Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl


Mnichu__

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za popowiedzi, Młoda ma 19 lat, co do R1 to tez cos o niej mówiła, ale z jakiegoś powodu jednak nie, chce R6. Ale przetlumacz takiej że trzeba na początek coś "slabszego" (chociaż jak na nią to 50ccm wg mnie powinno wystarczyć :D). No a te Suzuki bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, MandRR :D

A ile lat ma córka? (nie, nie szukam panny na wydaniu :P )

Ja bym R6 jej nie polecał...

Raczej coś z przedziału 250-500ccm.

Najlepiej jakby zaczęła od nakręcenia paru tysięcy km na jakiejś 250tce i to takich kilometrów z dużą ilością manewrów, włącznie z tymi przy niskich prędkościach i na niepewnej nawierzchni.

Potem można na jakieś 400ccm wskoczyć czy też to 500ccm.

I po kolejnych paru tysiącach niech kobieta bierze, co chce :)

I niech uważa na grupowe wypady - często grupa nie chce lub nie potrafi się dostosować do umiejętności najsłabszego/ej motocyklisty/ki i czasem kończy się na tym, że ten/ta ostatni/a albo jedzie sam, albo wypada z zakrętu próbując dotrzymać tempa tym 'lepszym'.

Także towarzystwo trzeba dobierać rozważnie :)

Ale młodości i tak do rozsądku nie przemówisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiele osób wymusza celowo z tego co widzę. Bo zawsze można byc o 2-3 samochody szybciej, ktoś potrąbi ale ważne, że będzie szybciej.

Tak jeżdzą w Polsce, zawsze się spieszą...

Kuku już sobię zrobiłem właśnie przez takiego kogoś. Tylko, że na rowerze i przy dużo mniejszej prędkości.

Co niezmienia faktu, że 20 szwów na głowie miałem.

Pozatym nie ma się co kłócic bo tylu ilu jest ludzi to tyle jest poglądów i opinii. Każdy ma prawo do swojego zdania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnichu..wybacz, ale z twojego rozumowania ja wywnioskowałam ze najlepiej pozbyc sie Ciebie juz teraz, zanim cos kupisz i zrobisz komuś krzywde.

Widzisz róznice miedzy celowym wymuszeniem, bo ktos : nie lubie motocyklistów/ chce wymienic sobie bok/dupe samochodu a kimś kto jest mameja życiowa i melepetą?

Jak odrózniasz jednych od drugich? Gdy na pokładzie twojego samochodu ktoś jedzie, tez odwalasz takie numery?

Soory, ale to troche zakrawa na brak strachu= nigdy nie kupuj motocykla.

Chcemy Ci tu jako starsi i uwierz mi niektórzy bardzo doświadczeni koledzy/kolezanki doradzić cos z czego będziesz czerpał radośc i satysfakcje.

Że bedziemy mogli się czasem umówic na wspolne śmigania.

Nie wiem jak inni, ale ja z osobami które kupuja choćby R6 czy litry na pierwszy motocykl nie chce śmigać, bo o ile ja już swoje przejechałam... to boje sie, ze albo mi taki swir wjedzie w dupe, albo ja będ emusiała go zbierać.

A i jeszcze jedno, nie ma nic zabawniejszego jak R1 na ślimaku pod dupa obsranego po uszy małolata, po chwili mistrza prostej.

Odnośnie R6- odradź, wyperswaduj to córci jak najszybciej :)

Uwież mi, ze waga tu nic nie ma do rzeczy, sama 48kg, radze sobie z 200kg sprzętem, cyz kiedyś z 220kg, zresztą taka R6 to ja nie wiem ile waży ze 180kg?

To jest diabeł,szatan i nie nadaje sie do nauki jazdy. W ogóle!!

Jako kobieta, rozumiem mocny czynnik: podoba mi sie. No dla kobiety to czesto podstawa, ale w tym przypadku podobanie niech sobie schowa.

W ogole motocykle 100 konne nie nadaja się moim zdaniem do nauki jazdy, te sprzęty już nie wybaczają takich podstawowych błędów.

No i biorac pod uwage, ze musi byc plastik to faktycznie te nie agresywne, aczkolwiek uwazam umiejące pokazac pazurki 250ccm.

Parz naszą forumowa ślicznote i jej kawusie, no piknie to wyglada.

I troszke brutlaności, gdzie nie mam na celu straszenia Ciebie. Nie chcesz odwiedzac córki w szpitalu lub co gorsza.............. zadnej R6.

A i jeszcze jedno, wywrotki się zdażają i szkoda plstików.

Dawaj tu córcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, wywrotki się zdażają i szkoda plstików.

Dawaj tu córcie :D

Manka ma rację- nie jestem mistrzem superbike, a gleba może przytrafić się nawet najlepszym. Nie jestem najlepszy, ale zaliczyłem glebę w zeszłym tygodniu... uratowało mnie to, że moja prędkość była praktycznie żadna (może 50-60 km/h) i byłem ubrany jak należy. Poza lekko stłuczonym łokciem, dosłownie nic mi się nie stało.

Miej tą świadomość, że Twoja córka może nie mieć tyle szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważajcie mnie tu za najgorszego/nienormalnego.

Może i mam inne myślenie od was, ale nie nawidzę chamstwa.

Widac czasami, nie mówię, że zawsze.

Ale to widac gdy ktoś chcę się wbic na upartego, a "prosi" o wpuszczenie.

Może "wbijanie" się w kogoś to nie jest najlepszy sposób nie praktykuję już tego.

Ale czasami nerwy siegają zenitu...

Może jeszcze nie dorosłem i mam swoje poglądy, któż to wie.

Zawsze marzyłem o motocyklu i do tego będe dążył.

Bardzobym chciał się "kiedyś" umówic na wspólne śmiganie.

Czerpac radosc z jazdy itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "wbijanie" się w kogoś to nie jest najlepszy sposób nie praktykuję już tego.

Najważniejsze, że zmądrzałeś... mam nadzieję, że to pod wpływem naszych postów :)

Może jeszcze nie dorosłem i mam swoje poglądy, któż to wie.

Głównie od tej wypowiedzi zależy, jakie kupisz moto... o jakiej mocy i z jaką pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kompletnie niezwiązany z motocyklami ma córe, która szukała jakiegoś motocykla mając A1, poleciłem CBR 125 bo koniecznie sport musiał być, pojeździła, jedną glebę zaliczyła, naprawiłem moto, pojeździła jeszcze trochę, zrobiła prawko pełne i napaliła się na CBR 600RR. Znajomemu wytłumaczyłem że to jeszcze nie pora na takie moto, córze wytłumaczyłem również co i jak i poleciłem jakąś sportową 250, zakupła baby ninję 250 i jest bardzo zadowolona, a że wzięli sobie nówkę w leasing to ma 3 lata śmigania żeby się dobrze nauczyć śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, ja tak samo jak ty miałem problem z wyborem pierwszego motocykla,prawko zdałem miesiąc temu i różne opcje brałem pod uwagę ale w końcu zdecydowałem się na suzuki bandit 600n.fakt jest dosyć ciężki wazy ok200kg ale naprawdę jeździ się genialnie nie żałuje ani troszkę ze go wybrałem także polecam.jak na początek do nauki w sam raz,mocy pod dostatkiem i naprawdę jest radocha z jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez się długo zastanawiałem miało być 600rr , 636 06r a padło na Yamahe r6 03 limited, jest to moje pierwsze moto nie liczac jeżdżenia na mniejszych piździkach od 12 roku zycia po skuter ktorym nabiłem 12tys km wiem wyśmiejecie mnie, nie uważam ze jeżdżę jak pi... jak to któryś kolega wcześniej napisał jako ze to moje pierwsze moto, mam respect do tej mocy ale licze sie z tym ze jakas wywrotka może byc, pozatym nie kupuje sie sporta zeby jeździć 50 km/h albo zeby robic lans, tylko żeby czerpac przyjemność z jazdy, pozatym jest co cudowne uczucie ;) ps. pare razy miałem w spodniach gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "wbijanie" się w kogoś to nie jest najlepszy sposób...

Może jeszcze nie dorosłem...

Bardzobym chciał się "kiedyś" umówic na wspólne śmiganie...

Trzymaj się daleko ode mnie! Twoje dotychczasowe wypowiedzi wskazują, że masz nierówny rys osobowościowy. Uchowaj innych użytkowników dróg, w tym Nas, od nieszczęścia - nie wychodź z domu, a jeśli już będziesz musiał nie kieruj żadnym pojazdem. Z taką "mądrością życiową" stanowisz wielkie niebezpieczeństwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za popowiedzi, Młoda ma 19 lat, co do R1 to tez cos o niej mówiła, ale z jakiegoś powodu jednak nie, chce R6. Ale przetlumacz takiej że trzeba na początek coś "slabszego" (chociaż jak na nią to 50ccm wg mnie powinno wystarczyć ;)). No a te Suzuki bardzo fajne

Polecam Ninja250R, Kolega z forum Marcinn śmiga na takim, zwinne, szybkie, ładne:

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,250R,8211;,mini,Ninja,9071.html

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-motocykli/kawasaki-ninja-250r-mala-pojemnoscia-wielka-duchem,art54.html

Zobacz także nowe modele hondy:

http://www.scigacz.pl/Honda,CBR250R,radosc,w,przystepnej,cenie,14946.html

http://www.scigacz.pl/Honda,VTR250,8211;,danie,wlosko-japonskie,10330.html

Jeśli natomiast musi być 600'tka er6 będzie niezłym wyborem:

tu model przed liftem: http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-motocykli-uzywanych/kawasaki-er6-f,art42.html

tu po lifcie: http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-motocykli/kawasaki-er-6f-uniwersalny-czy-miejski,art46.html

tu naked: http://www.scigacz.pl/Kawasaki,Er-6n,kontra,Yamaha,XJ6,8211;,rozne,charaktery,11060.html

albo yamaha mt03: http://www.scigacz.pl/Yamaha,MT-03,czyli,radosc,z,jazdy,6353.html

może jeszcze gladius: http://www.scigacz.pl/Suzuki,Gladius,8211;,artykul,codziennej,potrzeby,9277.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło na Yamahe r6 03 limited, jest to moje pierwsze moto (...) wiem wyśmiejecie mnie, nie uważam ze jeżdżę jak pi... (...) pozatym nie kupuje sie sporta zeby jeździć 50 km/h albo zeby robic lans (...) pare razy miałem w spodniach gorąco ;)

Podobna filozofia do mnichowej. Umówcie się na wspólne "wbijanie", przepraszam śmiganie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.