Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony Shinko. Brać Czy Lepiej Odpuścić?


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.. shinko to z teog co mi wiadomo to jest produkt yokohamy dla rynku motocyklowego. co do haidenau to miałem je w motocyku raz to było w lc4  oponka zorbiła jakies 2kkm i umarłą do teog nie trzymajła praktycznie wcale zachowywała sie jak z plastiku.. no ale to juz indywidualna sprawa jak kto tego używa u mnie z tym nie ma lekko wiec odpowiedz sobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinko to koreańska opona a yokohama japońska.Dla mnie do sporta to tylko Michelin,Pirelli,Dunlop,Bridgestone.
a co ma piernik do wiatraka ?? tak jak mówie shinko to  guma produkowana na bazie gumy od yokohamy ;)co od maxxisów  jeżeli chodzi o tor i slicki to  osobiscie nie polecam jesli o ulice to nie mam pojecia ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weś poszukaj jakiejś pożyczki z zakłądu pracy, rodziny, potem kredyt mały, skoro nie masz gotówki. I przynajmniej tą '02 wymień koniecznie! aż dziwne że trzyma Ci ciśnienie
Pewnie tak zrobie, pytanie tylko czy przednia opona powinna być tej samej firmy co tylna? Czy niema znaczenia ze z przodu bedzie np Pirelli a z tyłu Michelin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma piernik do wiatraka ?? tak jak mówie shinko to  guma produkowana na bazie gumy od yokohamy ;)co od maxxisów  jeżeli chodzi o tor i slicki to  osobiscie nie polecam jesli o ulice to nie mam pojecia ...
Widac że ... wiecie i tyle samo piszecie , ciśnie mnie na kibel jak to czytam, shinko to kereańce co robią gumy do rowerów kupili linie i technologie od yokohamy i teraz to sie szynka nazywa , a jak komu miele na deszczu to niech pomysli i odejmie gazu.Jeżdzenie nie boli jak i myślenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma piernik do wiatraka ?? tak jak mówie shinko to  guma produkowana na bazie gumy od yokohamy ;)co od maxxisów  jeżeli chodzi o tor i slicki to  osobiscie nie polecam jesli o ulice to nie mam pojecia ...
Zapewniam cię że z yokohamą to ma tyle wspólnego że są obie okrągłe a jakość to kompletna różnica.Co nie znaczy że shinko totalnie do bani.Zależy do jakiego moto i do jakiej jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że z yokohamą to ma tyle wspólnego że są obie okrągłe a jakość to kompletna różnica.Co nie znaczy że shinko totalnie do bani.Zależy do jakiego moto i do jakiej jazdy.
Jak to do jakiego moto i jakiej jazdy? Do sportowego ścigacza i szybkiego kolanowego pokonywania ciasnych winkli, tylko tacy tu piszą ,no i na gume przed szkołą i marketem od czasu do czasu:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że budżet zawsze słaby ;) , mam na tyle Shinko (drugi raz) i jakoś daje radę. Widzę ,że gumami podobnie jak ze skrzyniami "automatami", najbardziej krzyczą NIE ,ci co nie jeździli Tak poważnie to guma troszkę twardsza przez co na mokrym trzeba być czujnym. Do normalnej jazdy wystarczą. Osobiście zrobiłem do wymiany 18000km.Doszedłem do wniosku ,że lepiej mieć nową gumę niż jakąś trzy letnią po jakimś "Helmucie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Bardzo przeciętnej jakości opona koreańska,powinna wystarczyć.Dokładasz 200 zł i masz pirelli .Ewentualnie masz na priv numer telefonu do gościa sprzedaje używane,leżaki i nowe w dobrych cenach może coś będzie miał.

Cześć.

Sgregor, jak ten kolo dalej handluje to daj namiar. Właśnie szukam jakiegoś lacia, bo mój juz tylko do spalenia :) . Znalazłem na allegro te shinko, cenowo to hit, ale zostaje jeszcze jakość, a jakieś 20 lat to chciałbym jeszcze pożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moim zdaniem shinko nie są takie złe Stosunek jakości do ceny jest dobry Co do tego że je robia w korei to nic nie znaczy wcale bym sie nie zdziwil gdyby się okazało że bardziej markowe opony też robią gdzieś w chinach albo korei dla zbicia kosztow Druga sprawa że każdą opone po założeniu trzeba wywarzyć o czym warto wspomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu żeby starał się unikać jeżdżenia w deszczu. W porównaniu do starych pirelli sport demon, które nigdy mnie nie zawiodły na mokrym, praktycznie nowe shiko (na szczęście tylko przód) sprawiały, że jeździłem z duszą na ramieniu. Na sucho wszystko było git, lecz z racji tego że jeżdżę bez względu na pogodę to nie ma dla nich miejsca w moim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mu żeby starał się unikać jeżdżenia w deszczu. W porównaniu do starych pirelli sport demon, które nigdy mnie nie zawiodły na mokrym, praktycznie nowe shiko (na szczęście tylko przód) sprawiały, że jeździłem z duszą na ramieniu. Na sucho wszystko było git, lecz z racji tego że jeżdżę bez względu na pogodę to nie ma dla nich miejsca w moim sprzęcie.

Spoko, Założył tylko na tył, a w czasie deszczu jeździ autem. Tak czy inaczej ja sie chyba nie zdecyduję, poczytałem troche różnych oopinii i chyba założę diablo stradę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.