Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Podróże na motocyklach jako forma turystyki kwalifikowanej- ankieta.


Aleksandra Ka

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy ;)! Właśnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej. Zwracam się więc do Was z prośbą o jej wypełnienie :). Składa się z 20 pytań i oczywiście jest anonimowa, a temat taki jaki temat wątku. Najbardziej zależałoby mi na pytaniach opisowych- dzięki Waszym odpowiedziom napiszę dwa podrozdziały. Jeśli natknelibyście się na jakieś błędy w formie pytań, dajcie znać. Z góry dziękuję i pozdrawiam :).Link do ankiety:http://www.ankietka.pl/ankieta/41811/podroze-na-motocyklach-jako-forma-turystyki-kwalifikowanej.htmlPS: Jeśli temat nie pasuje pod dział to przepraszam i proszę o przeniesienie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo błędów w pytaniach by warto było na nie odpowiadać. Np. pytanie 1.:Jaki rodzaj motocykla posiadasz? *1) enduro 2) cross 3) chopper/ cruiser 4) sportowy 5) turystyczny 6) więcej niż jeden (jakie?)Do której kategorii mam zaliczyć Diversione 600 ? W kolejnych pytaniach podobnie, odpowiedzi się powtarzają lub nie ma właściwej. Dlaczego na każde pytanie jest tylko jedna możliwa odpowiedź? Radze to poprawić, bo twoja praca licencjacka będzie ... mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sgregor242 @ 18.05.2010 22:3313-te bez sensu.
Jadąc, chociażby na zlot dwudniowy, spać gdzieś trzeba i tego dotyczy pytanie.
Kuba_Rozpruwacz @ 18.05.2010 23:12No jest tu nawet kilka pytań na które nie da się prosto odpowiedzieć ;)
Sorier @ 19.05.2010 10:30W kolejnych pytaniach podobnie, odpowiedzi się powtarzają lub nie ma właściwej. Dlaczego na każde pytanie jest tylko jedna możliwa odpowiedź?
Zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre pytania jest ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Aby było dosadnie musiałam bym conamniej kilka pytań podzielić na pięć kolejnych każde i cała ankienta pochłonełaby ponad dwa razy więcej pytań, czyli jeśli ktoś otworzyłby link, zobaczył 50 pytań " no chyba ją prąd popieśił" i każdy by to olał.Dlatego też są wstawki 'najczęściej'; 'najczęstsze'. :)
Sorier @ 19.05.2010 10:30Zbyt dużo błędów w pytaniach by warto było na nie odpowiadać.
W których konkretnie? Co do drugiej części odpowiedzi: ankieta jest dobrowolna.Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:1. Brak "Uniwersalny", "Enduro turystyczne" itd. itp.2. "Jeżeli posiadasz..." Jeżeli nie posiadam to nie mogę odpowiedzieć, a Ankieta nie dopuszcza braku odpowiedzi. Poza tym tytuł ankiety to "Podróże na motocyklach jako forma turystyki kwalifikowanej", a turystyki nie uprawia się tylko motocyklami turystycznym.3. Odpowiedź 2) i 3) są zbędne i powinno być jedna: "Turystycznych". Tym bardziej że pytanie 7 rozwija temat. Odpowiedź 4) powinna brzmieć "To moja pasja i nie jeżdżę w żadnym konkretnym celu". Jednocześnie powinna być możliwość zaznaczenia więcej niż jednej odpowiedzi, to uprościłoby ankietę.Nie chce być złośliwy wiec na tym zakończę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorier @ 19.05.2010 15:35Pytanie:1. Brak "Uniwersalny", "Enduro turystyczne" itd. itp.2. "Jeżeli posiadasz..." Jeżeli nie posiadam to nie mogę odpowiedzieć, a Ankieta nie dopuszcza braku odpowiedzi. Poza tym tytuł ankiety to "Podróże na motocyklach jako forma turystyki kwalifikowanej", a turystyki nie uprawia się tylko motocyklami turystycznym.3. Odpowiedź 2) i 3) są zbędne i powinno być jedna: "Turystycznych". Tym bardziej że pytanie 7 rozwija temat. Odpowiedź 4) powinna brzmieć "To moja pasja i nie jeżdżę w żadnym konkretnym celu". Jednocześnie powinna być możliwość zaznaczenia więcej niż jednej odpowiedzi, to uprościłoby ankietę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sargon @ 19.05.2010 23:36Sorier @ 19.05.2010 10:30Do której kategorii mam zaliczyć Diversione 600 ? jak dla mnie i kilku powaznych serwisow motocyklowych dywersja 600 to jak najbardziej turystyk...nie widze problemu
Pewnie moje 100tys. km i 8 lat w siodle Div 600 nie umywają się do wiedzy kilku poważnych serwisów motocyklowych, ale zawsze będę twierdził że to nie jest motocykl turystyczny, sportowo turystyczny itp. tylko UNIWERSALNY. Podobnie zresztą jak Fazer, Bandit, Hornet itp. Nie jest też nakedem, bo motocykl z fabryczną owiewka nie jest już "goły". Wniosek z tego taki , ze ankieta z góry wyklucza bardzo szeroką gamę motocykli bardzo często wykorzystywanych do turystyki, nierzadko wyłącznie do turystyki. Post edytowany: 20.05.2010 10:39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorier @ 20.05.2010 10:35...tylko UNIWERSALNY. Podobnie zresztą jak Fazer, Bandit, Hornet itp. ... Post edytowany: 20.05.2010 10:39
kolego w twej wypowiedzi jest duzo racji tylko zauwaz ze w zadnym materiale pisanym nie znajdziesz kategorii motocykle uniwersalne.problem w tym ze praca ma byc oparta na danych ktore sa bardziej zblizone do kryteriow ogolnych niz subiektywnych odczuciach uzytkownikow ...jesli mialbym sie czepiac to niezgodzilbym sie z opinia ze fazer i bandit nie sa motocyklami turystycznymi. dla przykladu bandit glownie dobrze sprawdza sie w turystyce, hornet to typowy naked zwinnoscia pasujacy idealnie do dzungli miejskiej...oczywicie kazdy wlasiciel odnajdzie w nim wiecej funkcji ale chodzi o ogolne kryteria.dla przykladu moja R1 wpisana w katalogach jako supersport z powodzeniem uzywana jest przezemnie na dalsze wypady turystyczne, ale powiedzmy szczerze - nie o tym konstruktorzy mysleli tworzac ten model.a tak juz calkiem subiektywnie moge powiedziec ze na bandicie sie duzo lepiej podrozuje nie na erłanie ;)pozdrawiam cie serdecznie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer też jest uniwersalny, da sie nim smigac w miescie, poza miastem, na trasach, na torze, do stuntu, pod dyskoteką sie poasić, przez leśną droge też da rade, da sie na nim spać i jeść i robić wiele innych rzeczy, a jednak ciekawe czemu nazywa się sportowy? Jak już ciężko ci wybrać kategorie dla XJoty to popatrz w kategorie allegro - szosowo turystyczny, a więc raczej na wycieczki, te jednodniowe to również turystyka. Prościej się już chyba nieda. Niektórzy to we wszystkim muszą zobaczyć problem.PS Ola, wypełniłem zaraz po założeniu przez Ciebie tematu, problemów nie miałem, więc nawet nie zabierałem głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.