Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

prawko teraz - dobry pomysł?


she

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też w tym roku niedawno zaczęłam kurs na kat. A. Jesteście pewni że jak się zaczyna w tym roku to obejmują mnie stare zasady na wiosnę. Bo właśnie powiedziano mi że nie i że jak nie zdam to muszę se poczekać 4 lata bo mam 20 a jak nie to na wiosnę mogę zdawać tylko na kat a1. Powiedzcie mi to bo ja jestem przerażona że nie zdam tego w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Jest dziś 3 październik, podzwoniłem po ośrodkach na śląsku w celu rozeznania sytuacji i niestety, wszędzie brak wolnych miejsc do przystąpieniu do egzaminu na kat. A

Cóż, trudno, liczyłem że jeszcze się załapię... Za to pani zaproponowała żeby zdać sobie teorię a na wiosnę tylko praktyczny...

Trzeba to wszystko przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jest dziś 3 październik, podzwoniłem po ośrodkach na śląsku w celu rozeznania sytuacji i niestety, wszędzie brak wolnych miejsc do przystąpieniu do egzaminu na kat. A

Cóż, trudno, liczyłem że jeszcze się załapię... Za to pani zaproponowała żeby zdać sobie teorię a na wiosnę tylko praktyczny...

Trzeba to wszystko przemyśleć

Ja bym zdawał tą teorię. :) Jeśli wszystko pójdzie takim torem jak teraz to w przyszłym roku teorię będzie o wiele trudniej zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzwoniłam dziś do WORDu w Dąbrowie i teoria owszem będzie ważna, jeśli się ją zda na starych zasadach, ale jak przywalą to 24 to nawet jak się miało kurs ukończony na strachy zasadach to i tak trzeba będzie czekać. : / Tak mi powiedziała...

A ten podział to nie ma wejść w 2013?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że egzamin teoretyczny będzie zmieniony. O ile dobrze pamiętam to baza 3000 pytań (mają być utajnione), mniej czasu i takie tam... ale podział kat. A to chyba 2013.

http://www.prawojazdy.com.pl/aktualnosci/single/id/930

http://www.scigacz.pl/Nowe,kategorie,prawa,jazdy,na,motocykl,od,2013,roku,14559.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa baza pytań na 100% wchodzi od 2012, ale tak jak pisałam - jak się zda w styczniu to jeszcze będzie stara ważna pół roku. Tylko jeśli o to 24 to sami nie wiedzą, ja się modlę, żeby od 2013... I w sumie w wikszości źródeł na necie pisze, że jednak 2013, a nie 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż jako że dziś odbyła się moja impreza urodzinowa, posiadam pewne fundusze i chciałabym zapisać się na prawko na kat.A. Miałam w planach zrobić je w przyszłym roku, na wiosnę, ale nie dość, że zmieniają się przepisy to jeszcze obawiam się, że znowu będzie taki ruch, że na jakiekolwiek jazdy trzeba będzie czekać tygodniami, o egzaminie nie wspominając. ale tak z Waszego punktu widzenia - lepiej teraz czy może jednak poczekać?

i jeszcze jedno - mam do wyboru 2 miasta, 2 różne szkoły jazdy. w jednej jeździ się Rometem 150 (tak napisali na stronie), który odpalany jest na "kopa" , i drugą, w której jeździ się dwustupięćdziesiątką (niestety nie wiem jeszcze jaką), ale z elektrycznym starterem. czy to też powinnam brać pod uwagę? z góry dziękuję za rady

:)
m zostalo jeszcze 8 h.

.. 25 mam egzamin chcialam teraz zrobic bo w przyszlym roku maja byc duze utrudnienia... i wiem ze do konca pazdziernika to ostatni dzwonek..na A zamykaja:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja jeszcze cos dodam odnosnie egzaminow w Rybniku, moj kolega zdawal w tym tygodniu egzamin i wam powiem jezdzic jezdzil dobrze a na egzaminie nawet sie nie przejechal :) najpierw egzaminator go opierdzielil za regulacje wolnych obrotow (bo moto caly czas gaslo, po jego regulacji zaczał normanie pracować) bo niby nie mozna wg egzaminatora tylko musi to robic technik z ośrodka i powiedzial ze obciazy go kosztami za regulacje, ze nie ma uprawnien do regulacji i takie tam a pozniej jak przepychal motor do slalomu nie zestawil go na stopce i egzaminator do niego panu dziekujemy :-/. sie wkurzyl poszedl do kierownika bo na karcie mial napisane jako błąd regulacja obrotow, kierownik nic na to nie powiedzial. godzine pozniej zadzwoni do jakiegos innego osrodka i sie pyta czy mozna oblac za regulacje obrotow, koles mu powiedzial ze nie przypomnina sobie takiego przypadku, po chwili do niego zadzwonil ze nie ma nigdzie takiego zapisu w przepisach egzaminacyjnych i na jakis tam paragraf w tychże przepisach zeby sie powolal i napisal pismo do ośrodka 2h pozniej juz byl z pismem u tego samego kierowonika.i powiedzial mu no tak ma pan racje, jesli pan chce to moze teraz zdawac jeszcze raz egzamin tylko spyta sie egzaminatora (ten sam byl od rana) po chwili wraca i mowi niestety pan egzaminator nie chce miec z panem nic wspolnego... :-) i zapiszemy pana na nastepny wolny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez byłem przed chwila posmigać,fajnie idzie highside'a zaliczyć :D Co do rybnika tez zdawalem tam na wiosne moto i totalny luzik,oblali tylko ci co popelniali ewidentne błędy na placu (linie na 8,podpieranie sie,nie upewnienie sie przed ruszeniem,nie spr kety),egzaminator taki starszy tak samo jak techniczny naprawde wporzo,ci co zdali plac miasto tez wszyscy bezproblemowo.Poza tym powazni byli dopóki na nich patrzyłes,jak juz wsiedli do auta to chyba nawet za toba nie patrzyli tylko lali z czegos.Byłem ostatni w kolejce na miasto,na moje stwierdzenie "ze fajnie by bylo zdać" odpowiedzieli tylko "eee,ty przeciez motocyklista jesteś,to tylko formalnosc" :D A1 robiłem w jastrzębiu,rybnik zdecydowanie lepiej sie zdaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.