Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek - Stanowice !


David87

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc od ronda w Stanowicach w strone Czerwionki, zdarzył się wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego.Prawdopodobnie kierujący motocyklem,podczas składania w zakręt,nie opanowal go i został wyrzucony na przeciwny pas jezdni,na którym niestety znajdował sie samochód jadący w przeciwna strone.Motocyklista uderzył w przedni prawy bok samochodu na wysokości koła.Chłopak spadl z motocykla i wpadł do rowu.Z racji tego iż niestety nie posiadał odzieży ochronnej-motocyklowej(prócz kasku)poniósł liczne obrażenia.Uszkodzenia kończyn dolnych oraz górnych, liczne złamania w tym otwarte,uszkodzenia miednicy Chłopak żył w momencie kiedy sanitariusze brali go do szpitala.Miejmy nadzieje,ze wyjdzie z tego cało.Co do motocykla, prawdopodobnie był to Suzuki Bandit 600.Moge się mylić ponieważ motocykl był bardzo mocno uszkodzony.Kolor wiśniowy.Padło nazwisko, lecz nie zostanie one oczywiscie tutaj podane, z racji ochrony danych osobowych to raz, dwa - brak pewnosci.Kilku chłopaków na motocyklach zatrzymało się dalej, jeżeli ktoś z Was wie cos więcej,dajcie znac. Motocykliscie, życzmy zdrowia, prawdopodobnie to niestety on spowodował wypadek - tak to wszystko wyglądało Sezon oficjalnie już dawno zakończony, pogoda rewelacyjna więc śmigamy dalej, ale uważajmy na siebie bardzo mocno.Pozdrawiam i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale pogoda się poprawia a więc w ten weekand możemy się spodziewać nowych tematów Czego oczywiście nikomu nie życze
szczegolnie ze duzo osob kupiło nowe sprzety z mysla o sezonie 2010 a tu taka pogoda pod koniec listopada ...i wyjadą na zimne, pełne syfu drogi bez wiekszego skilla a co gorsze ubrań bo przeciez mieli je kupic zimą gdy najwieksze obnizki sa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka. Też tam przejeżdżałem kilkanaście minut po. Chłopak pewnie otwarł na maxa od ronda i na winklu go wyniosło. Z tego co widziałem to wydaje mi się że było to coś w stylu GS-ki. W każdym razie coś "nagiego". Samochód miał lewy przód rozje.... w mak. Motocyklista podobno walnął centralnie głową w szybę Zauważyłem też kask - jeden z tych tańszych.Mój wniosek jest taki, że chłopak kupił motor na koniec sezonu pewnie i na ciuchy nie starczyło kasy poza kaskiem, który nabył pewnie w najbliższym sklepiku motoryzacyjnym. To jest tylko moje prywatne zdanie więc jeżeli było inaczej sorry.Oby sprawa zakończyła się pomyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZNAM GOŚCIA MIESZAK ODE MNIE 2 DOMY DALEJ. MOTO TO SUZUKA BANDITA Z 2000r 600.JEZDZILIŚMY RAZEM LUBIŁ JAK KAŻDY ODKRĘCIĆ MANETKE. JEZDZIŁ SEZON CZY PÓŁTORY CHYBA SŁOWKOWI (KSYWA KULOK) ZABRAKŁO TROCHE DOŚWIADCZENIA I NIE WZIOŁ POD UWAGĘ POGODY. MAM NADZIEJ ZE SĄSIAD WYJDZIE Z TEGO. SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak motor to suzuki bandit 600 2000r miał kask kurtke i spodnie jedynie butów na motor niemiał. żyje i jego zyciu nie zagraża niebezpieczeństwo. Złamana miednica obojczyk i piszczel. Z głową na szczeście wszystko ok nawet zadrapania nie miał. Nie zgadzam sie z tymi co pisze ze nie miał stroju. W związku z urazem miednicy wszystkie ubrania ochronne pocieli natychmiast medycy. Kask też nie był najtanszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście zdrówka dla kolegi a co do pierwszej wypowiedzi że pogoda jest dalej świetna to Panowie chyba sobie robicie jaja!!! jak przy 5 stopniach mozna szaleć motorem jeszcze po zakretach?dajcie sobie w tym sezonie spokój - dobrze wam radzę, to nie jest pogoda na taką jazdę, nawet jak na chwile zaświeci słońce, i tak jest zimna nawierzchnia, wilgotna, a o nagrzaniu gum to już wogóle nie ma mowy!!! Motorki na stojaczki, przykryć kołderkami i naprawde dać se spokój do wiosny, wtedy już na pewno nie będzie więcej wpisów w tym dziale. Takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.