Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Walka Z Motocyklistami Trwa - I Się Zostrza


Benzin

Rekomendowane odpowiedzi

No ale co tu sie burzyć? sama prawda, troszke podkoloryzowac i jest Mówiłam,mówie i mówic bede..nie ma co wkładac wszystkich do jednego wora, ale w każdej grupie znajdzie sie debil zagrażający innym.Motocyklista,puszkarz,rowerzysta,skuterzysta i pieszy.I owszem tez ostatnio rozmawiajac z instruktorem jazdy,usłyszałam ze robi niego prawko laseczka,która na pierwsze moto kupuje ..Co? No jak myślicie? No oczywiście ze R6. No ona pryznajmiej bedzie miała prawko, a ilu jest takich których tego papierka nie ma? i kupuje moto bo mu sie podoba? Patrz mój dużo młodszy kolega.Prawka nie ma, ale R6 mu sie podoba, wiec se kupił.Prawda jest taka, ze coś wymyslą by niby zmienszyc wypadkowośc,moze i zmenijszą..ale pewnie nie za dużo bo wzrosnie liczba pajacy z niezarejestrowanymi sprzetami, bez prawka i kij wie co jeszcze.Ktoś tu sie burzył odnośnie ścigaczy. Ale taka jest prawda, ścigacz to moda. Też czasem słyszę,że on/ona ścigacza kupi. Na pytanie jakiego słysze: nie wiem, ścigacza bo są fajne.No i rece opadają.I co ciekawe tu na forum też sie tacy pojawiają, co prawka jeszcze nie maja, a na pytanie co..odpowiadają ścigacz.Niech cos wprowadzają, może to coś da. Tylko czemu nie rozpoczną też jakiejś kampanii z reklamami, i bilbordami? A może trzeba im w tym pomóc? Podsunąć taki temat?
świerzaki niech se kupują te ścigacze przynajmniej części będą,a tak z innej beczki znam jednego laika wie o moto że ma 2 koła, silnik, hamulce; a zapie*dala tak że nie jeden już odpuścił, bo poprostu sprawy techniczne go nie obchodzą,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos wiadomo kiedy maja wejsc te ograniczenia w prawie jazdy ?? Mam 18 w lipcu dokladnie 16 i nie wiem kiedy zaczynac robic prawko. Myslalem na poczatku robic prawko na puszke, ale teraz juz nie wiem co robic:/ Może ktoś mi pomoże!!
Przebąkiwali coś o 2010 / 2011. Mają jakieś kłopoty z ustaleniem wszystkiego dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerzaki niech se kupują te ścigacze przynajmniej części będą,a tak z innej beczki znam jednego laika wie o moto że ma 2 koła, silnik, hamulce; a zapie*dala tak że nie jeden już odpuścił, bo poprostu sprawy techniczne go nie obchodzą,
Jakie ?organiczne , mechaniczne? A z tej innej beczki.Przyjechała do mnie babka skutrem(2 lata właścicielka) z rozjeba..ym wydechem.Stwierdziła że coś jej głośno biegi wchodzą .I o czym my tu kur...a godomy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie to wyglądało tak, że zrobisz prawko A1 na CBF125:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A2: GS500 / CBF250:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A: CBF600:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.
Jak im się uda zdać za pierwszym razem , a z tym, jak wiemy, bywa baaardzo różnie...I niekoniecznie zależne jest to od umiejętności...pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych trzech kursów kolejno na A1, A2 i A to nie sądze, bo przecież już teraz jest tak że jak zrobisz kurs na B1 i zdasz tą kategorie to po ukończeni 18stego roku życia tylko jedziesz do WORDu płacisz za egzamin i jeżeli go zdasz to jeszcze za nowy dokument musisz zapłacić i to wszystko. Więc jakiesz rozdmuchiwanie tutaj sprawy że żeby mieć prawojazdy kat. A to będzie trzeba 36h ósemek się nakręcić to raczej przesada.A ja się tak zastanawiem czy może nie było by lepiej wprowadzić jakiś konkretnych psycho testów i/lub testu na IQ, żeby zdać prawko(wszytkie kat). Wiem że wtedy 40% przyszłych kierowców została by skreślona już na starcie, ale może to jest dobre rozwiązanie, mniej korków mniej wypadków. Niestety nie ma szans wejścia w życie 40% ludzi będzie przeciwnych no i o ile mniejsze wpływy do skarbu państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych trzech kursów kolejno na A1, A2 i A to nie sądze, bo przecież już teraz jest tak że jak zrobisz kurs na B1 i zdasz tą kategorie to po ukończeni 18stego roku życia tylko jedziesz do WORDu płacisz za egzamin i jeżeli go zdasz to jeszcze za nowy dokument musisz zapłacić i to wszystko. Więc jakiesz rozdmuchiwanie tutaj sprawy że żeby mieć prawojazdy kat. A to będzie trzeba 36h ósemek się nakręcić to raczej przesada..
troche jestes w błędzie nie wystarczy iśc na egzamin , trzeba zrobić kurs - skrócony o terorię
Psycho testy są dla zawodowych kierowców kat. C , C+E , E i myśle że takie coś dobre byłoby dla innych przyszłych kierowców.
był taki projekt , no ale "umarł"a tak wracając to tematu - to dlaczego jeżeli jestem normalnym motocyklista mam sie oburzać jak mówią o dresach, dawcach itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyzej juz jakis czas czytam Twoje posty i stwierdzam ze wyjatkowo dobrze dobrales sobie nick.Pozdrawiam i milej niedzieli.ps. sorry za offtop.
+1 znam wielu grzecznych chłopców którzy takie bad, psychotechniczne na 100% przeszlibya na drodze to lepiej nie mówić co sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyzej juz jakis czas czytam Twoje posty i stwierdzam ze wyjatkowo dobrze dobrales sobie nick.Pozdrawiam i milej niedzieli.ps. sorry za offtop.
Fakt , lubie sobie czasami pomarudzić na otaczającą nas rzeczywistość , ale ogólnie jestem wesołym człowiekiem więc takim typowym zgrzedliwym marudą nie jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.