Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Zbiórki Na Motocykl Ratowniczy


Tomek PC800

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.toti-aach.webpark.pl/mrdr.gifReaktywacja tematu,Bractwo Kurkowe z Rybnika pomału rozkręca akcje zbiórki środków na zakup motocykla.Tutaj artykułJestem w kontakcie z prowadzącym akcje z ramienia Bractwa i na bieżąco będę was informować łącząc prośbe o zaangażowanie się w akcje. 24 lutego razem z paroma chłopakami jedziemy na pierwsze spotkanie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja tematu,Bractwo Kurkowe z Rybnika pomału rozkręca akcje zbiórki środków na zakup motocykla.Jestem w kontakcie z prowadzącym akcje z ramienia Bractwa i na bieżąco będę was informować łącząc prośbe o zaangażowanie się w akcje. 24 lutego razem z paroma chłopakami jedziemy na pierwsze spotkanie w tej sprawie.
Ja bym prosil o jakis kontakt z organizatorem akcji celem promocji motocykla na zlocie w Rybniku. Promocja im jakos slabo idzie, nie da sie z nimi nawiazac zadnego kontaktu, nie odpowiadaja na e-maile ani nie odbiera nikt telefonu podanego w bazie danych stowarzyszen, brak jakich kolwiek aktualnych namiarow na stronie Bractwa. Czy aby na pewno zalezy im na promocji motocykla ratowniczego czy na promocji Bractwa?Kiedys mi pisale o wspolpracy a pozniej tez ucichles i nie odpisywales...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mi pisale o wspolpracy a pozniej tez ucichles i nie odpisywales...
....to na pewno byłem ja? Jak możesz to przypomnij mi temat..............................................................................................................................................Osoba prowadzącą zespół z ramienia bractwa to Lechu [email protected] (jest na zdjęciu z linku powyżej)O akcji pamiętają, tylko nie chcieli przeszkadzać Owsiakowi.Jutro pierwsze spotkanie w celu ustalenia przebiegu akcji (reszta na PW).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po kawce zapoznawczej z Bractwem Kurkowym i nie tylko. Pierwszy znany nam termin jakiejkolwiek akcji to 14.04 na Rybnickim Rynku. Może coś więcej dopowiedzą Mochikanie, ja od siebie dodam jak sam będę wiedzieć coś więcej.Lada dzień ruszy strona poświęcona akcji www.motocykl.rybnik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna.Jestem ZAMarzę by we wszystkich miastach były choć jeden taki sprzęt.Akcja równie ważna dla nas jak i mieszkańców RybnikaPOPIERAM i w miarę możliwości pomogę.
No właśnie - wszędzie taka maszyna by się przydała ... ale wierze ,że z czasem... może i takie czasy nastaną ... Jestem ZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos planuje przeznaczyc 1% podatku za rok 2008 na zbiorke, to pomocny bedze numer KRS Bractwa Kurkowego:http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=52607
dla pewności dopisałem jeszcze w rubryce 128 (chyba) odnośnie celu na jaki ma zostać przeznaczona kwota "Motocykl ratowniczy dla Rubnika" ;DPozdrawiam - to dobrze "wydane" pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, 14 czerwca chętni niechaj zarezerwują sobie wolny czas. Szykuje się sporo atrakcji, a przede wszystkim każdy z nas może być jedną z tych atrakcji. Wystarczy chcieć, możemy pomóc nazbierać kase na motocykl i pokazać że nie wszyscy motocykliści potrafią tylko palić gume i lądować w fontannie. Mamy też kolejną okazje pokazać puszkarzom, że nic im się nie stanie jak zjądą 15 cm w bok.Akcja rozpoczyna się na Rybnickim Rynku od 11:00szczegóły z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, 14 czerwca chętni niechaj zarezerwują sobie wolny czas. Szykuje się sporo atrakcji, a przede wszystkim każdy z nas może być jedną z tych atrakcji. Wystarczy chcieć, możemy pomóc nazbierać kase na motocykl i pokazać że nie wszyscy motocykliści potrafią tylko palić gume i lądować w fontannie. Mamy też kolejną okazje pokazać puszkarzom, że nic im się nie stanie jak zjądą 15 cm w bok.Akcja rozpoczyna się na Rybnickim Rynku od 11:00szczegóły z czasem
Brawo. Inicjatywa nabiera rozpędu. Rynek to świetne miejsce na takie akcje 3mam kciuki i czekam na więcej info. Oby w ten niedzielny dzionek dopisała pogoda i spacerowicze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne motocykla ratowniczego || Motocykl ratowniczy dla RybnikaJednostka typowana:Motocykl BMW R 1200RT Ambulanse, jest fabrycznie przystosowany do działań ratowniczych. Standardowe turystyczne R1200RT otrzymało od BMW wzmocniony silnik, zmienione przełożenia skrzyni biegów, dodatkowy akumulator oraz zestaw akustyczno-optyczny sygnalizujący uprzywilejowanie w ruchu. Z przodu motocykla są dwa niebieskie stroboskopy i sygnały dźwiękowe, z tyłu jedna lampa stroboskopowa. Umieszczona jest na drążku teleskopowym, umożliwiającym wysunięcie jej w górę i widoczne z daleka oznakowanie miejsca postoju motocykla ratunkowego. Zamiast siedzenia pasażera zamontowano centralny schowek - motocykl stał się w ten sposób jednomiejscowy. Kierownica ma podgrzewane manetki, dzięki czemu ratownik badając pacjenta nie ma zimnych rąk, nawet w chłodny dzień. Aby uniknąć trudności z dojazdem w gąszczu krakowskich ulic motocykl wyposażono w odbiornik nawigacji GPS. Ratownik ma łączność radiową z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Opisany poniżej sprzęt medyczny znajduje się w odpinanych kufrach, chronionych gmolami.Dane techniczne::: Informacje ogólnemodel BMW R1200RT AMBULANCE rocznik 2008klasa turystyczny / karetka:: Silnik i przeniesienie napędu pojemność 1180cc układ dwucylindrowy czterosuwowy bokser moc 120km moment obrotowy 100nm zasilanie wtrysk paliwa zawory 4/cylinder rozrząd ohc chłodzenie olejowo-powietrzneilość biegów 6 napęd kola wał cardana:: Masy i wymiary masa pustego motocykla 260kg masa z płynami 291kg (puste kufry) wysokość siedzenia regulowana w zakresie od 805 do 845mm rozstaw osi 1485mmpojemność baku paliwa 25.2 l długość / szerokość / wysokość 2230/898/1380mm:: Podwozierama trzyczęściowa, kompozytowa, wykorzystująca blok silnika jako element nośny zawieszenie przednie układ telelever o skoku 120mm zawieszenie tylne wahacz jednoramienny z układem paralever i regulowanymi nastawami. Skok zawieszenia 135mm. opona przód, tył 120/70r17, 170/60r17 hamulce z przodu dwie tarcze o średnicy 320mm, z tylu dwie tarcze o średnicy 276mm. Hamulce zasilane z centralnego ukladu z systemem abs. :: Wyposażenie medyczne /standard/ :Schowek centralny mieści defibrylator AED. Dwa kufry boczne zawierają sprzęt medyczny. Z najważniejszych elementów wyposażenia, jakie ma do dyspozycji ratownik wymienić warto litrową butlę z tlenem, zestaw do tlenoterapii, worek samorozprężalny, ssak, kołnierz szyjny, zestaw do przyrządowego udrażniania dróg oddechowych, dostepu żylnego z płynami (wraz z doszpikowym), zestaw opatrunkowy, , glukometr, pulsoksymetr, ciśnieniomierz, respirator, zestaw do triage'u, czyli segregacji poszkodowanych w wypadku masowym oraz gaśnicę.:: Transport krwiIstnieje możliwość wyposażenia motocykla w chłodzone kufry, pozwalające na transportowanie krwi między szpitalami.:: MotocyklistaMotocyklista ubrany jest w motocyklowe buty, spodnie i rękawice. Ma pomarańczową kurtkę, na której ma radio zapewniające łączność z dyspozytorem. Na kurtkę ubierana jest odblaskowa kamizelka z znakiem krzyża św. Andrzeja-znakiem ratownictwa medycznego. Esculapa i napisem "AMBULANCE" na plecach. Całość dopełnia odpowiednio oznakowany kask integralny, z podnoszoną osłoną szczęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamakcja się rozrasta, na dniach na stronie akcji pokaże się mapka z kolejnymi imprezami powiązanymi ze zbiórką na terenie miasta Rybnika. Nadchodzi sezon, ludzie częściej wychodzą z domów więc nadchodzi czas na propagowanie akcji. Pierwsza impreza ze zbiórką będzie 13 kwietnia, otwarcie sezonu żużlowego.Na chwilę obecną rozprowadzane są (m.innymi) naklejki na szybe samochodową naklejane od wewnątrz, szerokość ok 8cm.Koszt 5zł/szt http://motocykl.rybnik.pl/grafika/03/02x.jpgPo naklejki można zgłaszać sie u mnie na PW lub GG 4145538bywam w Rybniku, Żorach, Wodzisławiu, Knurowie, Raciborzu, Gliwicach... wystarczy się umówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosil o jakis kontakt z organizatorem akcji celem promocji motocykla na zlocie w Rybniku. Promocja im jakos slabo idzie, nie da sie z nimi nawiazac zadnego kontaktu, nie odpowiadaja na e-maile ani nie odbiera nikt telefonu podanego w bazie danych stowarzyszen, brak jakich kolwiek aktualnych namiarow na stronie Bractwa. Czy aby na pewno zalezy im na promocji motocykla ratowniczego czy na promocji Bractwa?
Zespół realizujący liczy na waszą współprace, ucichłeś jakoś kolego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.