale jako częśc używana oddać nie da rady i kupił drugie sprzęgło tym razem dobre wszystko grało ale co ze starym sprzegłem na ktore dałem 960zl plus robocizna ?

są jakieś szanse odzyskania pieniędzy ? bo zapłacilem w przeciągu tygodnia za 2 sprzęgła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to nie Twoja wina, że Ci załozył złe sprzęgło. Powinieneś zapłacić tylko jedną robocizne i tylko za jedno sprzegło. Ty mu zlecasz naprawe, a jego głowa, zeby zrobic dobrze, bo jak sie pomyli, to jego strata.

Żądaj zwrotu nadpłaty i oddaj mu to złe, jak wziąłeś, chyba, że on Ci złego nie dał i chce je sprzedac komuś drugio raz :mad:

Zanim je wsadzał Ci do samochodu, to miał sobie porównać i wtedy by może już wykrył różnice. Jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oddał mi tego starego , mam dokumenty ze dwa razy robione było u tego samego mechanika ! dlatego też jutro sie tam wybieram a jesli to nie pomoże to i zastanawiam sie czy nie zgłosić tego na policje bo 1000zl droga nie chodzi

dzieki za pomoc ;) jak uda mi sie cos wiecej zalatwic dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.