Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki gs 500F, zanim zacznie się sezon ..


Smyszki

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. W sumie nie wiedziałam, gdzie napisać post z moim problem, padło na ogólny dział Suzuki .. : ) Otóż jak wiecie kupiłam moto kilka dni temu i teraz powiedzcie mi co mam wymienić przed sezonem, co zrobić, żeby moto mi służyło? Dodam, że opony są praktycznie nówki, więc zmieniać nie musze, olej i smar już kupiłam.. Czekam, aż ktoś zlituje się i wymieni mi ten olej : ) I co dalej? W co jeszcze powinnam zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą oleju Poradzi sobie każdy, kto dysponuje podstawowymi narzędziami. Filmowe instrukcje do gs'a 500 Znajdziesz na youtube, np. tu:

Z innymi zakupami Wstrzymaj się do czasu sprawdzenia stanu pozostałych materiałów eksploatacyjnych motocykla. Ze spraw podstawowych warto sprawdzić stan filtra powietrza, jeżeli jest zabrudzony należy go wymienić. Warto również skontrolować łożysko główki ramy, łańcucha, zębatek, tarcz i klocków hamulcowych - czynności łatwe do wykonania samemu. Pokusiłbym się również o sprawdzenie świec, płynu hamulcowego (stary traci dobre właściwości, wchłania wodę, co pogarsza jakość hamowania), regulację gaźników oraz ustawienie zaworów. Trzy ostatnie czynności proponuję zlecić, gdyż wymagają umiejętności i wiedzy.

Polecam Ci forum dotyczące gs'ów

Znajdziesz tam wiele praktycznych porad użytkowaników tego motocykla, uwag dotyczących użytkowania i serwisowania motocykla, występujących usterek oraz tzw. "manuale", z których Dowiesz się o samodzielnych sposobach wykonywania wielu czynności obsługowych modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jeśli masz trochę zaciecia do grzebania w motocyklu i jak napisał madness to można to zrobić samemu! Sam to ostatnio robiłem i pomimo tego że jestem zielony z mechaniki udało się! A forum GS'a 500 faktycznie pożyteczne i dużo fajnych informacji!Mnie także została już tylko synchro gaźników i luzy zaworowe ale to w serwisie!

Powodzenia

P.S. swoją drogą jak sprawidzić płyn hamulcowy ( hamulce chodzą idealnie ) i główkę ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej i filtr oleju przy kupnie nowego sprzetu to podstawa.

dodatkowo warto sprawdzic:

- cisnienie w ogumieniu

- naciagnać/ przesmarowac łańcuch

- stan akumulatora i ładowanie motocykla

- zaciski/tłoczki czy dobrze odbijaja.

- filtr powietrza sprawdzic/wymienić

- stan plynu hamulcowego/ sprzegła

- łozyska kół i głowki ramy.

wiekszość rzeczy mozna ogarnać samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jeśli masz trochę zaciecia do grzebania w motocyklu i jak napisał madness to można to zrobić samemu! Sam to ostatnio robiłem i pomimo tego że jestem zielony z mechaniki udało się! A forum GS'a 500 faktycznie pożyteczne i dużo fajnych informacji!Mnie także została już tylko synchro gaźników i luzy zaworowe ale to w serwisie!

Powodzenia

P.S. swoją drogą jak sprawidzić płyn hamulcowy ( hamulce chodzą idealnie ) i główkę ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń albo wpadnij do mnie to Ci wszystko poradzę i pomogę laska

Wiesz, załatwie tablice i chyba tak zrobie.. Co wy mi piszecie... Czy wy chcecie, żebym ja sama zmieniła olej w moto? Czy sądzicie, że stać mnie na nowe moto? :D Ja chyba wole z kimś zagadać, niż sama popsuć wszystko .. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.