Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Alarm do moto. Jaki wybrać ?


Ali72

Rekomendowane odpowiedzi

dragstar @ 09.09.2010 20:11Jak mają zajebać to i z alarmem zajebią. Jeśli interesuje ich jakaś "okazja" to dobrze wiedzą jak jest zabezpieczona.
Co nie zmienia faktu że jak się włączy na parkingu a Ty będziesz siedział z qumplami i pił karmi w pobliżu, to go usłyszysz i zareagujesz a to już jest plus. Były przypadki że goście jechali gdzieś paczką, zatrzymywali się w zajeździe coś zjeść - wychodzą a motórów nima :/A taki alarm co daje 100% gwarancję nie istnieje, należy pamiętać że alarm tylko alarmnuje a nie chroni motor i bije złoczyńcę po czym doprowadza go na komendę...Pozdro 4 all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja staram sie zostawiać moto na strzezonych parkingach ale i tak zawsze woze ze sobą Xene. Ponad 100 decybeli zwraca na siebie uwage.Myśle że może na zime-wiosne pomyśle nad jeszcze jakimś zabezpieczeniem chociaż jak narazie czuje sie ciut bezpieczniej. Łańcuchy jakoś mnie nie przekonują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał alarm i by wył to by mi motoru nie podpierdolili wtedy. miałem tylko blokadę z wyjcem ale ją przecieli zanim zdążyła wykryć ruch i się rozedrzeć.alarm do moto trzeba kupić możliwie najmniejszy, hermetyzowany, z hermetyzowanymi pilotami. nie musi być wypasiony żeby działał.a zamontować można tak żeby nawet jak się spierdoli można było awaryjnie kontynuować jazdę.tylko trzeba się trochę skupić na robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet najbardziej gówniane alarmy będą działać ( wyć ) jeżeli będą dobrze podłączone .Oczywiście jak we wszystkim cena jest jakimś tam wyznacznikiem jakości . Normą niestety jest łączenie drucików "na ślinę" , i zupełnie bezsensowne czasem rozkopywanie instalacji co widziałem już nawet w bardzo drogich motocyklach . Trzeba to zrobić raczej fachowo , bo fuszera może się skończyć uszkodzeniem elektroniki lub nawet spaleniem sprzęta .Brak zapłonu i potem nerwowe szukanie przyczyn usterki po roku od dziadowskiego założenia alarmu to też raczej norma . Lepiej dać to zrobić fachowcowi jak się nie ma za bardzo jasności w temacie . O sensie zakładania alarmu się nie wypowiadam radykalnie na tak lub nie . Raczej , jak mają dzwignąć motocykl to go dzwigną . Ale dla oddania faktu , napiszę że mi raz alarm uratował sprzęta przed kradzieżą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co polecacie kupić, blokadę na tarczę czy łańcuch jednak?łańcuch trzeba zawsze mieć do czego przypiąć np drzewa:)..... a blokada nic nie pomoże jeśli go wyniosą....zamierzają wynieść....no chyba że będzie z alarmem i ich przestraszy(jak zdąży)...po przeczytaniu testu z linku w 2 odp co byście kupili? czy jednak postawić na normalny alarm...jak to pisze kolega Giemul.Pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co niektórzy pojechali ...Ja tylko zadałem pytanie jaki jest najlepszi i nezawodny (w sensie awaryjności i poboru prądu), a to że nawet najbardziej wypasiony alarm nie jest skutecznym zabezpieczeniem przed kradzierza to dobrze wiem.Na codzien instaluje i serwisuje alarmy na obiektach i w tym temacie mogę z czystym sumieniem polecić sprzęt, który jest niezawodny i sprawdzony.Myślałem że z doswiadczenia swojego czy znajmych ktoś mi podpowie co jest warte zakupu i zamontowania w moto.Z tego co poczytałem na necie to firmy Patrol Line, Fox i coś tam jeszcze jest dosyć dobrze oceniane w artykułach porównawczych ale jak wiadomo takie artykuły niejednikrotnie a zazwyczaj są płatna reklamą dystrybutora danej firmy.Liczę się z tym że nie chcecie na ogólnym pisać szczegółowo, więc jeżeli mogę prosić na jakieś sugestie na Priv, to z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie jest takie, że alar w motocyklu to więcej problemów niż korzyści.Trzeba wziąść pod uwagę, że za dobry alarm i porządny montaż trzeba dobrze zapłacić.Sam instalujesz, to pewnie to wiesz.Jak chcesz mieć coś porządnego to według mnie 300 zł to minimum za alarm.górne modele FOX-a są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek82 @ 10.09.2010 09:45lWitam, a co polecacie kupić, blokadę na tarczę czy łańcuch jednak?
Lekko offtopujemy , ale myślę że kolega Alibaba nam wybaczy .Blokadę ( nawet bardzo dobrą ) zakładaną na tarczę "fachowcy" załatwiają w 3 sekundy . Solidny , długi , hartowany łańcuch z solidną kłódką którym zapinasz sprzęta do natury to najlepsze rozwiązanie , moim zdaniem . Ale nie taki za 20 zł z TESCO albo sklepu rowerowego , tylko solidny kawał żelastwa z atestowaną przeciwkradzieżowo kłódą . Firma ABUS robi zajebiste zabezpieczenia ( maja różne klasy antykradzieżowe i wiadomo że najwyższa jest najdroższa ) . Amerykańskie KRYPTONITE też dają radę . Kosztuje to trochę chajsu , ale zapytaj kogoś komu dzwigneli motocykl , czy dał by tą kasę aby dzisiaj mieć swój motocykl . No i oczywiście jeżeli jest to możliwe w naszym motocyklu raczej nie zapinamy sprzęta do drzewa czy latarni za koło , bo możemy zastać po powrocie samo koło ( z blokadami jest ten sam problem ) . Raczej łapiemy za ramę , wahacz ( jeżeli ma oczko ) lub za inny element który ciężko jest szybko odkręcić . https://ssl.allegro.pl/lancuch-abus-extreme-plus-59-12-mks-110cm-black-i1199710194.htmlhttps://ssl.allegro.pl/lancuch-kryptonite-new-york-legend-chain-hit-i1222280041.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alarm to dla mnie 2 podstawowe kwestie: Niski pobór prądu Bardzo głośna syrena!!!Tak jak ktoś napisał, alarm ma za zadanie alarmować o próbie ruszenia naszego sprzęta i niech robi to jak najgłośniej!!!w zasadzie wszystko co głośno wyje jest dobre... nie bawił bym się w podłączenie blokady zapłonu w tanich alarmach typu stig... ponieważ już kiedyś widziałem chłopaka na poboczu z pięknie migającymi światłami awaryjnymi bez możliwości dalszego odpalenia moto...Ogólnie pomocne są wszystkie gadżety które utrudnią troszkę pracę lepkich łapek... a nóż podczas próby kradzieży sąsiad mający garaż obok nas usłyszy pisk i rozjebie pedałowi, któremu się spodobał nasz motocykl łeb kluczem francuskim!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ŻADEN! Jak maja Ci podpieprzyc motor to Ci podpieprza, złodziej najpierw "szkoli" sie w rozbrajaniu alarmów motocyklowych i to on Ciebie pilnuje przy kradziezy, prościej jest "manualnie" zabezpieczyc motocykl, np prozadnym kutym łancuchem i kłódka niz elektronika która jak Ci pieprznie gdzies daleko od domu to nie odpalisz sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz miał łańuch czy Ulocka to nikt dla zartow nie przestawi Ci moto :):D bedziesz miał alarm to sie dowiesz jak jakis pijany wywali Ci moto albo dziecko walnie piłką :) Dla złodzieja bez róznicy czy masz zabezpieczenia czy nie Mowie tu o zorganizowanej grupie a nie o panu lesiu ktoremu spodobal sie Twoj sprzet Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.