Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Żarówki


jakmor

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy w moim Bandziorze mam strasznie słabe światło. Myślałem o zmianie żarówek. Jak tak szukam to jest cała masa tych pseudo "ksenonowych" niebieskich z gazem aktywnym ale nie wiem czy to dobry patent. Używał ktoś może ??Druga sprawa. W instrukcji mam napisane że fabrycznie zastosowano żarówkę HB4 51W a te dostępne np. na ALLEGRO maja z reguły większa moc. Czy przy zastosowaniu mocniejszej żarówki nie będzie się przegrzewała lampa (soczewka - wersja "S") ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

philips robi bardzo fajne zarowki ktore zdecydowanie poprawiaja jakosc swiatla. jest bardziej białe. EXTREME POWER czy jakos tak sie nazywaja. Zenony ala zenony i wszystkie inne aktywne podtlenki grochu w zarowkach raczej odradzam. poza pogorszeniem jakosci swiecenia i efektem tuningu remizowego nie daja nicco do mocy to tez proponuje stosowac fabryczna bo przy zwiekszeniu rosnie tez temperatura a co za tym idzie odblask reflektora szlag trafia. nie wiem jak przy projekcyjnym ale podejrzewam ze tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu zmieniłem w swoim Bandycie obydwie żarówki HB3 i HB4 na Philipsa BlueVision ( zdaje się, że te właśnie ma na myśli Bart_b ). Różnica do oryginalnych fabrycznych jest widoczna- światło jest wyrażnie " bielsze ". Ale nie poprawiło to jakoś diametralnie świateł, które w Bandycie generalnie są delikatnie mówiąc słabe. Wracając niedawno w nocy z Wrocławia w trzy motocykle wyglądało to tak, że miałem zdecydowanie jaśniejsze światła od kolegi na drugim Bandycie, ale przy tym co dawała jadąca jako trzecia Honda Varadero, to tak jakbyśmy obaj na pozycyjnych jechali. No, prawie Generalnie polecam wymianę, bo różnica jest a koszty nie są jakieś straszne- obydwie żarówki to ok. 100 zł. I jeszcze jedna sprawa- warto mieć zapas, szczególnie przed dłuższą trasą, bo te żarówki są mało popularne i zakup "po drodze" może być kłopotliwy.P.S. A swoją drogą to wciąż się zastanawiam nad jakimś dodatkowym światłem w Bandycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wszelakie blue-visiono-podobne wynalazki nie nadają się do jazdy po deszczu wieczorem - nic nie bedziesz widzial, oprócz białych linii na drodze. miałem, stwierdzam. jak ktoś nie wierzy, może popytac fotografów, w jakim świetle człowiek najlepiej widzi.nie bez powodu ktoś sobie wymyślił że ma być używane selektywne żółte światło, lepiej wsadzić żarówkę świecąca na taki własnie kolor, typu allweather np, czy jak kolega pisał wyżej tungsram +60%, niż żarówke która świeci na niebiesko lub biało. chyba, że jezdzicie w dzien tylko i wylacznie, i mają Was widziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to ładne, piękne i cudnie świecące, tylko że temat zaczął się od Suzuki Bandit a tam fabrycznie są HB3 i HB4 i wybór takowych jest naprawdę bardzo ograniczony. Niemniej jednak, gdyby ktoś znał jakiś pomysł na poprawienie oświetlenia w tym właśnie motocyklu to ja chętnie o tym poczytam. A nawet bardzo chętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wojnarowscy.com.pl/jeśli czegos nie można dostac, polecam ten sklep (ul. gospodarcza, odbicie z murckowskiej w katowicach w strone nikiszowca, przez las i na zakrecie w prawo jest hurtownia)przykład - żarówka do tylnej lampy hornet, vfr, całoszklana 3,84 - na miejscu. problem jedyny, że to hurtownia i sprzedają na paragon za min. 15zł (wiec mam zapas tych żarówek )hb3 - klikhb4 - klikjak widzicie, wybór jakis jest, zawsze można zapytac o coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odpuść sobie pseudo xenony...nie wiem jak reszta ale w ja w moim bladym swego czasu sporo wymieniłem i kasy w błoto wyrzuciłem...nie wytrzymują niestety wstrząsów na naszych drogach...za delikatne są ... z tego co zaproponowałeś tylko bosch, ale i tak polecam zwykłe żarówy, chyba że całą instalację pod xenony przerobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.Czas zmienić żarówę w GSce, którą byście bardziej polecili ? głównie interesuje mnie opinia użytkowników którejś z wymienionych przeze mnie żarówek.
Przetestowane i sprawdzone.Używałem w motocyklu i w samochodzie.Philips Power2NightlubPhilips Blue Vision
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane i sprawdzone.Używałem w motocyklu i w samochodzie.Philips Power2NightlubPhilips Blue Vision
Mam pierwsze z wymienionych. O ile w Caponordzie oświetlenie jest bardzo dobrej jakości, to po montażu Power2Night muszę stwierdzić, że doznałem szoku, oczywiście pozytywnego.Pomijając historie z długim i szerokim snopem światła, nie sposób pominąć faktu,że barwa światła jest bardzo przyjemna i niemęcząca dla oczu.Jedyne co mi się nie podoba, to delikatnie niebieskawe kapturki żarówek. Trochę kojarzy mi się to z tanim "tjuningiem", ale w obliczu licznych zalet tych żarówek uznaję, że temat nie istnieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.