Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Walka Z Motocyklistami Trwa - I Się Zostrza


Benzin

Rekomendowane odpowiedzi

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,657...astolatkow.htmlZawsze jakaś dziennikarzyna się napocii nawet w tytule wrzuci MOTOR bo motocykl to pewnie im nie pasujeNie dosyć że policja nie radzi sobie z kierowcami puszek to teraz jeszcze chce pognebic motocyklistow.Oczywiscie potępiam gumy stoppie czy zasuwanie przez skrzyzowania jak flesz ale nie mozna wszystkich obarczac odpowiedzialnoscia za to co wyczyniaja niektorzy tylko miszczowie kierownicy 2oozreszta w tym temacie sporo juz zostalo napisane przy okazji jakże genialnego hasła "idzie wiosna bedą warzywa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie narazie nic nie weszło... i kolejny ostatnimi czasy artukuł z którym sie zgadzam. sama prawda w tym co tam napisane bo debile i przygłupy ktore nieszcza dobre imie motocyklisty upatrzyli sobie wlasnie plastiki. Mam nieraz okazje przebywac w osrodku szkolenia kierowców i kazdy młody (solar żeli ite sprawy) spytany co by chciał za moto kupic jak t eprawko zrobi odpowiedz pada scigacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, oglądalem to powielili schemat czyli motocyklisci to dawcy, piraci i najwieksze drogowe zloi pod z gory zalozona teze wyszukali material i niusa mieli gotowegoi tak to sie kreciproba zmiany tego stereotypu to walka z wiatrakamiale probowac trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakaś dziennikarzyna się napocii nawet w tytule wrzuci MOTOR bo motocykl to pewnie im nie pasuje
tego tupu dziennikarz nie musi mieć nic wspólnego z motocyklami, a zawsze jak będzie musiał coś wymyślić to zapoda nawijkę o tzw. Dawcach itp. bo to się najprędzej sprzeda. jedyna rada na to to się nie przejmować bo je sezon= cza śmigać.
nie napisałem ze kazdy co lata plastikiem jest dresm itd.. tylko ze każdy dres interesujacy sie moto czy tam robiacy prawko kupi na 110% plastika a to jest róznica ;)
Biker Boyz, Torque każdy "szanujący" się dres chce być super bohaterem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy faworyzować tylko motocykle?, mają na drogach takie same prawa jak wszystkie inne pojazdy i uczestnicy, także powinno to dotknąć także samochody. Maksymalnie 100PS do 20 czy 24 roku życia, lub co najmniej 2 lata na aucie o mocy poniżej 100PS. Żadnej dyskryminacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy faworyzować tylko motocykle?, mają na drogach takie same prawa jak wszystkie inne pojazdy i uczestnicy, także powinno to dotknąć także samochody. Maksymalnie 100PS do 20 czy 24 roku życia, lub co najmniej 2 lata na aucie o mocy poniżej 100PS. Żadnej dyskryminacji!
Zgadzam się z tym, że prawo jazdy powinno być przyznawane na innych zasadach, niż obecnie. Podane kategorie: A1 - 16lat, A2 (można jeździć np.h GS500) - 18 lat i A - 20 lat (lub 24 jeśli nie zrobiło się wcześniej A2) to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Niestety jest jeden problem, w chorym polskim kraju będzie trzeba robić 3 kursy i zapłacić za nie w sumie ok. 3000zł razem z egzaminami. A powinno być tak, że po dwóch latach posiadania prawa jazdy danej kategorii możesz od razu zdawać egzamin na wyższą - nie duży koszt i mała strata czasu.W Polsce będzie to wyglądało tak, że zrobisz prawko A1 na CBF125:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A2: GS500 / CBF250:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A: CBF600:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.Już współczuję przyszłym motocyklistom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że prawo jazdy powinno być przyznawane na innych zasadach, niż obecnie. Podane kategorie: A1 - 16lat, A2 (można jeździć np.h GS500) - 18 lat i A - 20 lat (lub 24 jeśli nie zrobiło się wcześniej A2) to moim zdaniem dobre rozwiązanie. Niestety jest jeden problem, w chorym polskim kraju będzie trzeba robić 3 kursy i zapłacić za nie w sumie ok. 3000zł razem z egzaminami. A powinno być tak, że po dwóch latach posiadania prawa jazdy danej kategorii możesz od razu zdawać egzamin na wyższą - nie duży koszt i mała strata czasu.W Polsce będzie to wyglądało tak, że zrobisz prawko A1 na CBF125:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A2: GS500 / CBF250:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.A: CBF600:- 30h teorii;- 18h robienia ósemek i 2h na mieście;- egzamin.Już współczuję przyszłym motocyklistom.
też nie wierze w polskich ustawodawców, szczególnie po reformie taryfikatora, ale nie popadaj w skrajność ... jest duża szansa, że ktoś tam myśli i będzie można 'awansować na wyższy poziom wtajemniczenia' bez kursu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, trzeba by byl o załóżyć osobny dział, może trochę przewrotnie: motocykliści i ich warzywa. Jakieś propozycje?
popieram w 100 promilach . pomysłów na nazwę działu morze być wiele. np Brukploty, Z życia nie wzięte albo po prostu Ogródek kto jeszcze za?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem artykuł jest stonowany i potwierdza kontrowersję akcji ''Idzie wiosna....natomiast jeśli chodzi o kwestię przyznawania lub startu do danej kategorii kategoriito zachodzi proste pytanie co to zmieni?????????????owszem podczas kontroli można wstrzymać gościowi dow.rej jeśli jedzie 600-ką a ma A1 i co to da? zabronią jazdy skoro np nie złamał prawa ruchu drogowego?problem polega w czym innym.Otóż dostęp do pojazdu o wyższej poj niż kategoria uprawniajaca jest nieograniczonyi nie kontrolowany no bo niby jak? jest też aspekt rodzinny,otóz czasem jest że ojciec i matka albo nie wiedzą albo tak kochają swą pociechę że kupują mu potęcjalną trumnę.piszę tak bo jak czytałem czasem na forum np. 17 letni chlopak się radzi co najlepsze na pierwsze moto R6 czy od razu R1 boże to się włos na głowie jeżyI tu moim zdanie tkwi problem w edukacji już na kursie,w dostępności bez ograniczeń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu sie burzyć? sama prawda, troszke podkoloryzowac i jest Mówiłam,mówie i mówic bede..nie ma co wkładac wszystkich do jednego wora, ale w każdej grupie znajdzie sie debil zagrażający innym.Motocyklista,puszkarz,rowerzysta,skuterzysta i pieszy.I owszem tez ostatnio rozmawiajac z instruktorem jazdy,usłyszałam ze robi niego prawko laseczka,która na pierwsze moto kupuje ..Co? No jak myślicie? No oczywiście ze R6. No ona pryznajmiej bedzie miała prawko, a ilu jest takich których tego papierka nie ma? i kupuje moto bo mu sie podoba? Patrz mój dużo młodszy kolega.Prawka nie ma, ale R6 mu sie podoba, wiec se kupił.Prawda jest taka, ze coś wymyslą by niby zmienszyc wypadkowośc,moze i zmenijszą..ale pewnie nie za dużo bo wzrosnie liczba pajacy z niezarejestrowanymi sprzetami, bez prawka i kij wie co jeszcze.Ktoś tu sie burzył odnośnie ścigaczy. Ale taka jest prawda, ścigacz to moda. Też czasem słyszę,że on/ona ścigacza kupi. Na pytanie jakiego słysze: nie wiem, ścigacza bo są fajne.No i rece opadają.I co ciekawe tu na forum też sie tacy pojawiają, co prawka jeszcze nie maja, a na pytanie co..odpowiadają ścigacz.Niech cos wprowadzają, może to coś da. Tylko czemu nie rozpoczną też jakiejś kampanii z reklamami, i bilbordami? A może trzeba im w tym pomóc? Podsunąć taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mamy faworyzować tylko motocykle?, mają na drogach takie same prawa jak wszystkie inne pojazdy i uczestnicy, także powinno to dotknąć także samochody. Maksymalnie 100PS do 20 czy 24 roku życia, lub co najmniej 2 lata na aucie o mocy poniżej 100PS. Żadnej dyskryminacji!
no a mochery?zgadza sie ze szczyle w pewnym wieku jeszcze nie mają wyobraźni, ale emeryci JUŻ jej nie mają.. poza tym wzroku, refleksu itp.nie wiem czy nie bardziej sie boje dziadka w seicento który jedzie do koscioła.moze to brutalne ale..tak mysle. amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co uogólniać - szczyl jeszcze bez wyobraźni czy emeryt już bez niej. Znam kilku młodziaków z poukładanymi zwojami w mózgu - wiedzą czym to grozi i kilku starszych facetów np. mój dziadek - 80 lat na karku i jeździ normalnie. A co do filmiku na Youtubie to ten dziennikarz radiowy na moto powiedział wszystko - jeździj tak jakby każdy poruszający sie po drogach był dla ciebie zagrożeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cos wiadomo kiedy maja wejsc te ograniczenia w prawie jazdy ?? Mam 18 w lipcu dokladnie 16 i nie wiem kiedy zaczynac robic prawko. Myslalem na poczatku robic prawko na puszke, ale teraz juz nie wiem co robic:/ Może ktoś mi pomoże!!
Na razie nic nie wiadomo czy zmieniąPóki jest sezon to chyba lepiej na moto zaczynać albo oba jednocześnie ale to już Twój wybór ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.