Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Następny Wypadek


filip1076

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dodam coś od siebie.@Anushka, nie trzeba być lepszym od policjanta.@lewy, to nie mógł by być każdy z nas.Dlaczego? Ja patrzę na zdjęcia i widzę jak auto wygląda. Autor napisał, że auto przecięło na pół.Matiz wiotki jest, ale kierowca motocykla musiał jechać z nie przepisową prędkością.Doigrał się, ot co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chlopaka ale przy okazji pozwole sobie na maly offtop ktory przyszedl mi do glowy czytajac komentarze.Ktos napisal ze policja nie ma prawa scigac motocyklisty radiowozem.BZDURA policja zawsze i wszedzie moze nas scigac jak tylko chce i nie ma znaczenia czy zatrzymasz sie na drzewie czy na grupie ludzi na przstanku, wtedy pojdziesz poprostu siedziec.Potwierdzone przez szt. sierz. szt. drogowki ktorego znam jakies 32 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wsrod nas jest wiekszosc kierowcow nietylko motocykli jak zarówno puszek. Niejednokrotnie kazdy z nas mial sytuacje jadac puszka ze jechal jakis "kierowca motocykla z ubytkiem mózgu" ktorego sie nie spodziewalismy bo tak zap*****. Brakuje mi czasami obiektywizmu w tym dziale. Wiadomo puszkarze tez nie sa bez winy, jednak faktem jest ze trzeba byc na motocyklu naprawde cierpliwym by jechac zgodnie z przepisami i tej cierpliwosci wszystkim i sobie tutaj zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka[*] ale kierowcy puszek powinni też jeździć bezpieczniej i z wyobraźnią bo 80% kobiet (pewnie mnie za to zlinczują ) zbyt rzadko patrzy w lusterko przy zmianie pasa
To dotyczy także nas. Jak poprzedni koledzy pisali, po zdjęciu widać, że 120km.h to nie było, a o wiele więcej. Fakt wina wg przepisów ruchu drogowego jest po stronie kierującej matizem, ale co z tego, skoro chłopak nie żyje? Nie ważne co mówią przepisy, ważne, że trzeba zachować zasadę ograniczonego zaufania. Na drodze są tylko ludzie, istoty z natury zawodni, więc dopóki będziemy zapieprzać bez opamiętania, bo przecież my mamy pierwszeństwo, dopóty takie zdarzenia będą miały wciąz miejsce.Niestety powinniśmy sie nauczuć, że gdzie można to sie grzeje, ale jeśli widziwmy w oddali, że jakiś samochód próbuje właczyć sie do ruchu drogowego, bądź jedzie w naszym kierunku i moze w każdej chwili chcieć skręcić w lewo, co może doprowadzic do sytuacji kolizyjnej, poprostu odpuśćmy troche gazu, skupmy sie bardziej nad tym co może się zdarzyć.Niech pewność siebie i myśl o tym że mamy pierwszeństwo nie zwalnia nas od myślenia. Rozumiem, że w wielu przypadkach na niektóre wypadki nie mamy wpływu, ale dużo zależy od nas. Jazda motocyklem to nie tylko sama przyjemność, ekscytacja prędkością itd. To przedewszystkim duża odpowiedzialność. Nie nauczymy wszystkich kierowców samochodów by jeździli bezbłednie, przepisowo i bezpiecznie, ba sami nie jestesmy lepsi, zatem musimy myśleć na drodze za siebie i mieć na uwadze to że tak jak my, inni także popełniają błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.