Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co kupić na 1-szy Motocykl... *PRZYKLEJONY*


hex_świdnica

Rekomendowane odpowiedzi

Prawko A mam od roku. Chciałbym wreszcie zostać posiadaczem 1-szego motocykla. Ponad wszystko wyróżniam bobbery i chciałbym zbudować coś takiego. Mam tylko wątpliwości. 1 motocykl jeszcze nie wyrobiony gust do motocykli w ,,praktyce"(chodzi o jazdę, co do designu to pisałem co lubię) a tu już custom. Co do umiejętności w budowie to chodzę do technikum motoryzacyjnego, co do sprzętu spawarkę(MIG) mam i już jej kilka razy używałem, giętarkę-1 telefon i mam, kasę mam ale chciałbym was spytać o opinię... A więc CO O TYM SĄDZICIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po za tym i tak Cie zaraz zjebią ,że się nie przywitałeś
a właśnie że nie nie zjebie go, choć najzwyklejsze słówko witam by nie zaszkodziło.kolego hex, Ty myślisz poważnie na zrobieniem motocykla na którym będziesz później jeździł/lub sprzedawał? chyba zbyt ambitnie jak na pierwsze koty za płoty. Myślę ze powinieneś np zacząć od czegoś mniejszego na którym dowiesz sie co sie jeszcze musisz nauczyć, bo teoria w szkole, a praktyka w życiu.... chyba wiesz.o! zrób poketbike'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos na silniku np. junaka na poczatek? Pytanie czy bedziesz umial tak wszystko poskladac zeby nie tylko wygladalo ale tez bezpiecznie jezdzilo?
Nie waż się niszczyć Junaka do wydumki -to rozbój!!!!!! .Junak to historia polskiej motoryzacji i powinien przetrwać w oryginalnym stanie .Jest tyle japonskich chłamów do kupienia w niskiej cenie które możesz palić ciąć i giąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zbudowanie ramy o odpowiedniej geometrii, bezpiecznej i wygodnej jest dość trudne. Jeżeli masz smykałkę do tworzenia tego typu sprzętów to może powinieneś pomyśleć tak jak koledzy wspomnieli nad kupnem czegoś starszego i na podstawie tego customować.Ewentualnie stworzyć coś ale już z gotowych elementów ( półproduktów).Proponuję jeszcze się wybrać do dobrej stacji diagnostycznej gdzie powiedzą Ci albo zasugerują jaką drogę obrać przy tworzeniu żeby potem to zarejestrować.Ja osobiście się przymierzałem ale nie poszło ... ( słomiany zapał ) Kolesie ze stacji diagnostycznej w Tychach mi dość sporo podpowiedzieli, rozmawiałem tam z rzeczoznawcą.stacja w okolicy ul. SkalnejPozdro Zab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spawaj sobie , spawaj .Tylko postaw to potem na ogródku i podlewaj czasami żeby fajnie kwitło. Widziałem dwa razy jak takie wydumki szczeliły podczas jazdy . Nie polecam domowym spawaczom takich zabaw . Do tego ( spawanie ram ) trzeba już mieć trochę wiedzy i sprzętu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos na silniku np. junaka na poczatek? Pytanie czy bedziesz umial tak wszystko poskladac zeby nie tylko wygladalo ale tez bezpiecznie jezdzilo?
Z tego co sie orietuje, to Junak jest skarbonka bez dna, chlopak wyda sporo kasy i w sumie poza tym, ze liznie troche praktycznej mechaniki, to podejrzewam, ze nie bedzie z tym dalej.
Proponuję jeszcze się wybrać do dobrej stacji diagnostycznej gdzie powiedzą Ci albo zasugerują jaką drogę obrać przy tworzeniu żeby potem to zarejestrować.
Od tego powinien zaczac, to wlasnie zaoszczedzi mu sporo kasy i rozwieje watpliwosci co do .....
Nie polecam domowym spawaczom takich zabaw . Do tego ( spawanie ram ) trzeba już mieć trochę wiedzy i sprzętu .
Kazdym sprawnym MIG'iem o odpowiedniej " sile " spawu da sie pospawac. Co do wiedomosci jak to robic to zgodze sie z Toba calkowicie. Co do praktycznego wykonania to trzeba miec naprawde dobrze wyrobiona reke aby polozyc " gladki " / rownomierny spaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no spawaj sobie , spawaj .Tylko postaw to potem na ogródku i podlewaj czasami żeby fajnie kwitło. Widziałem dwa razy jak takie wydumki szczeliły podczas jazdy . Nie polecam domowym spawaczom takich zabaw . Do tego ( spawanie ram ) trzeba już mieć trochę wiedzy i sprzętu .
Rama nie pęka przeważnie na spawie tylko obok spawu.Jak ma zacięcie chłopak to niech tnie ,gnie i spawie ."Jak się nie przewrócisz ,to sie nie nauczysz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama nie pęka przeważnie na spawie tylko obok spawu.Jak ma zacięcie chłopak to niech tnie ,gnie i spawie ."Jak się nie przewrócisz ,to sie nie nauczysz"
jasne.. a potem znowu powiedzą że motocykliści sieją postrach i śmierć po wsiach i miasteczkach. Pomijając fakt własnego bezpieczeństwa oraz innych człowieków na ulicy.Uważam że kolega powinnen kupic jakiś badziew ( marki Wu.Su.Ki, albo JaWaSaki) potem wziąć kątówe wyrżnąć to co wkurza, dopiąć do sprzęta coś co gupio wygląda ( np. 1000 frenzli, jakieś pseudo chromy z polerowanej nie-rdzewki, kierownice z a'la małpi wieszak, no i koniecznie pusty wydech (proponuje gaz rurkę!) i szał we wśi że panieny same na przednie widły wchodzą..a tak powaznie..każdy sprzęt na początek jest dobry byle sprawny z przeglądem technicznym, a co potem z nim zrobisz to twoja wola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gangster...upps sory mafiozo pierw przeczytaj co autor tematu napisał a potem się wypowiadaj. a co do samego wątku... ja też bym nie radził robić swojego pierwszego własnoróba od podstaw...coś spieprzysz przypadkiem i to może ostro ostudzić Twój zapał do pracy. I tak jak większość mówię... kup jakiś starszy motor np wsk i coś z nią nawyprawiaj...podliźniesz tematu nauczysz się dobrze smarkać i wtedy jak dalej będziesz miał ochotę na własną robotę to możesz powoli zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,no ja troche eksperymentowałem przy ramie od simsona,wymiana cylindra na mocniejszy,wał sportowy,wymieniłem tylnią zembatke na większą,także miał troszke więcej mocy i przyśpieszenia,ale były dostępne części i oczywiście czas,bo takie zmiany są pracochłonne.Ale radze mieć wiece w takich zmianach lub składaniu czegoś od podstaw,bo póżniej człowiek sie głowi nad jedną żeczą i chęci opuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siemka Panowie;)Nie wiem jak wy, ale jak dla mnie od razu rzucać się na głęboką wodę i budować coś(bo jak na pierwszy raz to i tak nie wiadomo co wyjdzie). To może poexperymentować. Może na początek enduro lub supermoto, to sprzęty na których na pewno się nauczysz szybko jeździć i nabierzesz wprawy, co do rodzaju nawierzchni. No na pewno nie możesz jak to się mawia małego wzrostu choć jest Honda SLR 650 która niweluje brak wzrostu. Nie ma co się łapać za ścigacze, czy chopery, na których co dla nie których łatwo zaliczyć glebę. Takie jest moje zdanie. Ja zaczynałem od dużych maszyn i trochę jeździło się bez prawka. Ale jak spróbowałem enduro to jest nawet większa frajda jak przecinakiem na prostej ponad 270km/hPozdrawiam Biodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bez sprzetu konkretnego maga i doswiadczenia w spawaniu nie pchaj sie w budowe ramy. Moze przerob jakas lekko ale nie ruszaj głowki. Tam wszystko musi miec zachowane konty i wymiary co do 10tek mm a na 1 moto moge polecic kilka marek ktore w tych tematach kraza od x czasu gs500,cb500,er500,virago535,diversion600,jest kupa moto nadajacych sie na poczatek jak nie jezdziles wczesniej albo od czasu do czasu przejechales sie wsk-ą czy mz-ą pojezdzisz sezon czy dwa to zmienisz na cos mocniejszego wiekszego itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam do sprzedania moją Diverkę, szczegóły w linku: allegro.pl/show_item.php?item=1160150740 Mimo zakończonej aukcji, moja oferta jest nadal aktualna,Cena do negocjacji :-)Ps. zaczynałam na tym moto i jest to już mój 4-ty sezon na tym sprzęcie, dał mi on sporo frajdy z jazdy, a dodam, że mam 160 cm wzrostu i ważę koło 55 kg ;-) i spokojnie daję sobie na nim radę :-)Polecma go bardzo na początek :-), na pewno nie znudzi Ci się po 1-dnym sezonie :-)Jakby co to zapraszam na PW ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy kiedykolwiek marzyłeś o przedmiocie na który nie było Cię stać?Czy masz problemy ze zdobyciem „grosza”?A może chciałbyś dorobić do swojej skromnej pensji?Jeśli tak to właśnie znaleźliśmy odpowiedź na Twoje wszystkie problemy finansowe.Myślisz, że to niemożliwe ? Że proste zdobywanie pieniędzy już nie istnieje?Mylisz się ! Sprawdź już dziś naszą ofertę na www.earnbyinternet.com.plI pamiętaj, to nic nie kosztuje !Przekonaj się, że marzenia mogą sie spełnić już niedługo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.