Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Poszukiwania kasku do 800 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz opinie na temat FG-15 - to lekki i sportowy kask, ale nie ma blendy i jest dość głośny. Nolan i S700S to kaski bardziej turystyczne. Pomiędzy S700S i Nolanem odrzuciłbym Nolana. Blenda na zewnątrz marnie się sprawdza.

Blenda to nie problem bo można zamontować 89 zł kosztuje tylko wiertac szybke trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nolana N85 to nie moge sie Cori z Toba zgodzic ;), bo ja uwazam ze jest strasznie głosny, powyzej 120km/h po uszach masakra daje ;), reszta na plus, blenda, wykonczenie, pinlock cud miod malina ino ze glosno :P

widzisz ale to dlatego że rzadko przekraczam 120km/h :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się ja też szukam kasku dla siebie. Mogę dać max 1000zł chociaż jak dam 800zł będę zadowolony. Ja mam troche większe wymagania kask musi posiadać blende i pinlocka bez tego ani rusz:) Co powiecie jeszcze na taki kask?

http://moto.allegro.pl/caberg-duke-czarny-polysk-pinlock-s-55-56-cm-i2464136617.html

Co jest tą szczęką jakie są minusy dźwiganej szczeki? Proszę o rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HJC IS-16 i nie powiem żebym był z niego zadowolony szybka szybko się rysuje. Źle mi się go odpina pasek z zapięcia ciągle się luzuje. A największym minusem jest odpinana podpinka która ciągle mi się rozlatuje jak ściągam kask z głowy. Cena nie adekwatna do jakości jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega wyżyj w końcu po poszukiwaniach zakupiłem Scorpa exo 500 jest blenda pinlock deflektor pompka i jestem zadowolony. Wcześniej miałem sharka s600 i ten kask wydaje mi sie kilka razy lepszy. Jest ciszej, nie paruje, słonko nie razi i w ogóle jest naj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TO mmoze i mi pomozecie :)

Szukam kasku szczekowego ( wygodniejszy dla okularnikow ) cena też do około 800zł

Moje wymagania hmmm ma być cichy i kropka - blenda niekoniecznie pinlock owszem moze być ale to też nie priorytet, Głowna cecha ma być niski poziom hałasu w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo bliski kontakt z importerem HJC i AIROH-a.

HJC jest ok szczególnie model bardziej sportowy czyli FG15.Dodatkowo jest z włokien a nie polikarbonatu. Było bardzo mało reklamacji. Modele z blendami to już więcej przychodziło na wlaściwie niewykonalną naprawę blend.

AIROH - no cóż można go skomentować tak: ładny jest.........rozebrałem na części pierwsze i nigdy nie pokusze się o jego zakup. Dobre opinie zbierał S55 i S56.

SHARK - mocno w nich grzebałem i uważam je za w solidne kaski porównywalne z Nolanem choć ten nie raz wygrywa Lexanem.

NOLAN - cichością nie grzeszy i jest to opinia i moja i sporej liczby klientów. Ja melomanem nie jestem :)

SCORPION - dobre, wygadżetowane, tylko na blendy w modelach exo 100 się czasem psuja a reszta moim zdaniem godna polecenia.

Poszukaj sklepu co sa przynajmniej ze 4 z tych marek i sobie spokojnie obejrzyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO mmoze i mi pomozecie :)

Szukam kasku szczekowego ( wygodniejszy dla okularnikow ) cena też do około 800zł

Moje wymagania hmmm ma być cichy i kropka - blenda niekoniecznie pinlock owszem moze być ale to też nie priorytet, Głowna cecha ma być niski poziom hałasu w środku.

Ja używam Sharka Vision R. Również noszę okulary i bardzo wygodnie się je zakłada i ściąga. Shark ma przystosowane kaski pod okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.