Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dla Kogo Serbia


AMATORKA

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie dołanczam do amatorki, a głównie chodzi mi o drogi płatne w serbi, węgrzech i austri, jak tam z wymianą waluty, gdzie płacić i jakie są takie mniej wiecej ceny tych dróg płatnych,
Jeśli ktoś chce naprawdę gdzieś pojechać to wszystkiego dowie się w najbliższym biurze PZMOT (wystarczy zadzwonić)Można tam też opłacić winiety na wszystkie kraje przez które się jedzieWe wrześniu jedziemy przeze- Słowacja-Węgry-Serbia-Czarnogóra-Chorwacja-Słowenia-Austria-Czechy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cywilizowany kraj. Poza tym miałem tam jedyny przypadek, gdzie płacąc kartą kasa nie zeszła z mojego konta - chyba jakieś przeoczenie W Suboticy np. warte zobaczenia fajne kamieniczki, fontanny itp, no i motocykliści nie płacą za postój na terenie miasta Ogólnie całe bałkany są super. Unikaj tylko wdawania się w rozmowy na temat tamtejszej polityki, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie Szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbia w miare cywilizowana jest to fakt. Drogi w miarę ok jednak autostrady są płatne i dodatkowo trzeba zachować czujnośc na bramkach gdyż pracujący tam ludzi widząc pojazd z obcymi tablicami (czyt. turystów) potrafią podać cenę za przejazd nijak nie związaną z rzeczywistością. Trzeba także uważać na tatejszą policję (najczęściej ustawiają się pod mostami na autostradach). Mają bardzo dobry sprzęt pomiarowy (laserówki) i dodatkowo są BARDZO upierdliwi. Zazwyczaj jednak 10-20 EUR załatwia sprawę. Napisałem zawyczaj gdyż zdarzyło się nam trafić na patrol który za żadne skarby nie chciał wziąć nic i uparł się na zapłacenie mandatu w miejscowej walucie i zgodnie z taryfikatorem o godzinie 2 w nocy w szczerym polu . Dodatkowo pamiętajcie również o tzw. zielonej karcie. Z racji tego że serbia nie należy do unii europejskiej, takie dodatkowe ubezpieczenie jaet tam wymagane. Co do walorów turystycznych nie będę się wypowiadał gdyż byłem tam kilka razy ale jedynie tranzytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.