Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problemy Z Uruchomieniem Suzuki Rf


skalpel21

Rekomendowane odpowiedzi

cos z gaznikami chyba nie tak,zobacz czy ssanie caly czas nie jest wlaczone moze linka sie zaciela opisz dokladniejsze objawy,czy silniki zimny czy goracy?moze poprostu podczas rozuchu ktores przepustnice sa otwarte i wali z tlumika a przy okazji go zalewaTez nie widze tego wiec to tak prowizorycznie odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF-ki maja zawsze problem z odpaleniem w chlodniejsz dni tak samo dzieje sie jak dlugo sie jej nie odpala.Ja sam mam taki problem zima, spróbowac możesz go odpalic lub pokręcic rozrusznikiem ze 3 razy bez ssania a za 4 rrazem na ssaniu mi tak odpala. Ja tez na zime jak wiem ze juz nie bede jezdzic zalewam cały bak V-Powerem Racing i to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz tylko odpalac to nic nie wykrecaj. Pal bez ssania i bez gazu. JAk juz kolega wczesniej powiedzial rf ma problem zeby zapalic jak jest bardzo zimno albo po dluzszym postoju. wynika to ze zle dobranych swiec na nasz klimat. Mimo wszystko powinna Ci odpalic bez gazu choc wymaga to dobrego akumulatora i uzawaj zeby nie zjarac uzwojen w rozruszniku.JAk chcesz natomiast to naprawic to spraw sobie nowe swiece o odpowiedniej ciepłocie. Niestety nie pamietam jakie mialem. Moze ktos Ci tu doradzi a jak nie to zapytaj w suzuki w bielsku, beda wiedziec ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem identyczny problem z odpaleniem mojej byłej RF-ki kupiłem i jak kolega pisał po ok 2 dniach (była to zima) poszedłem odpalić i nic, kręcił, kichał z wydechu czasami na chwile załapał i pykał na niskich obrotach ale jak dodawałem gazu zdychał ;). Lekko .... byłem tym wkurzony bo było to moje pierwsze moto na które dłuuugo zbierałem siano a tu taki myk ;) Powodem tego dławienia była zmuszała gumka w kraniku paliwa. Kranik przepuszczał paliwo ale badzo powoli dlatego moto chodziło na wolnych a przy próbie odpalenia "na zimnym silniku" strzelał z wydechu. Niby bardzo banale ale czasami warto najpierw sprawdzić dopływ paliwa.... Rozkręciłem kranik ustawiłem na "rezerwe" i moto służyło mi wiernie 2 sezony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.