Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony Shinko. Brać Czy Lepiej Odpuścić?


Rekomendowane odpowiedzi

WitamOd wczoraj jestem posiadaczem Hondy VF 500. Niestety mimo wielkich chęci na motorku nie mogę pośmigać ponieważ opony po poprzednim właścicielu są w tragicznym stanie, tylnia- total slick, przód- bieżnik <1mm. Przy pierwszym spotkaniu w policją dowód leci od razu, więc wolę nie ryzykować. Nie ukrywam, że na opony mam ograniczony budżet. Będąc dzisiaj w sklepie motocyklowym sprzedawca polecał mi opony marki Shinko, bardzo je zachwalał, że jakie dobre, robią opony dla jakiejś tam większej marki (nie podaje nazwy bo wyleciało z głowy , ale sprzedawca sypnął czymś z czołówki rankingów opon ) najpierw wyszukałem zalecane przed sprzedawce oponki na allegro http://moto.allegro.pl/item694364256_opona..._100_90_16.htmlhttp://moto.allegro.pl/item697794818_opona...70_18_nowa.htmlPóźniej użyłem forumowej szukajki i szukałem zagadnień na temat tej marki, zdania są podzielone i nie wiem co o nich myśleć, jedyne co mi najbardziej odpowiada to cena, jak narazie.Duży problem stanowi też rozmiar opon zalecanych przez producenta do mojego motoru, obecnie mam z przodu 100/90/16, a z tyłu 130/70/18 ( w jakiejś servisówce do modelu z lat 1984-1986 wyczytałem, że z tyłu powinna być 110/90/18, moja VF jest z 1988 roku, jeszcze nie dorwałem do niej servisówki i nie jestem pewien na 100% czy producent zaleca te same rozmiary opon co do VF'a z lat '84-'86). Prosił bym o jakieś propozycje marek i modeli opon do mojego moto. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony i hamulce to podstawa w motocyklu. Oszczędzając 200zł możesz zaliczyć takiego dzwona, że już nie będziesz miał okazji tych dwóch stówek wydać... A jeżdżąc bezpiecznie zarobisz je jeszcze nie raz ;)Ja sam teraz muszę wymienić oponę, bo złapałem metalowego pręta w tylną oponę. A przy okazji wymieniam przód, chociaż opona prawie w ogóle nie zużyta. Ale bezpieczeństwo ważniejsze. Tylna opona kosztuje 1030zł, ale leczenie jest droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sgregor242 zadzwoniłem dzisiaj do gościa którego nr podałeś mi na pw, zamówiłem 2 nowe pirellki, jednak stwierdziłem, że nie warto brać tych szynko. Przynajmniej na pirellkach będzie większy komfort psychiczny:) cena też nie najgorsza 300 za przednią i trochę ponad 400 za tylną, model opon to bodajże Sport Demon ;) Także dziękuje jeszcze raz za ten nr telefonu.Lewa w górze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem kolesia na giełdzie w Gliwicach - ma full części głównie do kawasaki, bo kupił jakiś serwis z hiszpanii który zamkneli - ma pełno opon w różnych rozmiarach - powiedział, że sprzeda taniej niż na allegro najniższe oferty - widziałem u niego sporo Bridgestone'ado Yamahy ma dużo uszczelek różnych, ale innych części nie bardzo do tej markijak ktoś chce numer to pisać na priv'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony i hamulce to podstawa w motocyklu.
e tam liczy sie pierdoln**iecie
Ja sam teraz muszę wymienić oponę, bo złapałem metalowego pręta w tylną oponę. A przy okazji wymieniam przód, chociaż opona prawie w ogóle nie zużyta. Ale bezpieczeństwo ważniejsze. Tylna opona kosztuje 1030zł, ale leczenie jest droższe...
a co to ma wspolnego z bezpieczenstwem, tzn wymiana prawie nowej na nowa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Latałem na tych gumach kiedys w 929.Tez je kupiłem tylko i wyłącznie za względu na ograniczony budżet.. Dla mnie to totalna porażka.W upalne dni są ok, ale w upalne dni większość gum będzie wporządku i będą sie kleiły.Lecz,kiedy przyjdzie troszke gorsza aura zaczynają się jajca.Moim zdaniem, warto w cenie nowych SHINKO wziąść jakieś lekkie uzywki lepszej klasy.Moim zdaniem jest to w miare dobra alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oponki niby sie maja swietnie. Bierznik gruby,opony raczej ok tyle, ze sa z 2002!! wiec maja juz troche latek. Firma AVON czy jakos tak... sa tylko 4 lata mlodsze od tego sprzeta... troche boje sie jechac na nich gdzies w dalsza trase..
Ja mam podobny problem. Bieznik gruby ale przednia jest z 2002 a tylna z 2005. Są to opony michelin pilot road a na nowe teraz nie bardzo mnie stać wiec jestem skazany na delikatna jazde na tych co mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Bieznik gruby ale przednia jest z 2002 a tylna z 2005. Są to opony michelin pilot road a na nowe teraz nie bardzo mnie stać wiec jestem skazany na delikatna jazde na tych co mam.
weś poszukaj jakiejś pożyczki z zakłądu pracy, rodziny, potem kredyt mały, skoro nie masz gotówki. I przynajmniej tą '02 wymień koniecznie! aż dziwne że trzyma Ci ciśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidenau miałem, ale w MZ, kupiłem nówki, zrobiłem koło 13 tyś i tył się łysy zrobił (te 19 KM ją zabiło ;) ) przód nieco śliski na mokrym a tył trzymał, ale to zupełnie inna klasa motocykla niż XJ. Po prostu za te pieniądze takie sobie, nie znaczy że każdy model H. jest taki.. Podobno w niemcowni robione, więc możliwe, że pewniejsze niż chińskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.