Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skuter nie dostaje paliwa. POMOCY!


teenznany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis czas temu wymienialem wal w moim skuterze i mam go na dotarciu, jezdze teraz maks 40km/h zeby go nie obciazac, ale do rzeczy, mianowicie gdy silnik sie juz zagrzeje i stoje np. na swiatlach gasnie on tak jakby nie dostawal paliwa i musze caly czas dodawac gazu zeby chodzil bo czasem go juz odpalic pozniej nie idzie i w zwiazku z tym moje pytanie do was: Macie jakies pomysly czego moze to byc wina? Dodam ze skuter to 4T. Z gory dziekuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to skuter i jaki silnik 4T z oznaczeniami najlepiej. Tutaj ciężko mi z fusów powróżyć, ale spróbuje. Jak widzę nie masz pewności że ci paliwo nie dociera, być może nie trzyma ci po prostu wolnych obrotów silnik, no i tutaj są dwie możliwości jakie przychodzą mi na szybko do głowy. Skoro odpalasz na zimnym to może być to elektrozawór od ssania jeśli taki posiadasz. Nie wyłącza ci ssania i dusi silnik, na wolnych obrotach, albo źle wyregulowany gaźnik. Ostatecznie, ale pierwsze co mi przyszło do głowy to utrata kompresji, pytanie jak szybko ci się silnik zagrzewa, jak bardzo szybko i do wysokich temperatur, to prawie na bank jest jakiś problem z kompresją.

Jak napiszesz jaki to skuter silnik to poradzimy coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter to Motomar Blade(typowy chinczyk) a silnik to 139 QMB... znaczy sie tak, jak juz mi on zgasnie i jakims cudem go odpale to juz pozniej jak sie zatrzymuje to juz nie gasnie. hm, ciezko mi powiedziec jak szybko silnik sie zagrzewa, ale jak stoi (na wolnych obrotach) to po ok. 20min(a moze krocej) juz jest cieply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja siedzę w silnikach modelarskich i tam są śruby wysokich i niskich obrotów by dobrze regulować, no ale nie ważne. No mam tutaj (w skuterze) jedną od przepustnicy, ale to nic nie daje i tak mi czasem spada na niskie obroty a potem jak odkręce to zaś nie gaśnie ale na luzie koło się kręci. Gdzie znajdę drugą srubkę, gdzieś obok przepustnicy czy gdzie indziej? Ta od składu gdzie jest, bo w instrukcji nie mam napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja siedzę w silnikach modelarskich i tam są śruby wysokich i niskich obrotów by dobrze regulować, no ale nie ważne. No mam tutaj (w skuterze) jedną od przepustnicy, ale to nic nie daje i tak mi czasem spada na niskie obroty a potem jak odkręce to zaś nie gaśnie ale na luzie koło się kręci. Gdzie znajdę drugą srubkę, gdzieś obok przepustnicy czy gdzie indziej? Ta od składu gdzie jest, bo w instrukcji nie mam napisane.

TY UDAJESZ CZY NA SERIO? MĘŻCZYŹNI NIE CZYTAJĄ INSTRUKCJI OBSŁUGI !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga koleżanko, jak chcesz nabić sobię postów to idź do działy hydepark lub co innego i tam pisz, a nie dopisuj jakiś głupich docinków jak ktoś pyta się serio.

Drogi kolego, nawet nie wiem o co kaman z tym nabijaniem postów, ale ogromnie cię przepraszam jeśli uraziłam i obiecuję poprawę :) MYŚLAŁAM ŻE ŻARTY SĄ TU DOZWOLONE a tak na serio to często słyszę taki tekst od facetów ze oni nie czytają instrukcji, to tyle na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to wygląda na ssanie automatyczne, ale na 100% nie jestem wstanie stwierdzić, najlepiej jakbyś pojechał do serwisu bo powinnien być na gwarancji jeszcze, ew. możesz kilka rzeczy sprawdź bo grzebałęm po internecie, pierwsza to czy masz olej w silniku i czy moto nie kopic, druga stan filtra powietrza, ew. czyszczenie gaźnika, pytanie gdzie tankujesz paliwo może jakiś syf się dostał i zapchał gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak, gwarancja mi sie skonczyla juz rok temu, a jest na dotarciu bo wal wymienialem. Olej musi byc i jest bo inaczej bym go zatarl, nie kopci wgl, gaznik czyscilem juz, filtr powietrza nie jest w najgorszym stanie, a tankuje od poczatku na Orlenie. Chyba jednak bede musial odwiedzic jakis serwis, chociaz zastanawiam sie czy jakis syf nie dostal sie do srodka wlasnie przy czyszczeniu gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.