Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dlaczego ściąga Gdy Puszczam Kierownicę?


waco2

Rekomendowane odpowiedzi

to jest opona kierunkowa, więc nie mogę jej przełożyć na odwrót bo wtedy jej zachowanie byłoby nieobliczalne, a na pewno nie mógłbym brać go pod uwagę. Można ją ewentualnie przesunąć na feldze w inne ułożenie, ale dalej zgodnie z kierunkiem obrotów wyznaczonym przez producenta. Uważam jednak, że to nie wina opony. Zrobiłem nawet taki test: przykleiłem do felgi srubę o wadze 20gr z prawej strony szprych i absolutnie nic się nie zmieniło, więc wywazenie koła nie ma nic do rzeczy. Może ewentualnie powodować shimme lub drganie kiery, ale nie ściąganie moto na bok. Musiałaby to być straszna wada opony. To chyba jednak coś z ramą lub lagami. Jak już pisałem wymienię najpierw łożysko główki ramy a potem się zobaczy. Jak nie pomoże, to dalsze testy opony (włącznie z obróceniem na fedze i wyważeniem), no i pomiar skrzywień ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To częsta wada opon ale jak chcesz.Nic jej się nie stanie jak poleci pod kierunek parę kilosówa nawet pare set.Kierunek na oponie nie ma nic z budową jej wewnętrzną tylko w wiekszości przypadków odprowadzeniem wody? A tak na marginesie 8 tys i juz poszło łożysko główki ramy?chyba coś szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest opona kierunkowa, więc nie mogę jej przełożyć na odwrót bo wtedy jej zachowanie byłoby nieobliczalne
A w jakim niby sensie?Cala "kierunkowosc" opony szosowej to glownie problematyka odprowadzania wody.Tak wiec jesli zalozysz ja odwrotnie i wjedziesz troszke szybciej w wode to dostaniesz aquaplingu. Na suchej nawierzchni nic sie nie stanie i smialo mozesz taki tescik zrobic.A jesli chodzi o sciaganie sprzeta na bok, nie sadze zeby byl to problem zlego wywazenia kol.Jesli sam zakladales kola to np. moze krzywo zlozyles tyl na naciagach lancucha.Przyczyna moze byc wybite lozysko glowki ramy, krzywo skrecone lagi w polkach.Sprawdz najpierw wszystkie polaczenia, a dopiero potem stresuj sie tym czy aby rama jest prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko poszło, bo pojeździłem trochę po terenie i zaliczyłem kilka dość poważnych kanałów na naszych "super drogach". Nawet chyba wiem na którym kanale padło mi to łożysko bo mi aż dobiło przednie zawieszenie, a niestety wpadłem w tą dziurę kilka razy. Co do opony to szczerze nie chce mi się jej przekładać i w pierwszej kolejności załatwie łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.