Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rat Bike / Mad Max Bike


Trollsky

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze w niedalekiej przyszłosci zmieniam miejsce zamieszkania i w koncu bede mial swoj wymarzony garaz/warsztat to moze uda mi sie zrealizowac jedno z moich pomniejszych marzeń a mianowicie od zawsze fascynowały mnie klimaty falloutowe, madmaxowe i bardzo bym chciał przerobic motocykl wlasnie w tym kierunku.Oczywiscie wiąze sie to zakupem jakiegos oldschoolowego motocykla - moj wybór narazie pada na kawasaki gpz 550 z początku lat 80tych. Troche pracy bedzie mnie to kosztowac ale wlasnie po to chce go zbudowac wiekszosc rzeczy bede chciał zrobic sam, moze oprocz robót lakierniczych Bo tak to mam kątówke i wiem co sie z nia robi, tak samo spawarka i ogólnie lubie sie z wszystkimi elektronarzędziami ;)Czy ktos z was ma jakies doswiadczenia w tego typu zabawach ?To bedzie dla mnie spora zabawa, moze mi to zając rok albo dwa, jakos wyjątkowo mi sie nie spieszy.Ktos uzywał GPZa 550 ? Czy polecicie jakis inny model ?generalnie to interesuje mnie niezła padlina od strony wizualnej, byle rama i silnik były w porządkujakby ktos wiedział o jakims zapuszczonym klasyku do wyrwania za psie pieniadze to ozłoce i osześciopakuje przy najblizszej okazji ;)generalnie to chciałbym isc w tą stronehttp://www.ratbike.org/pages/2009_yamaha.rathttp://img186.imageshack.us/img186/623/rattl2.jpghttp://www.ratbike.org/pages/2009_yamaha_streetfighter.ratjak wam sie wogole podoba idea postapokaliptycznego obdrapanego bike'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,ale przede wszywstkim robisz sobie to co chciałeś.Ja też mojego sprzęta zrobiłem tak jak sobie wymyśliłem,choć jest w trochę innym stylu niż ratbike.Jednakże taki styl maszyny czyli "szczura" też mi odpowiada.Czekam na efekty twojej pracy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy dalszej mam fajny dosc swieży motocykl, ratbike bedzie zeby czasem wpasc na okoliczny zlot i w niedziele pohałasować 50 km po wsi ;)tutaj raczej chodzi o ekscytacje w budowaniu go, cos w stylu domowego kota, ktory goni mysz bo to jest fajne ale nie wie co z nia zrobic gdy ja złapie bo woli suchą karme

Czekam na efekty twojej pracy!!!
to jeszcze troche bedziesz musiał poczekac na dniach rodzi mi sie dziecko ale plany trzeba miec wykraczajace poza miesiąc lub rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klimaty falloutowe, madmaxowe....Oczywiscie wiąze sie to zakupem jakiegos oldschoolowego motocykla....Czy ktos z was ma jakies doswiadczenia w tego typu zabawach ?jak wam sie wogole podoba idea postapokaliptycznego obdrapanego bike'a ?
pomysł zaje.bisty tez mi sie takie podobają ja wychodze z drugiej strony - nie mogę pozwolic sobie na zakup dziada i sukcesywne doprowadzanie do określonego stanu za pomocą inwestycji.do poządanego look-u doprowadzam motocykl który mam - niszcząc go poprostu widziałam tez ostatnio w "nietoperzowym tunningu" - ale te są za bardzo chopperowe i nie tak POSTAPOKALIPTYCZNE - mega hasło BAT BIKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że styl ratbike (swoją drogą nie wiedziałem, że to nosi taką nazwę) mi się podoba, z prostego względu: taki sprzęt wyróżnia się z oceanu powtarzających się lśniących motocykli.I najbardziej podobają mi się sprzęty charakteryzowane na zardzewiałe niż w jakiś czarny matowy deseń. Są takie lakiery, które udawają rdzę.Ten ratbike do którego dałem fote był chyba gdzieś z okolic Warszawy albo Wrocławia już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odwrucę troche ten zachwyt - te motocykle zwłaszcza ostatni wyglądają , właśnie jak, obrzydliwie, odstraszająco, paskudnie, nie rozumiem ludzi budujących takie brzydactwana osiedlu mam ratcinquecento - nie jakiś ekstremalny a rdza jest wykonana na żywej blasze w sposób celowy, masakraróżnimy się podejściem do motocykla, mój zawsze po jeździe jest pucowany ma lśnić, ale takie podejście pewnie też jest potrzebne choćby po to żeby móje moto wyglądało ładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki styl rządzi. Co prawda ostatni goldwing to chyba już lekkie przegięcie i tego akurat ja nie trybię ale wcześniejsze trzy maszyny super. Jak będę miał trochę czasu to wrzucę foty swojej GPZ500 może to jeszcze nie Ratbike ale czarny mat i też wygląda dość nietypowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnimy się podejściem do motocykla, mój zawsze po jeździe jest pucowany ma lśnić, ale takie podejście pewnie też jest potrzebne choćby po to żeby móje moto wyglądało ładniej
moja RC42 to najlepiej zachowany egzemplarz jaki w zyciu widziałem, po kazej jezdzie ja czyszcze, to moja perełka, ale chce miec też balroga warsztatowego któremu nie straszna bedzie spawarka i flexa ;) od jakiegos czasu zapisuje sobie pomysły w .doc'u i narazie ogólna koncepcja to klimat fallouta i motocykle z mad maxa i mad maxa 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. widzę , że ratlook ma coraz więcej zwolenników mi od zawsze podobały się takie klimaty. Kiedyś na Tyskim Festiwalu Muzycznym był taki mad max, monstrum z silnikiem od zapka, na szerokiej stali z samochodowymi oponami. W zeszłym sezonie mijał mnie HD w ratowym klimacie z wielką zwierzęcą czaszką na kierownicy. W razie braków pomysłów na stylizację, chętnie pomogę. ;) Jak nie ratloot, to może rost, army look... a na bazę szukałbym może cb750, zawsze potem można zrobić cafe racera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak patrze na to i patrze i nie moge pojąc.Co każdy lubi mi osobiśćie sie takie cos nie podoba,ale bardzo szanuje ludzi którzy maja pasje, maja pomysł,dąża do czegosc i każda chwile wolna poświęcaja.Zdaje sobie sparwe ze takie wystylizowanie tez kosztuje duzo czasu i pieniązków(ale to sie nie liczy) wiec szacunek za pasje i checi.Ale i tak sie nie przekonam do takich motocykli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.