Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwsze dwa kółka, tylko jakie ?


komareq

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum to "Hello World!" :)

Zakładam kolejny bliżniaczo-podobny temat, gdyż niestety nie znalazłem żadnego autora z którym mógłbym się utożsamić.

Do rzeczy. Mam 19 lat, od roku prawko A i B. Samochodem jeżdżę praktycznie codziennie, motorem niestety od czasów jazd na prawko nie miałem okazji. Przez 5 lat byłem w posiadaniu skuterka Piaggio na którym na okrągło jeździłem. Motorek którego szukam musiał by być w miarę duży ponieważ mam 193cm wzrostu i waże ~110kg. Cena też gra tu ważną role bo mam do 6tyś zł.

Wiem, że najczęściej wybieranymi motorkami są Honda CB500, którą miałem okazje troche na jazdach pojeździć ;), i Suzi 500 GS, jej akurat na żywo nie miałe okazji "dosiąść". Macie jakieś propozycje ? Z góry dzięki za odp :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Powiesz na enduro ze sredniej polki , ja jestem podobnych gabarytow i smigalem swojego czasu Yamaha XTZ 660 Tenere i moge

powiedziec sprzet niczego sobie.:)jedynym minusem byla kanapa ,bardzo nie wygodna a tak po za tym OK.

O tym samym pomyślałem, mam znajomego z Torunia co ten sam problem ma, duży i ciężki, i latał Tenera (teresa), teraz zakupił TL1000R.

Druga postać która pojawia się na filmiku, i możesz zobaczyć co starą teresą robił :) Filmik z mojego ślubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm motorek niczego sobie ale powiedzmy, że nie dokońca w moim guście, chodź z moim budżetem i doświadczeniem (znaczy jego brakiem) nie moge mieć za wysokich wymagań :). A ja chciałbym jescze wrócić do cb 500. Mogłem sobie nią pojeździć okolo 2h i czułem sie całkiem komfortowo. Moze i była niedokońca na moje rozmiary ale naprawde dobrze mi sie na niej jeździło. Chyba, że wyszło by to przy dłuższym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo w marcu dorwałem XJ 600 diversion. Pierwsze moto, pierwszy sezon.. Powiem, że w zupełności mi wystarczy na pierwsze moto. Myślałem kiedyś o CeBuli500, ale była okazja, wziąłem xjtkę. Póki co nie narzekam, minęły 3 miesiące, zanim się w nią wjeździłem. zaliczyłem beskidy i okolice, teraz siadam z moją panią, która też złapała bakcyla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CB to właściciel OSK w którym zdawałem prawko posiada prywatnie taką (to wlaśnie na niej miałem okazje pojeździć) więc go też mogę przypytać. Ale jeśli forumowicze tutaj mówią, że XJka jest wiekszą to napewno bardziej by mi podpasowała, a i ładniutka jest nie powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ponownie po prawie roku. Nie chcę zakładać nowego tematu bo większość danych jest tutaj. Niestety wciąż nie miałem okazji dorwać żadnego jednoślada, aż do teraz. Znalazłem na allegro GSke z 92 roku, która wygląda cholernie dobrze.

http://otomoto.pl/suzuki-gs-obudowana-6-biegow-plastik-M3070059.html

Co sądzicie ? Już dawno nie byłem tak zakochany w żadnym modelu :) Tylko jak to będzie wyglądać z moim wzrostem i wagą na nim ? Motor nie dość, że pare kilometrów ode mnie to jeszcze faktycznie jestem w stanie wyłożyć tyle kasy na już. Bardzo prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak to suzuki jest niezawodny i dosc tani w utrzymaniu ale wyglad pozostawia wiele do zyczenia :) sam sie nad tym modelem kiedys zastanawialem ale jak zobaczylem na zywo to stwierdzilem-taka wieksza motorynka :) i kupilem bandita gsf 600 i takiego polecam. ma wszystko czego mu trzeba (wyglad, predkosc,przyspieszenie, komfort jazdy, po prostu all)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd to właśnie nie umiem od niego oderwać oczu. Oldschool pełną gębą :) Poza tym o gustach się ponoć nie dyskutuje :)

Ważniejsza sprawa to czy tak jak mówicie, motorek nie będzie na mnie za mały ? (przypominam 193cm i 100pare kg) ? Tak jak pisałem wcześniej na CB500 jeździłem całkiem komfortowo, ale GSki nie miałem okazi wypróbować.

Czy Banditka 650 nie bd za mocna na pierwszy motor ? Nie jeździłem na jednośladzie odkąd zdałem prawko na A więc prawie 2 lata .. A nie chciałbym się zawinąć po tygodniu na jakimś drzewku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.