Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opłata W Skarbówce Za Motocykl Z Zagranicy


01baca10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przed tym jak padło forum był temat, w którym coś pisaliście, że wysokość opłaty w skarbówce zależy od przebiegu motocykla. Jeśli się nie mylę to jakaś granica była przy 7000km.Mam pytanie czy do 7k jest mniejsza ta opłata czy powyżej tego przebiegu? Mój motocykl ma 5800km przejechane i nie wiem czy tak podać czy zawyżyć??Może jednak od przebiegu nie zależy ta opłata??Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyy wg mojej wiedzy mają tabele eurotaxu (rocznik, model) i na tej podstawie obliczają wartość pojazdu. Jeśli wartość pojazdu jest wg nich za niska, np ze względu na uszkodzone elementy, to wymagają zaświadczenia od "fachowca" a jeśli się będziemy upierać to proponują "jakąś" tam minimalną kwotę dla danego modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzając moto z zagranicy(UE) w skarbówce składa się VAT-24 i dostajesz VAT-25(potrzebny do rejestracji).Koszt tego to 160zł bez względu na cenę,przebieg,rocznik,stan.VAT-24 jest to wniosek stwierdzajAcy,że nie musisz płacić VAT-u ikosztuje(jak wspominałem)160złParanoja -sam to przechodziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis właśnie byłam w skarbówce i wygląda to tak jak napisał kolega konkon1.wypełniasz VAT-24 + dodajesz kserokopie umowy i opłaty skarbowej (160zł)2.otryzmujesz VAT-25 potrzebny do rejestracjiReasumując płacisz 160zł Ale umowa "musi być spisana za granicą" inaczej zacyzna sie papierkowa robota z jakimis innymi PCC-3 czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kupnie moto w polsce wypełnia sie pcc-3, płaci 2% podatku od wartości rynkowej wg eurotaxu, jeżeli masz moto bite to musisz powołac rzeczoznawcę ze skarbówki, zapłacić za niego coś koło 120 zł i wtedy on stwierdza czy faktycznie moto jest tańsze, jeśli jest, płacisz podatek od mniejszej wartości. Ale sumując to z opłaceniem rzeczoznawcy i tak cię wyjdzie drożej, ot taki paradoks.Jeśli moto masz sprowadzane - patrz post wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o motocykl z zagranicy, nie z Polski.Czytajcie proszę ze zrozumieniem - tyle tu odpowiedzi na temat motocykla z Polski, że jak ktoś inny tu zajży to się nie połapie (może komuś innemu to się przyda).Stanęło na tym:"dzis właśnie byłam w skarbówce i wygląda to tak jak napisał kolega konkon1.wypełniasz VAT-24 + dodajesz kserokopie umowy i opłaty skarbowej (160zł)2.otryzmujesz VAT-25 potrzebny do rejestracjiReasumując płacisz 160zł Ale umowa "musi być spisana za granicą""Czyli nie jest nic ważne, ani rok, anie przebieg, ani cena moto tylko jest opłata stała.PS.Lepiej moto warte 50k zł kupić za granicą, bo u nas trzebaby za nie zapłacić 1000zł podatku, a tak tylko 160zł ;).Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest nic ważne, ani rok, anie przebieg, ani cena moto tylko jest opłata stała.PS.Lepiej moto warte 50k zł kupić za granicą, bo u nas trzebaby za nie zapłacić 1000zł podatku, a tak tylko 160zł ;) .Dzięki wielkie.
Jakby Ci tu... no nie masz racji, nie jest tak różowo jak piszesz:Sprowadzenie motocykla z obszaru Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością uregulowania podatku VAT bądź też potwierdzenia braku obowiązku uiszczenia rzeczonego podatku. Naczelnicy urzędów skarbowych dla celów związanych z rejestracją m.in. motocykli wydają zaświadczenia potwierdzające: Uiszczenie przez podatnika podatku VAT (informacja VAT-23, wniosek VAT-10)Brak obowiązku uiszczenia podatku z tytułu przywozu nabywanych z terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju pojazdów, które mają być dopuszczone do ruchu na terytorium kraju (wniosek VAT-24) Sprowadzenie nowego motocykla (tj. takiego, którego przebieg nie przekracza 6000 km lub od daty dopuszczenia do użytku za granicą nie upłynęło 6 miesięcy) aktywuje dla osób fizycznych obowiązek uiszczenia 22% podatku VAT. W tym celu we właściwym miejscowo dla miejsca zamieszkania urzędzie skarbowym, należy złożyć następujące dokumenty: deklaracja VAT-10 – dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu,informacja VAT-23 – o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu,dokument własności pojazdu w formie umowy, faktury, lub rachunku,dowód rejestracyjny pojazdu (jeśli był wydany),zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu,umowa ubezpieczenia (jeśli samochód przyjechał na kołach i miał nadane numery wywozowe),dowód wpłaty podatku VAT w wysokości wskazanej w deklaracji VAT-10,tłumaczenie dokumentów sporządzonych w języku obcym, dokonane przez tłumacza przysięgłego. W deklaracji VAT-10 obowiązani jesteśmy do wpisania wartości transakcji, od której obliczamy należny podatek i kwotę należnego podatku. Podstawą wyliczenia wysokości podatku jest wartość określona z faktury (kwota netto). Jeżeli motocykl kupiliśmy od osoby fizycznej (na podstawie umowy sprzedaży), podstawą jest wartość pojazdu z umowy (kwota brutto). Informacja VAT-23 wraz z załączonymi, przetłumaczonymi dokumentami powinny być złożone w terminie 14 dni od daty kupna motocykla. Zaświadczenie VAT-25 dotyczące potwierdzenia obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkowskiego środka transportu, podlega opłacie skarbowej. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł. Należny podatek uiszczamy na rachunek wskazany przez urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania podatnika. UWAGA: w rozumieniu obowiązujących przepisów, motocyklem nowym jest np. pojazd wyprodukowany w roku 2000, ale z przebiegiem 5500 km! W tym wypadku zobowiązani jesteśmy do zapłaty podatku VAT. Zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transportu, który dotyczy używanych motocykli (tj. takich, których przebieg przekracza 6000 km i od daty dopuszczenia do użytku za granicą upłynęło co najmniej 6 miesięcy), wydaje się po uprzednim złożeniu w urzędzie skarbowym następujących dokumentów: wypełnionego wniosku VAT-24 o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przywozu z innego państwa członkowskiego środka transportu,dokumentu własności pojazdu w formie umowy, faktury, lub rachunku,zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu,dokumentu rejestracyjnego pojazdu,umowy ubezpieczenia (jeśli motocykl przyjechał na kołach i miał nadane numery wywozowe),oświadczenia o przeznaczeniu środka transportu,tłumaczenia dokumentów sporządzonych w języku obcym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I kiedy wypełniasz VAT24 w polu przebieg, żeby nasze kochane państwo nie upomniało się o 22% VAT, przebieg musi być większy niż 6000km.Kiedy składałem taki dokument podałem przebieg rzeczywisty (wynosił ok 4000km) i babka w okienku zaskoczyła mnie tekstem, że z powodu niskiego przebiegu motor uznany jest jako nowy i muszę zapłacić podatek, więc... Nie będę pisał co zrobiłem dalej, każdy raczej się domyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja podepne sie do pytania bo bede brall moto sprowadzony z zagaranicy przez handlarza do polski jakie papiery sa mi potrzebne zebym mogl go zarejestrować.
oryginał dowodu + kopiaTłumaczenie dokumentów oryginał + kopiaWypełniony Druk VAT-24Opłata za moto z przebiegiem ponad 7 tyś 160 zł.Dobrze mieć ze sobą papiery oryginał=kopia z 1 badania technicznego w krajuno i to chyba wszystkoJa mam moto z kraju członkowskiego UEJestem właśnie po takim załatwianiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle nadal sa zwolnione z akcyzy?
Taaak Płacisz tylko 160 zeta za VAT-24 i po 7 dniach ( ja czekam do 18-03-2009 ) Dostajesz Druk VAT-25 ( czy jakoś tak )Tylko przypominam o 1 badaniu technicznym - w moim przypadku się upomnieli - i kobitka powiedziała że jeśli się okaże niezbędne to będą dzwonić.Następnie zostaje już tylko Wydział Komunikacji, Ubezpieczalnia i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, tydzien temu placilam 160 zł w skarbówce za moto sprowadzone z Niemiec. Musze czekać tydzien na dokumenty. Mam pytanie: wiecie moze ile mam czasu na pojscie do Wydziału Komunikacji od momentu otrzymania papierkow ze skarbowki?Acha....przed pojscie do US zróbcie sobie ksero wszystkich tlumaczonych dokumentów. Mimo, że się płaci 160 zł, nie mogą oni na swoj koszt skserować tych 8 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że termin obowiązywał tylko w stosunku do Urzędu Celnego ( stare czasy ) i tam było 7 dni na zgłoszenie inaczej kara chyba 100 zeta za dzień zwłoki. Jeśli chodzi o wydział komunikacji... nie wiem czy jest na to jakiś ściśle określony czas. Ja na pewno udam się tam prosto ze Skarbówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie ma terminu na zarejestrowanie, ani na załatwienie USpapiery do rej. to:- dow. rej. z tłumaczeniem- Vat 25- umowa (ewentualnie z tłumaczeniem)- badanie tech.Jeżeli kupiłeś moto na fakturze od handlarza weź od niego wyciąg z działalności gosp. - wtedy rej. bez VAT 25.koszty badanie chyba ok 120tłumaczenie DR ok. 50-100Vat 25 160rejestracja 188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.