Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl Do Turystyki Do 7-8,5 Tys


Adamkac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Poszukuję motocykla w cenie do 8,5 tyś zł, który byłby idealny do dłużyszych wypadów. Zależy mi na motocyklu w miarę dużym, dla którego zapakowanie się i "plecaczek" nie będzie problemem(ale przy tym bardzo wygodnym). Mój wzrost to 185cm, waga ok. 90kg. Czekam na jakieś rozsądne propopozycje i z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co ujeżdżają TDM napewno polecają ten motocykl gdyż właśnie pod kątem turystyki je kupili ale oni już sami to potwierdzą, ja doradzę VFR800 gdyż ona też została do tego stworzona, silnik super elastyczny, można trzymać wysoką prędkość podróżną bez obawy o jakąś walkę z wiatrem itd, plecak ma wygodnie, ekspatacyjnie bije inne V-ki pod względem kosztów utrzymania (brak łańcuszków rozrządu i napinaczy)... mógłbym tak jeszcze długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pieniądzach, które autor tematu chce wydać na motocykl ciężko będzie teraz znaleźć sprzęty, które polecacie. Jeszcze trzeba zrobić serwis, pewnie kupić kufry, bo większość sprzedających sobie je zostawia.Jaki rodzaj turystyki Cię interesuje, z jakimi prędkościami chcesz się poruszać?Jak chcesz śmigać z plecaczkiem, to XTZ odpada- ma za mały zicel.Triumpha nie kupi za tą kasę, VFR 800 też nie za bardzo- tutaj może trafić jeszcze w RC36, Afrikę też ciężko za tą kasę wyrwać.GSX-F-a w tej kasie znajdziesz. TMD też jest w zasięgu. Starczy na dobrą sztukę 3VD, lub trochę sponiewieraną 4TX.Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś o TDM, to śmiało możesz do mnie pisać. Wejdź też sobie na www.tdm.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie motocykl ma być do 8,5 tyś a za takie pieniądze VFR800 się raczej nie kupi. Musisz sobie odpowiedzieć jaka to będzie turystyka. Ja swoją maszynę używam wyłącznie turystycznie, dwie osoby bagaż i śmiało można lecieć nad morze. Zawieszenia jak na takiego starego konia sprawdza się bardzo dobrze elastyczność silnika też jest bez zarzuty, można by się do pozycji doczepić bo nie jest wyprostowana jak w TDM czy XL ale to już kwestia przyzwyczajenia. Jak dobrze poszukasz to w tych pieniądzach dostaniesz już ładnego DUALa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem TDM 3VD, teraz VFR rc36II - niebo a ziemia, przy tym wzroście na tedmie Ci urwie głowę powyżej 120km/h no i tedma żre, a wręcz wpier.... olej, tak mają te silniki przy wiekszych przebiegach. Za 8,5 koła możesz spokojnie szukac vfr-y roczniki 94-96 czyli rc36II właśnie, poszukaj tu:http://www.vfr-oc.pl/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turystyki to narazie głównie polska, czechy i pobliskie kraje. Jak będę bardziej oswojony z motocyklem to w dalekich planach chorwacja, rumunia, włochy itp Co do tdm to jak jest z kosztem utrzymania? I jak często ten olej trzeba uzupełniać?Chciałbym właśnie motocykl pokroju TDM, nie zależy mi na dużej prędkości, byle zeby bez problemowo i przyjemnie się jeździło z wyprostowaną postawą.Planuje wydać 8,5tys, na inne rzeczy (kufry itp) to osobne fundusze mam Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triumpha ST 955 sie ładnie prezentuje, ale czy jest on dobry do turystyki? Bo przypomina chyba scigacza.http://www.allegro.pl/item605666802_triump...955_krakow.htmla no i najwazniejsze, jak z wygodą w tym modelu?No i nie zależy mi na dużej prędkości Tylko zeby bez problemu duzy bagaz przewiziłPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda porównanie triumpha st i np VFR'ki? Podobne motocykle, a który Wy byście wybrali z tych 2?
Ktory bysmy wybrali??? hmmm, na to pytanie chyba Tobie nikt nie odpowie , Wybor nalezy do Ciebie Z VFR nie mialem za duzo do czynienia zeby co kolwiek od siebie powiedziec , ale znam paru Kloesi ktorzy nimi smigaja i zaden nie marudzi ze ma problemy.Triumph ST moge powiedziec ze to dobry sprzet .Wszystko zalezy na jakie trafisz VFR czy ST szanowane czy szlifowane Jak trafisz na dobre egzemplarze VFR czy ST i sam dbasz o sprzet to oboje sa nie do zaj-----a , wedlog mnie i to co slyszalem o"VFR" oboje sprzety sa na jednym poziomie moze st sie lepiej z dolnych obrotow zbiera , ale ogolnie oboje sprzety sa Godne Polecenia Najlepiej jak masz mozliwosc obuma probna jazde zrobic to wtedy sam zobaczysz ktory w Twoim przypadku lepiej podejdzie.Wybor tak czy tak musisz Sam Podjac http://www.2wheeltravel.co.uk/Motorcycle%2...FR_800_VTEC.jpghttp://www.triumphtoronto.com/images/bikes...4_sprint_st.jpgPowodzenia w Wyborze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.