Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Uruchomieniem Motoru Po Dluzszym Postoju


.

Rekomendowane odpowiedzi

O kolege z P1 kojaze o ile sie nie myle mam racje?Przepisów mnustwo a ja na Twoim miejscu wykreciłbym jedna świece i jeżeli jest sucha to znaczy ze gaźniki paliwa nie podaja. Jeżeli sa mokre to "za bardzo" chciałes ja odpalić. Wygrzej świece nad palnikiem (czasem kuchenny daje rade) Wkręc i bez ssania zakręc i bez gazu i potem daj 3/4 ssania i musi odpalic jak dostaje paliwo. Stare paliwo z gaźników usuwasz przez odkrecenie sruby spustowej w komorze pływakowej która znajduje sie na dole kazdej komory. Odkręcasz na chwile. Wypływa stare paliwo i zakrecasz. Funkcja PRI słuzy do rozruchu i "podaje" stale paliwo do gaźników omijając podcisnienie z pompki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolege z P1 kojaze o ile sie nie myle mam racje?Przepisów mnustwo a ja na Twoim miejscu wykreciłbym jedna świece i jeżeli jest sucha to znaczy ze gaźniki paliwa nie podaja. Jeżeli sa mokre to "za bardzo" chciałes ja odpalić. Wygrzej świece nad palnikiem (czasem kuchenny daje rade) Wkręc i bez ssania zakręc i bez gazu i potem daj 3/4 ssania i musi odpalic jak dostaje paliwo. Stare paliwo z gaźników usuwasz przez odkrecenie sruby spustowej w komorze pływakowej która znajduje sie na dole kazdej komory. Odkręcasz na chwile. Wypływa stare paliwo i zakrecasz. Funkcja PRI słuzy do rozruchu i "podaje" stale paliwo do gaźników omijając podcisnienie z pompki etc.
dzieki za odpowiedz. swiece wczoraj wieczorem wykrecilem, wszystkie byly troche mokre. musze je wygrzewac czy wystarczy porzadnie wysuszyc i wyczyscic?? bo nie mam dostepu do palnika, nawet kuchennego.tak, mieszkalem na Przemyslowej 5 ze 25 lat , ale Ciebie po avatarze ciezko bedzie skojarzyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zapaliczki też nie masz dostępu? Zrób coś sam dale siebie poświęć trochę czasu i poczytaj w internecie o podstawowej obsłudze motocykla i podstawowych problemach jakie w nim występuję. Zalane świece to taka sama przypadłość samochodu, skutera, motocykla, kosiarki do trawy i piły spalinowej więc też nie ma się co tłumaczyć, że masz motocykl od roku. Nie chcesz tracić na to czasu nie musisz ale licz się z tym, że wtedy takich niespodzianek będziesz miał o wiele więcej o ile nie skończy się koniecznością zakupu np. nowego silnika. Motocykl to w miarę wymagający pojazd i nie wystarczy wsiąść odpalić silnik i jeździć tak jak w samochodzie.A najlepiej to wywal te świece i kup nowe bo nie wiadomo ile toto już jeździło. Przy dobrych świecach to moto i po postoju powinno odpalić. Ja zostawiłem raz motocykl na 16 miesięcy, przyszedłem z naładowanym akumulatorem zakręciło kilka razy i ruszyło pomimo, iż moto nie było w żaden sposób przygotowane do postoju.

przecież silnik spalinowy to nie kobieta, idzie się połapać jak działa
Niby tak ale do obsługi silnika trzeba śrubokrętów, ściągaczy, szczelinomierzy, mikromierzy, manometrów, kluczy nasadkowych, płaskich, dynamometrycznych, prostych, powyginanych cudów niewidów i wtedy silnik chodzi jak trzeba, a żeby kobieta chodziła jak w zegarku wystarczy jedynie dobrze namoczony skórzany pas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomijając przepychanki Kolega planuje sezon zaczynać czy tylko tak chciał przepalić?Jeśli tylko tak sobie to nie ma większego sensu.Niech bąk postoi sobie aż przyjdzie na niego czas.Wtedy wziąć się za przygotowania w których i tak nie da się pominąć spraw opisanych na początku tematu.Będzie "rozkopany",przyjdzie olej i filtry,to i sie świece wyczyści,paliwo przeleje,aku doładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzieki za rady. bylem dzis w garazu. za pierszym razem znowu nie chcial odpalic i aku sie rozladowal, ale podlaczylem go do prostownika na 10 min i tym razem odpalil. gdzie jest ten cholerny spust paliwa z gaznikow?? odkrecilem od spodu w pierwszym gazniku srubke, nie dosc ze paliwo nie polecialo to sie okazalo ze to byla taka szpilka ze sprezynka pewnie odkrecilem nie to co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawka jak zerkniesz na gazniki od dołu widac osobny element czyli dekielek i tam znajduje sie srubka na płaski srubokręt.po kilku obrotach paliwko powinno leciec na silnik wiec najlepiej podłożyc szmatke.do całej operacji potrzebny jest długi płaski srubokręt. a tu masz link pomocniczy nr.2 to ta srubka;) http://markosx6.neostrada.pl/z125/gaznik_srubki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.