Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skaczące Obroty Silnika W Skuterze


Bartek567

Rekomendowane odpowiedzi

WitamNapewno niektórzy z was zaczynali od skutera i znajką trochę temat.Mam problem kuipłem żonie chiński skuter 50cm3 i po odpaleni silnika nie trzymie obrotów. Obroty skaczą raz w górę raz w dół aż w końcu zgaśnie. Gaźnik wyczyściłem i nie pomogło.Może jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli latają ci wolne obroty w góre i w dół, to rozumiem iż mówisz o 4-suwie ;]Miałem 3 takie przypadki ale był różne problemy:Raz była zła mieszanka, tj. za mało powietrza.Drugi raz, wina filtra powietrza, był brudny.Trzeci raz wystarczyło wyregulować zawory tak aby sprężanie w cylindrze doszło do około 9, bo przed regulacją było okolo 5.Tylę moge ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli latają ci wolne obroty w góre i w dół, to rozumiem iż mówisz o 4-suwie ;]Miałem 3 takie przypadki ale był różne problemy:Raz była zła mieszanka, tj. za mało powietrza.Drugi raz, wina filtra powietrza, był brudny.Trzeci raz wystarczyło wyregulować zawory tak aby sprężanie w cylindrze doszło do około 9, bo przed regulacją było okolo 5.Tylę moge ci doradzić.
Tak to 4- suwPunkt 1 i 2 odpadają(filtr nowy a mieszana ustawiona). Sprawdze jeszcze zawory. Jak możesz to podaj wartości IN i EX bo nie wiem jakie mają być. Wymieniam jeszcze elektrozawór ssania bo też nie działa - może to pomoże. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to 4- suwPunkt 1 i 2 odpadają(filtr nowy a mieszana ustawiona). Sprawdze jeszcze zawory. Jak możesz to podaj wartości IN i EX bo nie wiem jakie mają być. Wymieniam jeszcze elektrozawór ssania bo też nie działa - może to pomoże. Dzięki
Ja ustawiam na 0,1 i 0,05 przeważnie, ale Chińczyki mają różne wartości. A co do elektrozaworu to jak go sprawdziłeś że jesteś pewien iż nie działa ? To sie prawie nie psuje Wiesz że on po podłączeniu do 12V ma się tylko podnieść na jakieś 8 mm ? Trwa to około minuty ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.