Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Upierdliwy Sądziad


Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Miałem podobny problem, z tym że koleś jak zapuścił muze o 15 po południu w środe to kończył grać w następny poniedziałek, non stop nawet do 5 rano muza leciała, dzień w dzień. Jeśli podepniesz się pod artykuł jak wyżej kolega podał to bardzo pomocne będą notatki z interwencji niebieskich. Napisać pismo do spółdzielni, załatwić podpisy sąsiadów ( min. 3 podpisy ) brać notatki z policji i jeszcze raz wszystko zanieść do spóldzielni. Ja nie zdążyłem pisma zanieść bo pewnej soboty gdy mieliśmy małe spotkanko z kumplami wytłumaczyliśmy mu, że nie wolno tak głośno grać muzy Już rok jest spokój hehe.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!Moi znajomi wygrali z facetem alkoholikiem-zawadiaką. Ciagłe skargi do spółdzielni i czasem nawet kilkukrotne wezwania na straż miejska i policję. Każdy przyjazd był udokumentowany-skonczylo się na tym, ze facet został eksmitowany z mieszkania.My mamy rownież "kochanych" sąsiadów - co prawda nie katuja nas muzyką ale ciągłym zagraceniem klatki schodowej, schodów, piwnicy i przy okazji barykadowaniu naszych drzwi wejsciowych. jak na razie pomaga straż miejska ale niestety nie na długo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc była wczoraj rozmowa. Postawiałm mu sprawe jasno: idzie na kompromis,skraca godziny grania na instrumencie i nie wchodzimy sobie wzajemnie już więcej w parade. Albo robi dalej jak uważa ale ( tutaj podparłam się kodeksem wykroczeń) będzie wzywana policja i sprawa skończy się w sądzie. Troche się speszył, widać że się nie spodziwał takiego obrotu sytuacji. Wczoraj od 19:00 cisza, dziś 11 również cisza. Zobaczymy na jak długo to poskutkuje.Dzięki serdeczne za porady Teraz przynajmniej wiem jak z tym kolesiem postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zasugeruj facetowi tłumiki? To nie dowcip - tłumiki do skrzypiec to są takie małe żabki, które zakłada się na strunnik i wtedy skrzypce są naprawdę ciche - wyjdzie na to, że się znasz i może cię facet posłucha. A jak nie, to możemy podskoczyć z Funiem, to będzie jakieś 1200 watt RMS, jeśli nie będzie całego składu...Ja tak sąsiada wychowałem - odpaliłem piecyk, rozkręciłem na max i poćwiczyłem trochę. Do dziś się dogadujemy. Miły facet w sumie Kontrabas nie, bo się zbyt dobrze pochłania. Najbardziej jazgotliwe są chyba właśnie skrzypce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem do czynienia z podobnym problemem tylko, że sąsiad z innego budynku puszczał głośno muzykę i nawet przy zamkniętych oknach było wszystko słychać to poszło siego raz upomnieć i się zaśmiał to zadzwoniłem na Straż miejską i dostał upomnienie, na jakiś czas się uspokoił ale znów zaczął „grać” więc znów zadzwoniłem na Straż miejską, Panowie przyjechali, wypisali mandacik dla sąsiada i cisza. A wszyscy Ci którzy radzą Ci puścić muzykę na cały regulator i wyjść z domu chyba niezbyt są w temacie ponieważ nawet między godzinami 5:00 do 22:00 nie wolno puszczać muzyki tak głośno żeby ona była słyszana u twojego sąsiada ! Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc była wczoraj rozmowa. Postawiałm mu sprawe jasno: idzie na kompromis,skraca godziny grania na instrumencie i nie wchodzimy sobie wzajemnie już więcej w parade. Albo robi dalej jak uważa ale ( tutaj podparłam się kodeksem wykroczeń) będzie wzywana policja i sprawa skończy się w sądzie. Troche się speszył, widać że się nie spodziwał takiego obrotu sytuacji. Wczoraj od 19:00 cisza, dziś 11 również cisza. Zobaczymy na jak długo to poskutkuje.Dzięki serdeczne za porady Teraz przynajmniej wiem jak z tym kolesiem postępować.
Oczywiście na pały można zgłaszać - im więcej zgłoszeń tym lepiej: dowody...myślę, że się koleś po tej rozmowie ogarnie ale jaby co to musisz złożyć pismeną skargę do spółdzielni. Notoryczne naruszanie porządku domowego (regulaminu ustalonego przez spółdzielnię dla każdego budynku) będzie podstawą do rozwiązania z nim umowy najmu. Jeżeli ma lokatorskie własnościowe, to pozostają pały, ale dobre i to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=kuip8KUSt6Udobra basstuba i kazdy sasiad sie ucisza. . . ^^ zaposc ta muzyka i on bedzie Cie prosic o uciszenie wlacz to na full u siebie i idz sobie na spacer na caly dzien. . . ( najlepiej o tym pierw uprzedz sasiadow i powiedz czemu tak robisz zeby oni przypadkiem nie pisali na innych forach ze maja dwoch upierdliwych sasiadow i ze jak nie kupa to sraczka )
z uprzedzeniem sąsiadów OK, ale każdy ma swoje życie, kazdy wraca z szkoły, uczelni, pracy i chce sobie odpocząć więc wątpie by każdemu to odpowiadało tym bardziej że mogą być jakieś starsze osoby itp. wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by napisać jakąś notke do spółdzielni z dołączonymi podpisami wszystkich lokatorów (prócz grajka oczywiscie )Pozdrawiam i powodzenia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.