Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Kawaler - Kawalerem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku pojazdów zwyczajowo gwarantem jest producent którego przedstawicielem i organem odpowiedzialnym za obłsugę gwarancji z danego rynku jest importer i dealer.droga w przypadkach trudnych prowadzi od wkurwionego klienta, przez dealera, pion techniczny importera do odnośnego działu "fabryki".ostatnie słowo ma zawsze producent.w sumie wydawać by się mogło, że to oczywiste zagadnienie.w każdym razie...dealer może tylko tyle na ile pozwoli mu importer udzielając autoryzacji, a importer może tylko tyle na ile pozwoli mu producent udzielając autoryzacji.natomiast producent może wszystko, aczkolwiek nie musi nic.bo każdą gwarancję można uwalić.od 2004 jest jeszcze coś takiego jak GVO ale polski rynek tego nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze Kawaler nie sprzedaje juz motocykli z Honda Polska nie oznacza (w prostej linii) ze z miejsca stracil autoryzacje na serwis. Pracuja tam ci sami mechanicy na tym samym sprzecie wiec wg mnie Kawaler moze byc nadal ASO Hondy. ps. Betis pewnie jutro wyjasni nam wszelkie watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku pojazdów zwyczajowo gwarantem jest producent którego przedstawicielem i organem odpowiedzialnym za obłsugę gwarancji z danego rynku jest importer i dealer.droga w przypadkach trudnych prowadzi od wkurwionego klienta, przez dealera, pion techniczny importera do odnośnego działu "fabryki".ostatnie słowo ma zawsze producent.w sumie wydawać by się mogło, że to oczywiste zagadnienie.w każdym razie...dealer może tylko tyle na ile pozwoli mu importer udzielając autoryzacji, a importer może tylko tyle na ile pozwoli mu producent udzielając autoryzacji.natomiast producent może wszystko, aczkolwiek nie musi nic.bo każdą gwarancję można uwalić.od 2004 jest jeszcze coś takiego jak GVO ale polski rynek tego nie ogarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo się zmieniło.teraz nadrzędne są akty prawa unijnego.w związku z tym z założenia gwarancja jest dwuletnia i takie tam.a z dokumentów dołączonych do towaru zazwyczaj wynika to co napisałem powyżej, że gwarantem jest producent.oraz pozostałe warunki szczególne gwarancji na dany produkt.inną sprawą jest umiejętność czytania ze zrozumieniem u użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w przypadku "chądy" wielkiej afery z gwarancjami nie będzie.honda polska przegrała już w przypadku samochodów jedną czy dwie sprawy dotyczące GVO i gwarancji na prawie unijnym więc przy zachowaniu określonej ostrożności i pewnych zasad serwisowania można spać spokojnie.generalnie to ciekawy przypadek jest tego akurat serwisu-już nie serwisu i mogłoby być ciekawie gdyby nie...nazwijmy to "struktura właścicielska"...bo jak wiadomo ludzie są tylko ludzmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ic ta z kawalerem, salon ok, jak kupisz u nich sprzęta radość się kończy, a serwis to porażka, nie chcieli reanimować Goldwinga od znajomego bo jak stwierdzili "wersja Aspendecade była na USA i oni zrobią ino wersje EU". rozumiem ze US ma troszkę inaczyj elektrykę ale skombinowanie schematu w przypadku ASO autoryzowanego to nie problem. no ale już autoryzacji nie mają.... no i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pod koniec ubiegłego roku robiłem zakupy w Kawalerze- szczerze mogę polecić- brałem kurtkę, spodnie i rękawice.

Po sprowadzeniu i przymierzeniu okazało się, że rozmiar za mały... po chyba 2 dniach dostałem telefon, że wszystko jest już na miejscu.

Po przyjeździe i przymiarce, miły rabacik w wysokości 20% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.