Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie...Od jakiegoś czasu zastanawiałem sienad zakupem bielizny termoaktywnej.Miała ona mieć wiele zastosowań, bo miałem w niej jeździć na moto, jeździć na snowboard'zie, chodzić po górach, w mroźne dni nosić pod codziennym ubraniem, a czasem może jeździć na rowerze i biegać.Do stałem w prezencie bieliznę bezszwową (czyli z minimalna ilością szwów) firmy HiMountain.Moja opinia będzie subiektywna i opieram się wyłącznie na tym czego sam doświadczyłem.Z plusów:Bielizna idealnie przylegała do ciała (miałem rozmiar S-M i mieściłem się w górnej granicy wymiarów)Mimo tego, ze na poczatku czułem się w niej trochę dziwnie, to na stoku praktycznie nie odczuwałem, że mam pod ubraniem tak ściśle przylegającą "drugą skórę"Nie wymarzłem i nie spociłem się, więc swoje zadanie spełniła znakomicieZ MINUSÓW:Mają jedynie dwa rozmiary: S-M i L-XL. S-M ma podane takie wymiary, że na szerokość mieściłem się w granicach, ale bylem już troszkę za wysoki.Moje kalesonki puściły na szwach w kroku po jednym dniu na stoku (dopiero będę reklamował i zobaczymy co z tym fantem zrobią)W podkoszulku pod pacha puściło oczko... oba uszkodzenia mogą świadczyć o tym, ze źle zaprojektowane są szwy i szyją za grubą igłą i zbyt gęstym ściegiem (opinia byłej krawcowej ;) )Pisze posta, ponieważ będę się rozglądał za inną bielizną a Wasze opinie o innych produktach mogą pomóc w wyborze nie tylko mnie, ale i innym użytkownikom, dlatego wpisujcie w czym jeździcie i jak się Wam w tym jeździ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam bielizny termoaktywnej GRENE -na moto nadaje sie idealnie bo swietnie izoluje,na nartach po ostrym smiganiu czułem ze jestem mokry na plecach.cena za kpl 90 zł wiec cudów nie wymagam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bielizna Grene jest jeszcze tańsza, bo na alledrogo komplet można dorwać już za mniej niż 60 zł... Przy niewielki wysiłku fizycznym spełnia swe zadanie idealnie, ale jeśli rzeczywiście produkujemy dużo potu to może nie dać rady.Do tego podobno krój mniej dopasowany itd. a to dlatego, ze została zaprojektowana do pracy fizycznej... co nie zmienia faktu, ze można ją stosować z powodzeniem przy uprawianiu sportu, zwracając jednak uwagę na to, że podstawowe zastosowanie to praca fizyczna.Jakie są Wasze opinie o Berkner'ze i Brubeck ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was posiada bieliznę z windstopperem?W sumie to tylko firmy alpinestars i knox produkują takie, które na całości mają windstopper. Czy ktoś ma, ktoś używał? Alpinestars jak się nie myle to minimum 270 zł, za knoxa chcą chyba około 210 zł.W chłodne wiosenne i jesienne dni przydałoby się pod kombinezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpinestars i Knox nie mają windstoppera. Windstopper to KONKRETNA membrana firmy gore, a nie każda membrana. Wolę to napisać zanim na 10 stronach tego tematu ludzie będą pisali o windstopperach, które w rzeczywistości są całkiem innymi membranami.Knox nie ma w ofercie bielizny termoaktywnej tylko m. in. bluzę, którą się zakłada na bieliznę. Dobra rzecz, ale w ciuchcach tekstylnych spokojnie wystarczała mi bielizna (ten knox może być dobrą opcją pod kombinezony perforowane). Wykonany jest dobrze, coś tam minimalnie się zmechciło od rzepów ale na serio minimalnie. A bielizny z membranami jest sporo, nie tylko alpinestars. M. in. Rukka (windstopper), Bikers (windstopper), Spark (Windless), Craft (windstopper).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał, chodzi o to że ma chronić przed wiatrem. Z tego co się orientuje to knox ma w ofercie i bluze i własnie coś ala bielizna (sport top i bluza wind buddy)Jeśli chodzi o Crafta to nie ma membrany na całości. A mam kombinezon mocno perforowany i jak już co to chce mieć membrane na całości.skinny500 jak masz jakieś namiary na te firmy i ich produkty to będe wdzieczny. Narazie znalazłem tylko wind Bikersa (prawie 400 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja polecam CRAFT http://www.allegro.pl/item559554720_craft_...oszulka_xl.htmlorazhttp://www.allegro.pl/item559554640_craft_...alesony_xl.htmlNapewno sporo kosztuje, ale nie spotkalem sie z opinią negatywną pozatym mozna poczytać na temat bielizny termoaktywnej http://ngt.pl/6_Bielizna.htmlpozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam kalesony craft-a i nie do końca spełniają swe zadanie w moim odczuciu, przypomnijmy że nie są tanie, wydaje mi sie że są za mocno przewiewne, może przez to że windstopper jest tylko z przodu dzianiny, są chyba stworzone pod konkretny zimowy wysiłek fizyczny, osobiście wole w chłodne dni klasyki- kalesony sygnowane kwk jas-mos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie kupiłem termobielizne GRENE,śmigało mi się w niej dobrze,nie czułem żebym się pocił,a w chłodniejsze dni też dawała rady.Wiadomo że za ok.60zł nie ma co wymagać cudów.Tak to całą zime chodze w tej termobieliźnie i wg.mnie jest ok.Wiadomo Brubeck itp są lepsze,ale lepiej mieć podstawową termobielizne,niż wcale - takie moje zdanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakich używacie neckwormów (kołnierze ocieplające na szyje) ?? ja mam naxe za 25 i nie narzekam
Ja używam maski Neopren Metro( http://moto.allegro.pl/item559599253_maska...pren_metro.html ),mocowana z tyłu na rzepy,narazie nie maiłem okazji na nią narzekać(choć wiele nie jezdziłem),ale w zimie czasami używałem jej jako szalika i wtedy sprawdzała się wysmienicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wiele osob chwali brubecka... możecie mi powiedziec jak ta bielizna sprawuje sie w chlodne dni pod skorzanym kombikiem ? myslalem wczesniej nad CRAFTEM z windstopperem ale jednak troche szkoda mi kasy na to wiec szukam czegos tanszegohttp://www.allegro.pl/item562275055_bieliz...narty_gory.htmlpozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bielizny NordCamp, na chłodniejsze dni.Calkiem przyzwoita jakość, za przyzwoite pieniądze.Oczywiście nie można tego produktu porównywać do produktów wiodących producentów.Jeżeli ktoś szuka czegoś z niższej pólki, to może wziąć NordCamp pod uwagę, bo dobrze spelnia swoje zadania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

pierwszą bielizną był komplet Grene i tak jak adi pisał cudów za 60 zeta nie można oczekiwać natomiast teraz nabyłem komplet firmy Oxford o nazwie chilltex z winstoperem a inspiracją była wcześniej kupiona kominiarka tej samej marki która doskonale spisała się w chłodne i bardzo chłodne dni moje zdanie jest takie że nie ma raczej uniwersalnej bielizny na na ciepłe i chłodne dni o ile grene nadaje się w lecie do noszenia pod kombik to na chłodne dni jest za cienka natomiast chilltex znakomicie nadaje się na jesień i zimę a jak w lato to jeszcze nie wiem bo niedawno dopiero ją kupiłem jedynym minusem tej bielizny jest dość wysoka cena bluza 225pln spodnie 175pln ale cena jest odzwierciedleniem znakomitej jakości tej bielizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, mam pytanko do osób jeżdżących w bieliźnie termo. Jaki rodzaj bielizny użytkujecie dwuczęściowa czy jednoczęściowa ("kombinezon")? Bo chciałbym kupić takie ubranko i nie wiem w jaki typ uderzyć. Mocno zastanawiam sie nad termo jednocześciowym ze względu że jest dobrej marki i za dobre pieniadze w porównaniu gdybym kupował kalesony i bluze osobno (RUKKA Technica) Wygląda to tak http://www.moto-akcesoria.pl/bielizna-rukk...esciowa,p,23357

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem bieliznę brubecka i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobra, świetnie odprowadza pot (jestem cały czas suchy) bez względu na zmieniającą się pogodę. Jest małe ale, żadna z tych bielizn nie chroni przed wiatrem a jeżdżąc w kurtce z wywietrznikami strasznie mnie przewiewało, dlatego musiałem się zaopatrzyć w bluzę i spodnie z windstopperem. Oryginalny windstopper jest strasznie drogi, dlatego kupiłem TOP SPORT z materiału ColdKiller. Muszę powiedzieć, że sprawdza się świetnie, wystarczy koszulka, bluza i kurta i przy tej pogodzie nie ma mowy o przewianiu, a jeździłem wieczorami przy temperaturze 3-5 stopni - jak dla mnie rewelacja, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie...Od jakiegoś czasu zastanawiałem sienad zakupem bielizny termoaktywnej.Miała ona mieć wiele zastosowań, bo miałem w niej jeździć na moto, jeździć na snowboard'zie, chodzić po górach, w mroźne dni nosić pod codziennym ubraniem, a czasem może jeździć na rowerze i biegać.
ja osobiście mam kilka rzeczy, każda troszku z innej parafii, ale sprawdzają się bardzo dobrze, a muszę rzec, żem zmarzluch Na ciepłe dni- HiMountain z krótkim rękawem, na chłodniejsze- NRG z długim (haczy się dość trochę, ale kosztuje niewiele), a na zimno - dopasowany polarek A.S.Adventure z windstopper'em. W sumie jeszcze w tym zestawie nie zmarzłam ani w górach, ani na moto, ani nigdzie. Fakt, windstoperek kosztował niemało, ale służy mi już długo i wiernie. Jeszcze szukam jakichś gaci, kaleson znaczy się, ale, póki co, są za krótkie jak dla mnie ehheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.