Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opona Przednia Czy Tylna, Czy Wszystko Jedno?


olsenGPZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze znalezieniem opon do GPZ 500 16 calowych. Chce na tyl wrzucić 130/70-16 a na przód 110/70-16 lub coś koło tego. Niestety w rozmiarze 130/70-16 na tył nic nie ma, są jedynie na przód. Ale czy coś złego się stanie jak włożę na tył taką oponkę? Z tego co zauważyłem dużo opon tylnych ma podobny bieżnik do tych przeznaczonych na przód. Doradźcie mi czy patrzeć mam na tylko na bieżnik, żeby z przodu był prowadzący czy też na przeznaczenie opony czy na przód, czy tył.Jest jeszcze opcja założenia 14/70-16 na tył, ale po pierwsze: Nie wiem czy się zmieści, a po drugie czy dużo gorzej się będzie jeździć na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze znalezieniem opon do GPZ 500 16 calowych. Chce na tyl wrzucić 130/70-16 a na przód 110/70-16 lub coś koło tego. Niestety w rozmiarze 130/70-16 na tył nic nie ma, są jedynie na przód. Ale czy coś złego się stanie jak włożę na tył taką oponkę? Z tego co zauważyłem dużo opon tylnych ma podobny bieżnik do tych przeznaczonych na przód. Doradźcie mi czy patrzeć mam na tylko na bieżnik, żeby z przodu był prowadzący czy też na przeznaczenie opony czy na przód, czy tył.Jest jeszcze opcja założenia 14/70-16 na tył, ale po pierwsze: Nie wiem czy się zmieści, a po drugie czy dużo gorzej się będzie jeździć na niej.
Opony różnią się konstrukcją kordu wzmacniającego i nie wolno ich stosować zamiennie. Takie stanowisko zajął producent Dunlop po aferze podczas wyścigów o puchar GS500 na Torze Poznań 2004. Dwóch zawodników z czołówki mimo zaleceń regulaminowych stosowało przednie opony na obu kołach.Założenie przedniej opony na tylnym kole grozi poważnym uszkodzeniem opony podczas jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopa Qualifiera w rozmiarze 130/70-16 mogę Ci zaproponować bez najmniejszego kłopotu.
Niestety po wnikliwszej analizie okazuje się, że ten Qualifier to właśnie przód jest.Ale wkrótce (na dniach) powinny być dostępne Pirelli SportDemon na tył w tym rozmiarze.I cena rozsądna - 299 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie to sama opona wygląda super ale przy całym moto trzeba jeszcze dużo popracować, niedawno go kupiłem ale trochę zdezelowany jest i częściowo rozkręcony bo go do prządku doprowadzam. Opona jest 130/80 ale myślę o 120 bo gdzieś tam czytałem, że za szeroka opona na 16 trochę źle się prowadzi (podnosi przy hamowaniu na zakrętach) chociaż w sumie to nie zabardzo mam o tym pojęcie bo do tej pory czoperem jeździłem. Teraz bym wolał coś bardziej zwinnego zamiast się koncentrować na wyglądzie. Zdjęcia mogę zrobić ale na razie to żadnej prezencji to to niema chyba że od tyłu chciałbyś samą oponę zobaczyć. A tak apropo to może być różnica w prowadzeniu między 130 i 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może i jakaś jest, ale myśle że nieznaczna bo to tylko centymetr szerokości. Chętnie obejrzałbym koło z taką oponką, podeślij jakieś zdjęcia [email protected] Ja ze względu na to że 130/80 jest trudno dostępna i dość droga kupiłem używki Pirelki M75 tył: 120/80 przód: 100/80. Napisze gdzieś za tydzień jak się prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem na przód 100/80-16 a tył 120/80-16/ Pirelli MT 75. Prowadzą się dobrze, ale w zakrętach motor sam mnie ciągnie do składania. Niby już się przyzwyczajam, ale różnicę w prowadzeniu w zakrętach poczułem. Trzymają się też dobrze ale w deszczu jeszcze nie jeździłem. Daje Fotki jak się prezentują:post-5132-1240582986.jpgpost-5132-1240574740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.