Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprzęgło, Tarcze ?


ccrriiss

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieprzyjemnej przygodzie z napędem wymieniłem go na nowy. Podczas tejże przygody rozwaliło mi dekiel silnika nad zębatką zdawczą do której przychodzi linka ze sprzęgła. I "popychacz sprzęgła" nie jestem pewien że tak się to nazywa. Napęd kompletny nowy kupiłem, dekiel używany, "popychacz" też. Poskładałem wszystko do kupy. Zapaliłem motor, wrzuciłem bieg, i nic nie jedzie Regulowałem sprzęgło na wszystkie możliwe sposoby ale nic to nie dało. Może ktoś ma jakieś pomysły co by to mogło być.Linka ze sprzęgła jest dobra nie urwana.Motocykl to Suzuki GSX 750 F z roku 96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz ta przygode dokładniej. ze skrzyni biegów nie dochodza żadne niepokojące dźwięki? biegi słychac że wchodza?pozostaje spuścic olej i zajżec do sprzegła.Obawiam sie że mogła Ci pójśc skrzynia biegów ale to byłby najgorszy z mozliwych scenariuszy i wtedy byłoby śłychac jakies grzechoty a w oleju miałbyś opiłki metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo pisać podczas jazdy zerwałem łańcuch rozwaliło mi ten dekiel i popychacz.Biegi wchodzą podczas wrzucania jedynki lekko szarpnie do przodu tak jak było przed "wypadkiem". Ze skrzyni nic nie słychać moto normalnie pracuje.Wrzuca się bieg i można puścić sprzęgło a moto ani drgnie z miejsca Jeszcze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to tam wygląda ale tak jak piszesz---wrzuć mu bieg i zdemontuj pokrywę--looknij co się dzieje-----jeśli kosz w całości będzie się obracał znaczy że przenosi napęd na skrzynię----wtedy będzie wiadomo że poleciała skrzynia,i pewnie gdzieś coś na wałku zdawczym.Bo nie wydaje mi się aby szło zębatkę napędową założyć tak aby nie była na wieloklinie-hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dole motocykla od jego lewej strony z tyłu masz śrube spustowa, spuszczasz cąły olej, po czym w prawej strony motocykla odkręcasz duzy dekiel i masz przed soba cały kosz sprzegła.NIektóre motocykle mają regulacje sprzegła i moze byc tak że sprżegło jest rozłaczone po puszczeniu klamki (tj, tarcze sprzegłowe pochylone bo nie ma luzu na lince, lub na dole przy popychaczu jest on podparty a sprzegło "rozcisnięte", obejzyj, nie pamiętam czy gsxf ma takową regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie odkręciłem dzisiaj dekiel gdzie znajduję się kosz sprzęgłowy. Jak się okazało jest OK.Lecz teraz jest coś takiego na luzie można nim kręcić, na biegu kręci się koło ale z małym oporem więc nie ma połączenia ze silnikiem według mnie. Gdy wcisnę sprzęgło kosz wychodzi cały.Jak w tych silnikach jest połączona skrzynia ze silnikiem. Zapewne dużo roboty z tym będzie ale cóż, człowiek uczy się na błędach Czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć sprzęgło,zdemontuj tarcze.Zobacz czy obie części kosza to znaczy sam kosz i element odbierający napęd {nie wiem czy jest to wałek w środku kosza czy cósik innego} siedzą poprawnie w swoich miejscach.Skoro po odpaleniu koło mimo wszystko się porusza to znaczy że skrzynia jednak przenosi ale sprzegło nie.Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszaj na biegu koszem sprzegła jeżeli skrzynia jest dobra\ to nie powinienes ruszyć wogóle koszem bo silnik bedzie stawiał opór i kolo tylne, a jeżeli po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu kosz sprzegła normalnie sie obraca, postaw moto na centralnym i na biegu obracajac kołem sprzegło powinno sie tez obracać. potme jeżlei masz watpliwosci to po ściagnięciu sprzegła pokręc kołęm i tryzmaj oś wychodzaca do sprzegła i powinna na biegu sie obracac bez luzu!i jeżeli jest ok to skryznia jest dobra a problem tkwi w sprżegle i wtedy prawdopodobnie przy puszczeniu klamki sprzegła sprzegło zostaje nadal "rozwarte" nie przekazujac napędu dalej, czyli powinieneś je wyregulowac lub najlepiej skożystaj z rady kolegi który regulował sprzegło w moto. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.