Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

A na weekend-->przebita tylna opona ...


arturr

Rekomendowane odpowiedzi

Na dobry początek pięknego, majowego weekendu... wstrętne śrubsko ;) wlazło mi w tylną oponę... Zapewne dla większości to banalna sprawa, ale ja spotykam się z tym po raz pierwszy i oto moje pytanie: Czy są jakieś super środki do wulkanizacji, tak, żebym mógł to sobie zrobić sam, czy zostaje wizyta u wulkanizatora ? Wredne śrubsko ma wymiary 6 cm dł i ok 6 mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i skorzystam- jakiś tydzień temu zauważyłem rozcięcie tylnej opony- centralnie na środku, przecięcie o długości ok. 6 cm, proste i równe jak od noża, pod kątem 45*.

Podejrzewam działanie celowe, ale zapytam- czy jest możliwe takie przecięcie opony na szkle, czy kamieniu podczas jazdy?

Niestety, ale musiałem zakupić nową gumkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno jak 2 dni temu dostałem kapcia w Wilczej w Rybniku.ok 12 km od domu.Kumpel skoczył mi do garażu na 2 moto po piankę do wypełniania po kapciu.Nie wiem czy dobrze zadziałała bo to jakaś lipa była ale na jednej atmosferze dojechałem 50km/h do domu :)a wczoraj udało mi się picem w ostatniej chwili przed długim weekendem wymienic oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black bird - jest mozliwe jezeli np jedziesz droga szutrowa i bedzie wystawac kawałek blachy na która najedziesz.. szkło odpada, prędzej celowe działanie.

Kiedys jadąc na weekend ma moto, spostrzegłem przed wyjazdem że mam śrube w gumie i flaka..

wiec co tu robić jak wulkanizacja w sobote zamknięta była.. wieć sposób na "szybko"

kupiłem super glue (pudziana) i 10 gumek recepturek, spuściłem calkiem powietrze z opony,

wysmarowałem superklejem dziure i naciskajac felge do podłoża spowodowałem że klej wessało w dziure.

Nastepnie wepchałem srubokretem 10 recepturek złozonych na pół (coś ala kołek), to co wystawało obciałem żyletką.

Przejechałem tak bez problemu 270 km i opona na spokojno do wulkanizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest nic..

jak pieprzneła mi linka w czasie jazdy.. narzedzia miałem no ale nie było linki.. więc zrobiłem linke z reklamówki która lezała w rowie. chwyciłem ja po cąłości i rozciągnałem tak że powstała "struna nylonowa", na jednym końcy zrobiłem porżadny wezeł, załozyłem i trzymajac pseudo cięgno w rece dojechałem do haupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy motocyklowego Bear Gryllsa i jego motocykl który przetrwa wszystko :lol::) Odnośnie mojej oponki to co myślicie, o takim jedno sezonowym zamienniku ? Bo z tego co czytałem i co Majzel pisał to wulkanizacja odpada. Jak to kiedyś ktoś powiedział : " Opony to jedyne co mnie łączy z asfaltem " :D

http://moto.allegro.pl/michelin-pilot-road-2-180-55-zr17-i1573150565.html

http://moto.allegro.pl/180-55zr17-m-c-opona-motocyklowa-i1583457678.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony mozna naprawiac pod warunkiem że.. nie jest uszkodzona stopka, czesc boczna opony, lub płutno lub inny materiał nośny)

opony w żadnym wypadku sie nie kołkuje, tylko zakleja łata od środka lub profesjonalnie 'wulkanizuje na ciepło"

p.s bierz continentalke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na taką ewentualność zakupiłem tą dentkę w spray'u. Mam mieszane uczucia, ale w razie draki na drodze chyba lepsze to, niż nic. Widziałem jeszcze we sklepie mają takie zestawy naprawcze: dłutko do przewlekania, sznur chyba na kołek i pilniczek okrągły do wyszlifowania dziury na okrągło. No i do tego jeszcze jakiś klej. Oczywiście powyższe sposoby są na małą dziurę w trasie bez zdejmowania gumy, bo i jak ? Generalnie chyba lepiej sprawdzi się solidna łata od wewnątrz. No ale to tez do czasu..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.