Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Allegro


onajess

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm Mam do Was pytanie nie wiem czy akurat w tym dziale powinnam to pisać jeśli nie to proszę o przeniesienie . Chciałam poznać Waszą opinię bo albo ja czegoś nie kapuje albo juz nie wiem co jest . Mianowicie poszukiwałam jednego aluma do mojego kompletu ponieważ jeden został uszkodzony i był nie do naprawienie . Znalazłam na Allegro.pl ofertę sprzedaży takowych daję link do aukcji http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-15-cali-et37-3-w-cenie-dwoch-i2221114494.html?source=oo i mając okazję kupić 3 w cenie 2 kupiłam wszystkie 3 , i tutaj właśnie rodzi się problem . Po chwili otrzymuję @ od Sprzedającego o treści : " Felgi wyślę niezwłocznie po otrzymaniu 360 zł ". Wiec teraz pytam się Was co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tytule aukcji jest napisane wyraźnie, trzy w cenie dwóch! Każda oferta w jest wiążąca wg. naszego beznadziejnego prawa polskiego :) ale tu działa na twoją korzyść. Jeśli jest napisane 3 w cenie dwóch, a ty kupiłaś 3 to mozesz śmiało temu panu napisać, z zapytaniem jakie 360 mu się przyśniło, w ofercie jest napisane 3 w cenie 2 więc przelewasz mu 240 i czekasz na przesyłke :) Ja bym tak zrobiła.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nie do udowodnienia, koleś się wyprze i tyle. nic mu nie zrobisz, pisanie do allegro tez nie wiele da.

błąd sprzedającego, po pewnie chcial dac 3x120zł a nie 3-120zł

koles raczej sie nie zgodzi na taka opcje, allegro wiele nie moze. pozostaje anulowac tranzakcje i szukac nastepnych felg.

jestem po połrocznej walce z oszustem na allegro na wieksza kase. długa i dosc trudna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys sie uparła to wygrałabys nawet sprawe w sądzie o te felgi.. tylko pytanie czy się to opłaca spierać z kretynem. Prawo jest takie, że każda oferta jest wiążąca i nie ma wytłumaczenia na to że w tytule może pisać co chce!!!! Właśnie nie może bo tytuł też jest ofertą! Zgłoś tą sprawe do allegro, bo wyraźnie napisane jest cyt. "Felgi aluminiowe, 15 cali, ET37, 3 w cenie dwóch!! czyli tam nie ma pomyłki liczbowej w sensie 2- 3 czy jak ktos sobie to inaczej zinterpretuje. Tu czarno na białym napisane jest słownie więc o pomyłce z jego strony nie ma żadnej mowy. Do realizacji brakuje tylko twojej wpłaty 240 zł... Ja bym sobie nie dała!!!! Jak ktoś nie potrafi sprzedawać na allegro to niech się za to nie bierze! a felgi są twoje 3 sztuki za 240 i koniec! NIE POZWOL SOBIE NA TAKIE COS... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądała aukcja? widać bylo kup teraz.

ale kup teraz 120zł tylko?

czy opcja 120 za sztuke?

pisz do allegro. oni tez zawsze odpisuja dosc dlugo.

pewnie zapytaja czy wplaciłaś kase, a jesli nie to powiedza ze mozesz zalozyć sprawe cywilna i w ten sposob walczyc ze sprzedajacym.

na tym pomoc allegro się kończy.

inaczej jest gdy wplacilas kase a towaru nie ma. kupilem ostatnio telewizor 42cale, zaplacilem ale telewizora nadal brak. sprawa trafila na allegro, zwrocili kase z programu "bezpieczenstwo na allegro" ale pod warunkiem zlozenia zawiadomienia o popelnieniu przestępstwa na policje, ktora musi wszcząć postępowanie na prokuraturze. wszystko pięknie ale każdy prawie wie jak działa policja i sady. allegro daje Tobie, policji i prokuraturze ileśc tam dni, z biedą się wyrobili.

dawno dawno temu kupilem motocykl suzuki rg 80 za kwote 220zł kup teraz, ale sprzedający sie pomyslil bo mialo byc 2200zl.

sprawa w sadzie i wyrok : uniewinnienie, bo niska szkodliwosc czynu.

najlepiej wklej tu nam maila z allegro po wygranej aukcji i pisz do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partner właśnie napisał z zapytaniem do zarządu allegro zobaczymy co nam odpiszą bo żeby zacząć spór musimy odczekać 7 dni .

BROJLER no oferta była 120 zł za sztukę zaznaczyłam 3 sztuki , bo liczyłam na to że facet będzie uczciwy i sprzeda je tak jak w tytule 3 w cenie 2 czyli za 240 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mozesz tłumaczyc to ludziom z allegro w ten sposob ze nie było opcji innego zaznaczenia bo tam byla napisana ilosc sztuk... i cena za sztukę! ale jesli bierze się 3 to cena jest jak za dwie! co jest napisane w tytule aukcji.. zobaczymy co ci odpiszą :/ ja mam nadzieje ze dostaniesz te trzy felgi za 240 :) <trzymam kciuki>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mozesz tłumaczyc to ludziom z allegro w ten sposob ze nie było opcji innego zaznaczenia bo tam byla napisana ilosc sztuk... i cena za sztukę! ale jesli bierze się 3 to cena jest jak za dwie! co jest napisane w tytule aukcji.. zobaczymy co ci odpiszą :/ ja mam nadzieje ze dostaniesz te trzy felgi za 240 :) <trzymam kciuki>

jak nie bylo? mozna bylo dać kup teraz 2 sztuk i trzecia gratis powinna być.

cwaniak ze sprzedającego.

raczej nie mozna uzywać takie sformulowania "3 w cenie dwóch" jak i porównań.

koleś ma troszke racji, wystawił jasno 3 x 120zł wraz chwytem reklamowym.

gdyby był uczciwy to powinien sie zgodzic sie na te 240zł, ale raczej tego nie zrobi.

dla allegro najważniejsza jest forma aukcji czyli kup teraz 3x 120zł.

opisy i tytuł aukcji jest mniej wazny dla nich.

o allegro to ksiazke mozna by juz napisac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak źle, i tak nie dobrze :/ bo gdyby zaznaczyła 2 to musialaby zapłacic 240 i prosic sie o trzecią felge, a zaznaczyła trzy felgi ( w domyśle w cenie dwóch) i musi sie spierac o to by nie zapłacic za tą trzecią... Facet poprostu jest cwany i tyle tylko za te cwaniactwo ktoś powinien mu utrzeć nosa! a w sporach allegro z tego co się orientuję (czego nie jestem do konca pewna) jest profesjonalna pomoc prawna dla kupujących, jeśli chodzi o spory... hmm.. Powinna dostać te trzy felgi a koles powinien dostać po nosie za takie zachowanie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdsfaf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No dobra ale ja zamówiłam 3 dla świętego spokoju ponieważ właśnie obawiałam się tego że jak zamówie 2 to gościu odbierze to jako zakup 2 sztuk i pomyśli że trzecia mnie nie interesuje .

dokładnie tak jak mówisz... dlatego ja bym spokojnie zapłaciła za 3 sztuki 240 zł! i czekała na 3 felgi jesli nie otrzymałabym tej trzeciej to należy napisac o niezgodność ilości towaru z umową, tyle! w ofercie jest napisane 3 w cenie dwóch plus przesyłka gratis jeśli bierze się wszystkie i koniec! a tam chyba są jacys radcy prawni czy adwokaci w tym allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sprawe masz w 100% wygraną, bo umowa jest wiązaca.

Tak samo jak mało osób wie że np kupowanie czegokolwiek czy złatwianie usługi na 'gebe" tez jest "umowa' wiązaca respektowana przez sąd :)

też tak samo uważam. :) aczkolwiek z tą umową tzw. "na gębę" musisz mieć świadków :) bo inaczej warunków takiej umowy też nie jesteś w stanie udowodnić, a przed sądem liczą się dowody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratna to byś była gdybyś stracila kase ;)

ale jak mowisz ze to najtansze felgi to może sprzedający miał to samo na myśli:

poogladał inne aukcje, uznał ze felga jest warta kolo 180-200zł, a ze chce sprzedać pewnie szybko to napisał ze ma 3 i sprzedaje w cenie dwóch ;)

dobrze mówicie ze umowa jest wiążąca, ale żeby to roztrzygnać nalezy założyc sprawę cywilną, co wiąze się też z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.