Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup motocykla enduro


wrx

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu motocykla, sprecyzuje pokrótce zastosowanie maszyny:

Moje doświadczenie: YAMAHA DT 125 – użytkowałem dwa lata, wcześniej ujeżdżałem HONDĘ XL 600, od dwóch lat nie jeździłem.

-Eksploatacja codzienna. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi areałami ( Prowadzę gospodarstwo rolne- areały oddalone od siebie nawet do 150 km) Jazda przede wszystkim w lekkim terenie, drogi szutrowe, leśne, niekiedy przejazdy przez błoto. Dojazdy drogami asfaltowymi ok. 100-150 km.

-Od czasu do czasu dłuższy wypad weekendowy 300-500 km (ze względu na brak czasu, myślę, że raz na miesiąc)

Użytkowanie wyczynowe odpada, ewentualnie od czasu do czasu trudniejszy teren jeśli się natrafi na leśny trakt po opadach, w miarę możliwy do przejechania, (bez topienia maszyny w błocie)

Zastanawiam się pomiędzy:

-Yamahą Xt 660Z TENERE

-BMW SERTAO / BMW G650 GS

A może jakiś inny model polecacie ?

Oraz przede wszystkim nówka czy używany ? z jednej strony dosyć wysoka cena, ale jeszcze byłbym wstanie przełknąć a z drugiej można otrzymać sprzęt o wiele taniej, a jeśli nie trafie na minę i wykona się niezbędny serwis to tylko pozostaje połykać kilometry.

Przebiegi roczne do 8- 10 tys km.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Yamaha Tenere albo Honda Transalp. Powinny spełnić Twoje wymagania. W przypadku BMW za dużo się płaci za znaczek. A o bezawaryjnej elektronice

niestety zapomnij.

Jest jeszcze Triumph Tiger Explorer - "Świat Motocykli" twierdzi że warto...

DL`a od Suzuki również bym nie przekreślał.

Wybór wcale nie łatwy. Zajrzyj na fora użytkowników tych sprzętów, poczytaj i dobierz to, do czego najbardziej się przekonasz.

Mając kasę weź nowy motocykl.

Z używkami bywa baaardzo różnie, nawet gdy kupujesz z kumplem fachurą. Miny są wszędzie, a Ty potrzebujesz moto przede wszystkim do pracy, nie do lansu czy stuntu.

Potężny VAT do odpisania na działalność i 50% zwrotu na paliwie i serwisie.

W sumie wyjdzie Ci taniej niż myślisz:)))

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.