Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dzieci Na Pocketach.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

nie no spoxx ale z dystansem.http://img691.imageshack.us/img691/2338/1307081057przyciete.jpg Zresztą wolałbym żeby mój dzieciak jeździł stuntem niż normalnie tak jak ja po drogach.Stunt jest na pewno .. bezpieczniejszy .....Na drodze nie masz wyboru ...Trafisz na idiotę co cię skasuje albo nie trafisz....My mamy mniej do powiedzenia w temacie bezpieczeństwa z naszymi k....wa niedzielnymi kierowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czterolatek od roku już zaiwania na kładzie - wprawdzie elektrycznym, ale zawsze. W następnym roku będzie już coś na dwóch kółkach.Pozdro
Mój dwulatek zasuwa na trzykołowym motocyklu- też elektrycznym puki co Jak podrośnie i wyrazi chęci będzie jeździł na czymś większym.Byle tylko pohamować swoje niespełnione ambicje i nic na siłę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaszczepicie dzieciakom dobre wzorce i myślenie to czego się bać? mnie uczył jezdzć na motorze dziadek jak byłem może dziesięcioletnim gnojem. młodej naszykowałem starą rometowską motorynkę zeszłej zimy. ogarnęła w dwa dni. teraz pyszczy, że chce na drogę, ale póki nie zda karty motorowerowej nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaszczepicie dzieciakom dobre wzorce i myślenie to czego się bać? racja, to tak jak z piciem wina: lepiej z rodzicami do obiadu niż w krzakach z kolegami, bo zakazany owoc bardziej kusi.Mój synek ma 6 lat, dzielnie asystuje przy smarowaniu łańcucha, ale tego filmu mu lepiej nie będę pokazywał Chociaż jak się czasami patrzy na to co się dzieje u nas na drogach, to stunt wydaje się bezpieczniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że lepiej pod okiem rodzica niż gdzieś by się miało dorwać do moto dziecko bez naszej wiedzy. Dzieci łatwiej się uczą ale muszą być też świadome zagrożeń; ja bym nie zaryzykował puszczenia dzieciaka bez integralnego kasku, rękawic i ochraniaczy. Chłopcy na filmikach wymiatają, jestem w szoku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony respekt bo nie wiem co za rodzić od małego nakłania dziecko do ryzyka i tak niebezpiecznego hobby. Jednak jeśli już taki szkrab miałby się w przyszłości tak czy siak tym interesować to lepiej go od małego nauczyć właściwego podejścia do sprawy niż żeby miał podpatrzeć od jakiegoś świra i robić to samo.Jak tu piszą przedmówcy jak zdecyduje się na takie wychowywanie to trzeba pamiętać o paru sprawach: -nigdy nie będzie się pewnym czy dziecko tego na prawdę chce. On w tym wieku będzie robił wszystko tak samo jak jego autorytet (ojciec)-dzieci i młodzież nie mają strachu i hamulcy, dla nich to zabawa z tym trzeba też się liczyć, żeby się później nie okazało że podkręca korbę tak że inni popatrzą jak na samobójce.-rodzic dający najlepsze zabawki i ciągle je zmieniające musi się liczyć z tym że to zaczną się przechwałki, egoizm a rówieśnicy nie będą go zbyt lubić ze względu na zazdrość. Ja rozumiem satysfakcje rodzica ale nie zapominajmy że w tym wieku kształtuje się też charakter dziecka a kto chciałby być przechwalającym się snobem i gburem co dostaje wszystko od rodziców. Warto mieć to na uwadze żeby nie przesadzić z tym rozwijaniem zainteresowań. No i podstawa uczyć się dzielić tym co się ma bez tego dziecko będzie wyrzutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my to za łebka takich zabawek nie mieliśmy !Ale czasy się zmieniają w sumie jak sobie przypominam to o motorynce marzyłem od 1 klasy podstawówki a w 3 ją dostałem za dobre stopnie bo nie szło zemną wytrzymać tak marudziłem no ale później już na inne sprzęty musiałem sobie sam nazbierać .No i to czego nie zapomnę za 5 zł które dostawałem raz na tydzień miałem 5 litrów wachy kurde szkoda że tak teraz nie ma Ale wracając do tematu dzisiaj jest wszystko są ochraniacze lepsze kaski kiedyś tego całego zaplecza nie było więc nie ma się co aż tak martwić .Widomo uczyć od małego ale dzieci są różne spokojne ,rozbrykane lub z ADHD więc tutaj przygoda z motorkiem także powinna być dostosowana do zachowania dzieciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile osob z tego tematu ma swoje dzieci ?? skoro to takie niebezpieczne , to moze samu powinno sie z tego zrezygnowac? warto sobie zadac pytanie ( w momencie gdyby ktokolwiek z was juz byl rodzicem) w jaki sposob chce wychowywac dziecko i tyle...albo sie zabroni bo to niebezpieczne i najlepiej wtedy samemu przestac jezdzic, albo bedzie sie od malego dzieciaka wkrecalo w ten klimat.Skoro ktos ma fobie przed jazda, a jednak jezdzi to pytanie, po co jezdzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty je masz ze robisz taki wywod w tym temacie?Nie da sie opisac tego jak zmienia sie zycie gdy pojawia sie bajtel.Wszystko inne staje sie mniej wazne. Chroni sie go nawet przed samym sobaa tu jeszcze sadza sie go swiadomie na moplik.Dzieci na pocetach IMO to szpan i nie spelnione marzenia rodzicow.A dzieci na skuterkach trzeba bardziej edukowac niz to sie dzieje teraz.Zgadzam sie ze nikt ich wiecej nie nauczy niz rodzic znajacy temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zwracam honor. Mój błąd- źle zrozumiałam Całą resztę podtrzymuję!Ty po prostu jesteś chyba trochę za bardzo przewrażliwiony- nie zamkniesz malucha w szklanej kuli i nie przeżyjesz za niego życia! Grunt to uczyć młodego myślenia, odpowiedzialności i pokory- napewno zaowocuje to w przyszłości niezależnie od tego czy pokocha motocykle czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec kolejne pytanie dla rodzicow 4latkow i takich bajtli jak na filmieida swieta... rozwazal ktos kupno pocketa pod choinke? Takie cuda stoja juz od 700zl.Napisalem juz swoja opinie o bajltlach na pocetach wiec ja nie kupie ale czytalem tez pozytywne slowa wiec jestem ciekaw decyzji ;)ps. dodam jeszcze ze IMO dziecko powinno najpierw nauczyc sie jezdzic na rowerze a dopiero potem zasuwac na czyms bo moze rozpedzic sie do 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedyś nadejdzie taki moment, że doczekam się potomka, to mam nadzieję, że będzie jeździć. Tego nie będę mu zabraniać. Będzie chciał, to będę przykładać wszelkich starań żeby mu to ułatwić. Niech jeździ, uczy się, przewraca, wywraca, szlifuje i wyciaga wnioski. Zawsze to lepsze i bezpieczniejsze niż jakby w wieku 18 lat miał wskoczyć na wściekłego litra.Przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa nie widzę przeciwskazań, żeby taki bajtel nie miał sobie pykać na pockecie. Jak to mawiają, czym skorupka za młodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedyś nadejdzie taki moment, że doczekam się potomka, to mam nadzieję, że będzie jeździć. Tego nie będę mu zabraniać. Będzie chciał, to będę przykładać wszelkich starań żeby mu to ułatwić. Niech jeździ, uczy się, przewraca, wywraca, szlifuje i wyciaga wnioski. Zawsze to lepsze i bezpieczniejsze niż jakby w wieku 18 lat miał wskoczyć na wściekłego litra.Przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa nie widzę przeciwskazań, żeby taki bajtel nie miał sobie pykać na pockecie. Jak to mawiają, czym skorupka za młodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar2rM, nie bierz tego bardzo do siebie, ale przesadzasz!Uczepiłeś się tematu jakby od tego losy świata zależały i na siłę próbujesz udowodnić, że ci, którzy popierają dzieciaki na mopikach są lekkomyślni i nieodpowiedzialni. Co święta mają do pocketa? Czy to jedyna okazja do kupna? Czy w ogóle jest do tego potrzebna okazja?Prowokujesz do kłótni, a mam nadzieję nie to miałeś na celu zakładając temat."Będzie chciał, to będę przykładać wszelkich starań żeby mu to ułatwić. Niech jeździ, uczy się, przewraca, wywraca, szlifuje i wyciaga wnioski. " Myślę, że to jest najlepszy konsensus!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.