Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Motor


w-w-w-w-w5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Jestem początkującym motocyklista nigdy wcześniej nie jeździłem na motorze, niedawno zapisałem sie na prawko ale egzamin będe miał około października więc pomślałem że do tego czasu dobrze by było coś kupić i trochę pojeździć. Problem jest w tym że kompletnie nie znam sie na motorach.... Potrzebuję czegoś dośc taniego maksymalnie do 3000. No i oczywiście z manualną skrznią. Zastanawiam sie czy wogóle opłaca mi się kupywac jakąś 50 ewentualnie 125 zarejestrowaną na motorower jeśli za poł roku będe miał prawo jazdy na motor .... No i tak ogólnie czy nie wstyd jest jeździć 17 latkowi na motorze 50 ccm .... Mam nadzieję że rozwiejecie moje wszelkie wątpliwości i wyciągniecie do mnie pomocna dłoń. Za wszystkie komentarze z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna kolejność.. kupic motocykl, zeby zdac prawko. Nie,najpierw sie zdaje prawko zeby kupic motocykl.Nie mamy prawka, nie jedzimy. Basta.Nastepna sprawa-ciuchy, a kask to podstawa.Tutaj zobaczi tutajMasz racje, wstyd jeździć w wieku 17 lat na 50ccm 600to minimum, a najlepiej liter.Przecież bardzo fajnie wybierasz.Ps. W zycie chyba weszła zmiana przepisów co to prawajazdy na A, więc sobie poczytaj, czy przypadkiem nie bedziesz zmuszony do kupowania czegos tylko takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym motocyklista nigdy wcześniej nie jeździłem na motorze, [...]Zastanawiam sie czy wogóle opłaca mi się kupywac jakąś 50 ewentualnie 125 zarejestrowaną na motorower jeśli za poł roku będe miał prawo jazdy na motor [...]
rzuc okiem na to co zaznaczylem i skojarz te fakty.... mam mowic dalej?ale i tak powiem, zebys zrozumial bo nie wiem czy to dociera do Ciebie, z tego co napisales rozumiem ze nie chcesz sie bawic w male pizdziki, bo przeciez bedziesz mial prawko i od razu kupisz duuuzy motór, tak?polecam kupic R1 albo CBR 1000ReRe to bedziesz mial w sam raz bo przeciez bedziesz mial prawko i bedziesz mogl juz jezdzic na duzym motórze.dodam ze wskazane jest zebys wlasnie zaczal od 50-125, nie wiecej bo szkoda zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup R1, każdy szanujący się motocyklista ma ten motór albo przynajmniej o nim marzy.Myślę ze za 3 klocki to wyrwiesz już fajną zadbaną maszynę po lekkim szlifie z krzywą ramą na którą najechał TIR ale do latania na gumie nie musisz mieć prostego motóra wiec i tak będzie gites, i przynajmniej na dzielni zachowasz twarz bo taka 50 czy 125 to siara jak ch....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki dajcie na luz. Co Wy tak z tą R1? pchacie ją wszędzie gdzie się tylko da. jakby nie było innych motocykli.Rutra - mając 17 nie jest wstydem jeździć na motorowerze. Podejdź z głową i pomału do celu. Kup sobie to na co będziesz miał kategorie, zdasz wyższą... to zmienisz piździka na motor. Tędy droga w/g mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie rozwalił hasłem z cyklu "czy nie będzie wstyd jeździć 50 albo 125..."Albo kupujesz motór na jaki pozwalają ci uprawnienia oraz umiejętności ( w jego wypadku 50) i czerpiesz przyjemność z jazdy.Albo żeby nie było siary i żeby mieć +8 do rispektu to kupujesz jakąś 600, litra, czy tam 6 litrowego boss hoss'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie kursu na A, tylko poprostu się zastanawiam czy jak na takiego zóltodzioba, nawet po kursie bo na motor to prawko trzeba przyznać nie jest trudno zdać, dobrym pomysłem będzie się porywac na takiego litowego smoka. Chodzi mi poprostu o to czy mądrym jest bez praktyki porywanie się na takiego litrowego konia. 125 to rzeczywiście odpada ale jak zrobię prawko czy nie lepiej by było zacząć od jakiejś 250 ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... zastanawiam czy jak na takiego zóltodzioba, nawet po kursie bo na motor to prawko trzeba przyznać nie jest trudno zdać, dobrym pomysłem będzie się porywac na takiego litowego smoka. " "...trzeba przyznać nie jest trudno zdać..." "Chodzi mi poprostu o to czy mądrym jest bez praktyki porywanie się na takiego litrowego konia. " "125 to rzeczywiście odpada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę się do szanownej "braci" motocyklowej, która się powyżej wypowiedziała (ci do których nie piszę sami się zorientują). Chłopak pojawił się na forum i zadał parę głupich pytań, nie da się ukryć. Ma 17 lat, jak napisał nie miał żadnej styczności z motocyklami, więc napisał wszystko co mu myśli na palce przyniosły.Co natomiast robią użytkownicy FŚM? Odpowiadają ironicznym, dla nas już zrozumiałym slangiem o R1 i innych CBRkach. Efekt? Proszę bardzo: "Chodzi mi poprostu o to czy mądrym jest bez praktyki porywanie się na takiego litrowego konia. ".Weźcie się mądrale puknijcie w głowę, bo na głupie pytanie nie zawsze głupia odpowiedź jest właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę się do szanownej "braci" motocyklowej, która się powyżej wypowiedziała (ci do których nie piszę sami się zorientują). Chłopak pojawił się na forum i zadał parę głupich pytań, nie da się ukryć. Ma 17 lat, jak napisał nie miał żadnej styczności z motocyklami, więc napisał wszystko co mu myśli na palce przyniosły.Co natomiast robią użytkownicy FŚM? Odpowiadają ironicznym, dla nas już zrozumiałym slangiem o R1 i innych CBRkach. Efekt? Proszę bardzo: "Chodzi mi poprostu o to czy mądrym jest bez praktyki porywanie się na takiego litrowego konia. ".Weźcie się mądrale puknijcie w głowę, bo na głupie pytanie nie zawsze głupia odpowiedź jest właściwa.
To skoro Ci się chce, to po co zwracasz siędo nas... zwróć się bezpośrednio do kolegi i wyłóż mu ładnie to co my wykładaliśmy od lat...Dobrym zwyczajem jest najpierw poczytać forum zanim zacznie się pisać. Wszyscy piszą o PRZYWITALNI... ja tam nawet nie zaglądam.Gdyby poczytał to znalazłby kilka podobnych tematów, zrozumiałby "nasz slang" i nie byłoby problemu.Litr to nie jest dobry pomysł... o jest zły pomysł. Co koledzy powiedzą na pół litra... zapytaj na podwórku i jeśli się spodoba, to jak zrobisz prawko to sobie możesz czegoś poszukać.Za 3000 zł będzie tego niewiele, więc zacznij się rozglądać za mniejszymi pojemnościami.Zdaj to prawko i kup kask... potem resztę ciuchów, i wtedy przyjdź z tym co Ci zostanie, a my doradzimy, co masz kupić ;)P.S. Przepraszam za rozpoczęcie zdania od "To..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie jesteś dorosły podejmujesz ryzyko sam. Gdy ja robiłem prawko od 2 lat jeździłem różnymi motocyklami ryzykując wrazie kontroli, ale chęc posiadania maszyny w tym wypadku była silniejsza.To juz od Ciebie zalezy co chcesz i jakim jesteś facetem bo trzeba zaznaczyć że zdane prawojazdy i posiadany dokument nie zrobią z Ciebie dobrego motocyklisty.Za 3 tysie możesz sie rozejzec za sprzetem z lat 85 ~ 95 jak kupisz coś około 500 ccm to bedzie dobry wybór.a moc to juz od Ciebie zalezy ile mas zoleju w głowie i na ile jesteś rozsadnym i świadomym facetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro Ci się chce, to po co zwracasz siędo nas... zwróć się bezpośrednio do kolegi i wyłóż mu ładnie to co my wykładaliśmy od lat...
Odechciało mi się jak przeczytałem odpowiedzi. ;)No i do Ciebie się Kowaleon nie zwracałem, Twoje wypowiedzi zazwyczaj niosą jakąś treść...Co do mojej rady: kup to, do czego masz uprawnienia. Chcesz jeździć już - kup 50ccm, żaden to wstyd, chcesz zacząć jeździć w październiku (jeśli zdasz), to rozglądaj się za 125ccm (albo czymś większym jak będziesz się czuł na siłach) i kompletuj ciuchy. Możesz kupić sprzęt o pojemności 50ccm, który obsługuje się tak samo, jak duży motocykl, czyli dwa hamulce, biegi, duże koła. Wydaje mi się, że będzie to niedrogi i prawdopodobnie bezbolesny sposób na rozpoczęcie przygody.Pamiętaj tylko, że w okolicach 3000zł ciężko jest o motocykl pojemności 500ccm w dobrym stanie. O większych na razie zapomnij, raz ze względu na koszty, a dwa na brak doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.