Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Policjant


olko

Rekomendowane odpowiedzi

ta straszna tragedia w połączeniu z policyjnym hasłem " idzie wiosna..." tworzy groteskę, być może teraz twórcy akcji i hasła i bardziej ludzko spojrzą na motocyklistów
akcja nazywa sie "uzyj wyobrazni" i wg mnie nie jest groteska nawet w kontekscie tej tragedii. Wypadki komunikacyjne byly, sa i beda. Na to nikt nie ma wplywu i zadne akcje nie pomoga. W omawianej akcji chodzi o uswiadomienie nam konsekwencji nawet nie szybkiej a bardzo szybkiej jazdy. Ona ma zadzialac na wyobraznie i trzeba przyznac ze dziala siedzac przed monitorem. Chowajac sie za owiewka nikt raczej o tym sobie nie przypomni. ps. jechalem ostatnio moto przez niemcy. Tam takie "zdjątka" sa przy autobanach na bilbordach. Dla czesci z nas to wystarcza a dla innych zadna "nagonka" nie bedzie pretekstem do odpuszczenia manety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] kondolencje dla żony i dzieciakaJa przeczytałem tego "newsa" na interii i jakimś cudem w tym przypadku pismaki potrafiły to napisać jak należy tzn. tak że po przeczytaniu po prostu żal człowiekowi tego faceta. Pamiętam jak z 2-3 tygodnie temu był gdzieś news z tytułem mniej więcej: "Motocyklista przaciął na pół matiza" napisany tak jakby ten matiz i jego kierowniczka byli najbardziej poszkodowani. Dopiero pod koniec było napisane że "kierujący motocyklem zginął na miejscu" i "prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez skręcającą w lewo kierującą matizem".Niby taka sama sytuacja, a jakoś w zupełnie inny sposób opisywana.Chyba jednak są równi i równiejsi, nawet w przypadku śmiertelnego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jeszcze osob musi zgnac, ile jeszcze rodzin musi zostac bez mezow/ojcow/synow/matek/corek, zanim ta ciemna masa za kierownicami zacznie myslec nie tylko o sobie i uswiadomi sobie ze z jezdni korzystaja tez inni... ze jazda samochodzem to nie jest czas na telefonowanie, peplanie z pasazerem czy nawet pisanie smsow i nawet najlepszy kierowca musi sie skoncentrowac na jezdzie, szczegolnie w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]

Niestety, śledząc tylko dział ku przestrodze z ostatnich 2 lat, 99% kierowców, o kórych wspominasz to kobiety...Policjantowi [*]
Coś w tym jest. Na mnie wymuszają zwykle kobiety. Wydaje mi się, że one traktują lusterka w samochodzie jako część garderoby, która służy tylko do malowania ust.Bez urazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzuki tez maja jeszcze w niektorych komendach,spotkalem sie nawet z kawasakiWyrazu wspolczucia dla rodziny ,niech spoczywa w pokoju........
wyczytalem na innym forum (ogolnopolskim) od uzytkownika w ktorego miescie sie to stalo ze to byl gsxr. wiec taczej prywatny.Wypowiadajacy sie w temacie zauwazyli ciekawa rzecz:-nie bylo zdjecia motocykla-nie mozna bylo komentowac artykuluJak normalny zjadach chleba na "gixerze" sie wyglebi to zaraz jest fota rozwalonego sprzetu i jaaazda pismakow.Jakos nie wierze ze te przepisowe 50/90 tego policjanta. Jak to mowia : policjant tez czlowiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar2rm, chłopie skończ snuć te swoje teorię, trochę szacunku. Zginął motocyklista i w tym temacie każdy wyraża swoją skruchę. Pieprzenie o głupotach nie jest w tym temacie na miejscu. Filozofuj sobie w innych tematach, tylko nie pytaj mnie ile mam lat i nic nie wyliczaj... <*>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic się nie zmieni... i ta śmierć nie "pomoże" Dopóki media wraz z policją skutecznie piętnują motocyklistów, wzbudzają powszechną niechęć i agresję robiąc z nas "zagrożenie", "morderców", "dawców" i bóg wie co jeszcze. Problem leży gdzie indziej w edukacji społeczeństwa, że jest jeszcze coś na drodze prócz puszki i nie jest to skuter jadący 40kmh.Wrzucili wszystkich do 1 worka - baranów bez kasku na moto kamikaze, typowych dresów bez prawka. A przecież tak nie jest.Kondolencje dla rodziny... Szkoda chłopa[*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.