Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ma Może Ktoś Takie Ringi W światłach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie ponieważ zastanawiam się nad zakupem takich ringów i nie wiem czy to jest dozwolone u nas na drogach i czy łatwo jest to zamontować ponieważ nie bardzo znam się na elektryce.Tak więc jestem ciekaw czy ktoś z was ma takie światła i czy nie było problemów z montażem i jak się spisują w praktyce ??link do aukcji ringów Angel EyesRINGIpost-11723-1238612319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy jest to dozwolone to teoretycznie nie... Dziennik Ustaw dopuszcza (o ile mnie pamiec nie myli) z przodu jedynie swiatla barwy bialej lub żółtej selektywnej (n.d. kierunkowskazow/awaryjnych). Ponadto montujac niebieskie ringi mozesz byc podciagniety jeszcze pod przepis o zakazie wysylania niebieskich sygnalow swietlnych, ale tu sie nie bede upieral bo nie pamietam dokladnie brzmienia tego przepisu... Pozostaje jeszcze kwestia homologacji, ktora takie swiatla musza miec. Ogolnie jesli niebiescy beda Cie chcieli uwalic to maja dobry pretekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niebieskie światło to chodzi o sygnał błyskowy, takiego niemożna wysyłać, pozatym ringi widać jak włączysz postojówki, światłą mijania są o tyle mocniejsze że angel eyes'y są mało widoczne pod nimi. MOntaż skomplikowany niejest ale musisz rozebrać lampę co wiąże się z jej rozszczelnieniem. POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy jest to dozwolone to teoretycznie nie... Dziennik Ustaw dopuszcza (o ile mnie pamiec nie myli) z przodu jedynie swiatla barwy bialej lub żółtej selektywnej (n.d. kierunkowskazow/awaryjnych). Ponadto montujac niebieskie ringi mozesz byc podciagniety jeszcze pod przepis o zakazie wysylania niebieskich sygnalow swietlnych, ale tu sie nie bede upieral bo nie pamietam dokladnie brzmienia tego przepisu... Pozostaje jeszcze kwestia homologacji, ktora takie swiatla musza miec. Ogolnie jesli niebiescy beda Cie chcieli uwalic to maja dobry pretekst
Ale jeżeli bym zamontował białe ringi to chyba nie powinni się do niczego doczepić i bez problemu powinno przejść przegląd tak mi się wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.