Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana Filtru Oleju


Lambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono motomaniaków , ogólnie panuje przekonanie że przy wymianie oleju należy wymienić również filtr oleju,natomiast w harmonogramie przeglądów nowego moto pierwsza wymiana filtru na nowy jest po 1000 km (docieranie) a następny dopiero przy 18 000 km lub po trzech latach a olej należy wymieniać co 6 000 km lub co roku - tak jest w SUZUKI więc jak z tym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że może stać bez oleju lepiej bez niż z zużytym który wydziela szkodliwe związki które powstały w procesie spalania . A czy to ma znaczenie dla silnika ? Osobiście nie sprawdzałem więc nie wiem ale kiedyś czytałem co nie co na ten temat i było to dość fachowo i wiarygodnie opisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie coś jak Motul Engine Clean... Co do k,serwisowej to jak kto lubi niech się do niej stosuje...W samochodach też olej każą wymieniać co 30k i dużo ludzi tak robi z tym,że widziałem 2 Reno po ok 27k bez wymiany oleju i oba się popsuły a co ciekawe z wypasionego 5w40 w serwisie wlali 15w40 bo innego już nie szło bo by go spalało jak w 2T.A jak ktoś chce może filtr wymieniać co 10 lat a te 200zł przeznaczyć na paliwo lub piwo Ja w swym moto wymieniam co 6k oliwę i filtr.Zalecam też tak każdemu kogo znam..Ale każdy robi jak uważa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju zostaje ok. 1litra starego oleju w silniku Dla ambitnych proponuje odkręcenie miski olejowej i poszukiwanie tego litra
Odkręcałem raz miskę olejową od silnika 4R , chyba z 20 imbusowych śrub na leżąco po uprzednim odkręceniu tłumika i poluźnieniu kolektorów SAMA PRZYJEMNOŚCI tak połowa mistrzów kierownicy jeździ zmieniać olej do serwisu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem raz miskę olejową od silnika 4R , chyba z 20 imbusowych śrub na leżąco po uprzednim odkręceniu tłumika i poluźnieniu kolektorów SAMA PRZYJEMNOŚCI tak połowa mistrzów kierownicy jeździ zmieniać olej do serwisu ...
Odkręcić miskę można chyba najłatwiej jak moto ma podwieszony przód na jakieś wyciągarce czy czymś podobnym lub ta gorsza opcja tzn wyrzucenie silnika z ramy i obrucenie go wtedy idealny dostęp. Zresztą poco odkręcać miskę jeśli moto działa i nic tam nie trzeba majstrować A z tym litrem starego oleju gdzieć w silniku da się żyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ile zalać oleju na suchym silniku i ile przy wymianie - u mnie jest to 3,4/3,2l - WYRAŹNIE widać że w silniku zostaje 0,2l, więc nie wiem skąd się komuś wziął LITR trochę oleju zostaje w filtrze - wymieniam go bezapelacyjnie przy każdej wymianie oleju - zamiennik hiflo kosztuje 16zł - majątek pytałem kiedyś jednego mechanika o wypłukanie silnika ze starego oleju (w samochodzie) - polecił mi zalać olej napędowy i odpalić silnik na 30sekund - nic nie wybuchło, a na pewno się coś wypłukało, ale w moto chyba bym się nie odważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ile zalać oleju na suchym silniku i ile przy wymianie - u mnie jest to 3,4/3,2l - WYRAŹNIE widać że w silniku zostaje 0,2l, więc nie wiem skąd się komuś wziął LITR trochę oleju zostaje w filtrze - wymieniam go bezapelacyjnie przy każdej wymianie oleju - zamiennik hiflo kosztuje 16zł - majątek pytałem kiedyś jednego mechanika o wypłukanie silnika ze starego oleju (w samochodzie) - polecił mi zalać olej napędowy i odpalić silnik na 30sekund - nic nie wybuchło, a na pewno się coś wypłukało, ale w moto chyba bym się nie odważył
Wypadło mi litr bo tak producent podaje na suchym 3,5l oleju a przy wymianie 2,5l wraz z wymianą filtra chyba już dosyć WYRAŹNIE widać . Widać że wszystko przyrównujesz do swojej kawy i nie potrafisz uwierzyć że są zróżnicowane motocykle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent podaje ile zalać oleju na suchym silniku i ile przy wymianie - u mnie jest to 3,4/3,2l - WYRAŹNIE widać że w silniku zostaje 0,2l, więc nie wiem skąd się komuś wziął LITR
Oj chłopie toś dowalił do pieca 3,4/3,2l ( z filtrem / bez filtra ) odkręć se miskę i uwidisz litrdo suchego wejdzie może nawet 5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.