Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

prawko teraz - dobry pomysł?


she

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie systemy świata sprowadzają się do tego by koło podczas hamowania się nie blokowało.... więc można by na ten temat dyskutować czy ma się koło blokować. Poza tym hamowanie awaryjne ma być hamowaniem dynamicznym a nie polegać na zatrzymaniu w ułamku sekundy. Dlatego są 2 hamowania do wskazanego miejsca i awaryjne by pokazać że się potrafi w obu przypadkach opanować sprzęt.

She, cieszę się Twoim szczęściem :) i życzę powodzenia a CBFka to milusia maszyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hamowanie awaryjne to nagłe zatrzymanie z prędkości 50km/h. Niektórzy egzaminatorzy życzą sobie hamowanie awaryjne z zablokowaniem na krótko tylnego koła (pod koniec, ostatnie 30cm). Silnik może zgasnąć.

Radze w takich sytuacjach hamować mocniej tylnym jak przednim - nie przelecisz przez kierę :-)

No właśnie, żeby zaliczyć poprawnie to zadanie silnik nie może zgasnąć - ale z tym nie ma problemu - wystarczy mieć wyrobiony odruch łapania za sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i tamten macha ręką i trzeba w ułamku sekundy stanąć w miejscu.

(...)

Już bez przesady, że w ułamku sekundy ma moto stanąć, bo w ułamku sekundy nie zatrzymuje się żadne moto, a już z pewnością nie te heble na egzaminie.

Poza tym macie instruktorów i sprzęty więc jaki problem, żeby poćwiczyć hamowanie awaryjne?

Masz problem teoretyczny z hamowaniem przy teoretycznej prędkości egzaminacyjnej 50 km/h... co będzie jeśli będziesz musiała wyhamować na drodze ze 130 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Bird, owszem poćwiczę, ale gdybym miała wyhamować ze 130 na drodze nie zrobiłabym tego po prostu tak gwałtownie - wygłużyłoby to drogę hamowania, ale nie fiknęłabym fikołka na asfalcie, ewentualnie zastanawiałabym, czy nie da się ominąć przeszkody, niż w nią wjechać (w przypadku, gdy nie zdąży się wyhamować).

Ree, jedni mówią, że może, inny, że nie może - ja byłam uczona, że nie może. Może egzaminator przymkął oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.majzel. - calkowicie sie zgadzam. Odnosze rowniez wrazenie ze w tej chwili spora czesc "motocyklistow" porusza sie jednosladami tylko i wylacznie dla szpanu. Ciezko wiec wymagac od tej ekipy jakiejkolwiek inteligencji. Gdy robilam kurs, mialam w grupie babke z takim wlasnie podejsciem. Coz, jak sie pozniej dowiedzialam delikwentka byla w stanie wywrocic sie na idealnie prostej, pustej, suchej jezdni. Tak wiec... Brak slow ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Bird, owszem poćwiczę, ale gdybym miała wyhamować ze 130 na drodze nie zrobiłabym tego po prostu tak gwałtownie - wygłużyłoby to drogę hamowania, ale nie fiknęłabym fikołka na asfalcie, ewentualnie zastanawiałabym, czy nie da się ominąć przeszkody, niż w nią wjechać (w przypadku, gdy nie zdąży się wyhamować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, okej, majzel, ja nie pokazuję palcem na Ciebie ani na nikogo konkretnego, mówię do ogółu.

Rudaa, mam jakiś dar chyba, po godzinie zmieniałam już biegi (doszłam do 3), robiłam płynnie ósemki z obracaniem się, slalom i takie tam bzdety :D niesforne moto, ale bardzo stabilne, tylko gaśnie cholera czasami :angry:

Blue Bird, nie wiem czy to 90°, ale jest z innej perspektywy :)

jak przeczytałam kolejny raz Twojego posta stwierdziłam, że nie wiem o co Ci chodzi :P konkretnie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Uczcie się używania obu hamulców jednocześnie, delikatnego naciśnięcia tyłnego (dociąża tylne koło) i niemal jednoczesnego dołączenia przodu. Przy próbach ostrzejszego hamowania proponuję również przesunąć środek ciężkości (pupę przesuwamy do tyłu, ramiona prostują się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.