Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Która 125 Jest Najlepsza?


marcin-sc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać i od razu zadać pytanko Mam 4000zł, chciałbym kupić jakiś motocykl 125 ...Zastanawiam się co wybrać : nsr 125 / cbr 125 / rs125 / tzrCo możecie mi napisać o tych motocyklach ? spalanie, awaryjność, osiągi itd....Co byście polecili z tych motocykli ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników na jak długo planujesz ten zakup, bo ile się nie myle to oprucz CBR to reszta do 2 T więc na pewno spalanie większe , do spalania trzeba doliczyć olej, brzęczy troszkę dziwnie ale za to osiągi większe ale zużycie mechanicznych podzespołów rónież jest większe, a CBR to 4T lejesz paliwo i jeździsz sam miałem taką i byłem z niej bardzo zadowolony moto bezawaryjne, spalanie ok 4,5-5 l ,osiągi mnie zadowalały bez blokad ok 140 km/h o innych więcej się wypowiedzieć nie mogę bo nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś RS 125 2 sezony....hmm uczucia mieszane co do tego sprzętu. w ciągu 2 sezonów 2 razy wymieniałem TŁOK Osiągi faktycznie chyba najlepsze z tych moto które podałeś ale jak kolega wyżej pisał spalanie TRAGEDIA jak na tak mały silniczek 6-7 litrów to jest standard,Oleju też dużo wpieprza osobiście lepiej jeżdziło Mi sie Rs-ką niż CBR 125...(która miałem okazje pojezdzic) Ale jak dla Mnie Moto zbyt awaryjne (byc moze trafilem na taki egzemplarz) . Ciezko z czesciami do RS a jak juz ktos ma to trzeba długo czekać. Tak wiec raczej skłaniałbym sie ku Hondzie jednak . Jak bedziesz miał jakies pytania odnosnie RS to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w kolejności to by było tak według mnie:-najlepsza cagiva mito nie masz jej w swojej propozycji,najlepsze osiągi,wykonanie itd.,ale za 4 nie kupisz chyba że satrszą,spalanie jak dajesz ile fabryka dała to potrafi i 8,5/100 spalić(tyczy się wszystkich 125 w 2t!!!!!!!!!!!-następnie rs125-jak będziesz jeździł normalnie jak człowiek czyli nie z prędkością maksymalną i przyspieszeniem 7s do setki i gaz cały czas do spodu to długo pojeździsz jak oczywiście trafisz na niezajechany egzemplaż-nsr nie kupuj bo niema chyba już żadnego egzemplaża z przebiegiem poniżej 50tyś.(czyli do remontu)!!!!-cbr to 4t osiągi mniejsze niecałe dwa razy i spalanie też!!!!!-tzr mało spotykane jest 125 2tWszystkich tych motocykli jest bardzo dużo na allegro je praktycznie żadnego bym nie kupił,wszystko szroty zajeżdżone bite po 10 razy itd.,ty jak uważasz.Miałem kiedyś derbi gpr 2005r. od nowości zrobiłem nim 10 tyś. bez niczego tylko paliwo wymiana oleju i tyle śmigał bardzo ładnie,tylko miałem od nowości!!!!!!!!!!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ZLE zadales pytanie. NAJLEPSZA hm, do czego i pod jakim wzgledem- Non plus ultra nie dostaniesz nawet kupujac zupelnie nowe egzemplarze ( w cenie do 5700,- € ) tak wiec majac 4000,- pln bedziesz i tak musial isc na kompromisy.Pomijam juz fakt, ze musisz sie odpowiednio ubrac, kupujac sprzet za niewielkie pieniadze bedziesz musial miec na uwadze aby sprzet ktory kupisz byl maloawaryjny.Co Ci po pieknosci, gdy bedzie stala przed plotem i bedziesz mogl jedynie na nia popatrzec ?Jeden i sluszny wybor to CBR 125 R Bodalbym jeszcze CBF 125 ale ta w tym roku nie bedzie jeszcze na Twoja kieszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bez sensu chociaż wiele razy podobne słyszałem W stylu "Jak cross 125/250 2t jest najlepszy YAMAHA ,SUZUKI ,KTM ,HONDA czy KAWASAKI co polecasz ?"Ale żeby nie było bo mam dobry dzień to odpowiem krótko w dzisiejszych czasach te konkurujące ze sobą firmy są na takim poziomie że żadna z nich nie popuści i stara się dbać o jak najlepszą na rynku reputacje .Liczy się stan eksploatacyjny motocykla i tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak...Jeśli to musi być "ściagacz" to bierz CBR jeśli nie to jest taki motor (i od niedawna jestem jego szczęśliwym posiadaczem) jak Sachs Roadster 125-Niemiecka Marka nie CHIŃSKA (silnik Yamaha) W Polsce nie jest on za bardzo znany ale u naszych sąsiadów już bardziej...Jest to silnik 4T układ V więc oczywiście 2 cylindry chodzi pięknie Pod tym linkiem znajdziesz parę opinii forumowiczów kiedy pytałem się o ten motocyklhttp://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...mp;#entry491038W Polsce praktycznie nie ma tego motocykla i trzeba byłoby go sprowadzać z Niemiec...mnie się udało bo był tylko jeden w Polce na sprzedaż ;) Pozdrawiam Kuba P.S- może Ci się akurat motor spodoba Podaję jeszcze link jak chodzi silniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja powiem tak...Jeśli to musi być "ściagacz" to bierz CBR jeśli nie to jest taki motor (i od niedawna jestem jego szczęśliwym posiadaczem) jak Sachs Roadster 125-Niemiecka Marka nie CHIŃSKA (silnik Yamaha) W Polsce nie jest on za bardzo znany ale u naszych sąsiadów już bardziej...Jest to silnik 4T układ V więc oczywiście 2 cylindry chodzi pięknie Pod tym linkiem znajdziesz parę opinii forumowiczów kiedy pytałem się o ten motocyklhttp://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...mp;#entry491038W Polsce praktycznie nie ma tego motocykla i trzeba byłoby go sprowadzać z Niemiec...mnie się udało bo był tylko jeden w Polce na sprzedaż :) Pozdrawiam Kuba P.S- może Ci się akurat motor spodoba Podaję jeszcze link jak chodzi silniczek

Ja polecam tą samą markę i pojemność tylko model X-Road

Motorek mam od 2 lat, i jedyna awaria to z mojej winy , a koszty nie były wysokie

oczywiście 4t, cudowny wydech dzięki czemu dzwięk nie jest śmieszny jak np w nsr i innych 125 2t

spokojnie setką na trasie, na seryjnych zębatkach jedziesz, a v-max koło 120 co spokojnie starcza

Plusy to zdecydowanie spalanie 2-3.5 l, niesamowite hamulce no i szerokośc opon bije większość 125

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak na pierwszy motocykl,to polecam Honde Rebel 250,bo osobiście na 125,na wyprzedzaniu we dwóch jest już ciężko,ale ma też dobre strony,małe spalanie,jeden sezon zaliczony i żadnej awari,ma ładny klang i dobre przyśpieszenie,to już zależy w kwesti gustu,czy to ma być czoper czy raczej coś sportowego,ale dużej różnicy nie ma,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.